Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

AITCHI MATCHA PREMIUM BIO - 30g

Kód: 931

Nie je potrebné šetriť superlatívmi. Japonská Matcha v BIO kvalite z prefektúry Aichi je krásna, intenzívna, svieža a ochutnániahodná. Je namletá pekne tradične, v kamenných mlynoch. Takže vyniká jemnosťou a vyšľaháte z nej čaj skutočne hustý a aromatický. Nefritovo zelený nápoj inšpiruje k príjemnému pokoju, meditáciám, tichým rozhovorom aj spriadaniu plánov. Nech sa vám všetko vydarí!

40,14 € s DPH
33,45 € bez DPH
Dodáme do utorka, 29. 9. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Aichi
Chuť
Chuť:
Násladlá
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Zelený čaj Matcha Japan Premium Organic 100%

Nálev a chuť čaju

Tradičná japonská Matcha má jasne zelenú farbu a intenzívnu chuť - najprv natrpklú, neskôr veľmi pekne sladkú. Sladké tóny napokon v ústach pretrvávajú ešte dlho po vypití šálky. Po našľahaní vzniká hutná pena, počas niekoľkých okamihov nápoj zhustne. Dôvodom je napučanie lístočkov rozomletých na púder.

Pôvod čaju

Japonskú prefektúru Aichi nájdeme v centrálnej časti ostrova Honšú. Na jar 2012 bolo 17 percent celkovej rozlohy vyhlásené ako prírodný park, mnoho miestnych festivalov chráni UNESCO v rámci nehmotného kultúrneho dedičstva. V Aichi žije asi 7,4 milióna ľudí, od západu k juhu sa tiahnu dlhé pláne, na severovýchode sa vypína pohorie s nadmorskou výškou okolo 1000 metrov. Najvyšší bod Aichi je Chausuyama s 1 415 metrami nad morom.

Pokiaľ ide o poľnohospodárstvo, pestujú roľníci v Aichi predovšetkým ryžu, kapusta, paradajky, jahody, mandarínky, ale aj uhorky a melóny. Prefektúra sa chváli priezviskom "Kráľovstvo kvetov", pretože je najväčším japonským producentom chryzantém, ruží a tropických orchideí.

Najznámejšia čajová oblasť tejto prefektúry je Nishio. Organické čaje pestuje od roku 1990 a na ich spracovanie dohliada mimoriadne pozorne. Výrobný postup Matche sa v histórii prakticky nezmenil. Matcha je vyrábaná z najjemnejších lístkov kríkov čajovníka čínskeho (Camellia sinensis), ktoré sú posledné 3-4 týždne pred zberom zatieňovaný rohožami. To preto, aby sa podporila produkcia chlorofylu a aminokyselín. Lístky sú samozrejme šklbanie ručne. Nijako sa nesvinují, po usušení sú z nich ale odstránené žilky a stonky. Čajové vločky, ktoré tak vznikajú, sú nazývané Tenchi.

Tenchu ​​je potrebné rozomlieť na veľmi jemný prášok. Klasický postup, ktorý je považovaný stále za najefektívnejší a k čaju najvľúdnejší, zahŕňa mletie medzi žulovými kameňmi. Presne takto bola vyrobená aj táto Matcha. Jasne zelený púder potom producenti balia do sáčkov a zvyčajne tiež do plechoviek. Matcha si v úplnej tme, bez prístupu vlhkosti a za stabilnej teploty uchová všetky cenné látky.

Unikátny prášok sa tradične používa pri čajovom obrade Čanoju, nápoj si ale môžete pripraviť aj v domácich podmienkach. Získate tak veľmi hodnotný čaj s vysokou antioxidačnou aktivitou a priaznivým vplyvom ako a trávenie, tak aj na obranyschopnosť či svalstvo.

Účinky čaje

Matcha
Účinky matchy

Príprava čaju

Teplota 75 °C Doba prípravy rozšľahať Množstvo 0,5 čajovej lyžičky na 1dl

Návod na prípravu

  1. Pripravte si horúcu vodu, ktorá prešla varom a schladla na 75 °C.
  2. Do misky alebo pohára vsypte pol čajovej lyžičky čaju Matcha a zalejte pripravenou horúcou vodou (cca 1dcl).
  3. Pomocou metličky na čaj alebo elektrického šľahača na mlieko Matchu rozmiešajte a rozšľahajte.
  4. Riedka našľahaná pena po chvíli zhustne.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


MATCHA JAPAN ORIGINAL PREMIUM BIO 30g
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MATCHA JAPAN ORIGINAL PREMIUM BIO 30g

Originálna japonská Matcha Hikari, určená pre ceremoniálne účely čajového obradu. Je ručne zbieraná a vyrábaná len z čajových lístkov tej najvyššej kvality. Lístky sa veľmi opatrne naparujú, sušia a melú na žulových kameňoch a tento spôsob výroby je bezo zmeny už po dobu viac ako 800 rokov. Žulovým kameňom trvá najmenej 1 hodinu vyrobiť 30g tohto luxusného čaju. Matcha žiari jasne zelenou farbou s intenzívnym jemne sladkým chuťovým zážitkom, ktorý ohromí všetkých znalcov. Viac detailov tovaru
Dodáme do utorka, 29. 9. 2020
39,88 € s DPH

JAPAN ORIGINAL CEREMONY PREMIUM MATCHA BIO - 30g
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN ORIGINAL CEREMONY PREMIUM MATCHA BIO - 30g

Ceremoniálna kvalita, jedinečný zážitok, stopercentné Japonsko! Podobné prímerie u mnohých ďalších čajov nenájdete. Originálna a v obmedzenom množstve dostupná Matcha vyrábaná po stáročia rovnakým spôsobom teraz môže vniesť mimoriadne zážitky tiež do vášho čajovania. Na trhu ju nájdete pod názvom Hikari, čo znamená žiara. Exkluzívny čaj svojou zelenou farbou i jemnou chuťou medzi ostatnými skutočne žiari. Viac detailov tovaru
Dodáme do utorka, 29. 9. 2020
47,15 € s DPH

JAPONSKÁ MATCHA KIKYOU BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPONSKÁ MATCHA KIKYOU BIO - zelený čaj

Slová nestačia. Popísať v niekoľkých viet unikátnu chuť, jedinečnú vôňu a starostlivú výrobu púdrového zeleného čaju sa doteraz nepodarilo starým japonským majstrom ani súčasným Matcha milovníkom. Jej jasnú zelenú farbu skrátka musíte vidieť, jej rozmiešanie v horúcej vode si musíte užiť. Len potom je Matcha dokonalá. V tomto prípade Matcha BIO v prémiovej kvalite! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
72,57 € /250 g 29,03 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 29. 9. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »