Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

BIO SENCHA BEZ KOFEÍNU - zelený čaj

Kód: 260
Hodnotenie: vynikajúci, 5 recenzií

Krajiny zelených záhrad, starých chrámov, sopiek a horských kúpeľov. To je Japonsko, ktoré svetu okrem tradičnej kultúry a nádhernej prírody dalo tiež mimoriadne kvalitný čaj. My vám ho prinášame v podobe Sencha spĺňajúci najprísnejšie nároky na pestovanie a výrobu. Bio Sencha je navyše bez kofeínu, hodí sa preto na pitie po celý deň.

Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 26. 11. 2018
UPS Dodáme do 26. 11. 2018 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 26. 11. 2018 2,49 €
DHL Dodáme do 26. 11. 2018 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 26. 11. 2018 1,79 €
Veľké balenia:
52,32 € s DPH
27,07 € s DPH
16,53 € s DPH
Malé balenia:
8,65 € s DPH
5,17 € s DPH
2,12 € s DPH
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Japonsko/Shizuoka
Chuť
Chuť:
priíjemná, ľahko kyslá
Zber
Zber:
prvý zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
750-800
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Zelený čaj Bio Sencha bez kofeínu 100%

Nálev a chuť čaju

Najobľúbenejší japonský čaj sa vyznačuje jemným žltozeleným nálevom s iskrivým leskom. Bio Sencha má príjemnú, mierne kyslastú chuť, zvieravú len naozaj minimálne. Aróma pripomína more alebo les, každopádne je chladivo svieža. Čaj je možné zaliať až trikrát. S každým ďalším nálevom objavíte ďalšiu a ďalšiu chuť tohto presláveného zeleného čaju.

Pripravte si Bio Sencha ako ľadový čaj. Vráti vám duševnú sviežosť a navodí fyzickú pohodu.

Pôvod čaju

Organicky pestovaný čaj Bio Sencha pochádza z oblasti Shizuoka, ktorá sa rozprestiera na úpätí posvätnej hory Fuji. Na plantážach sa nesmú používať chemické hnojivá ani ochranné prostriedky.

Zber sa vykonáva raz, maximálne dvakrát ročne, štandardne ručným česaním. Lístky sú podlhovasté, jemnej až ľahko trpkej chuti. Nie každá Sencha dosahuje požadovanú kvalitu, všeobecne platí pravidlo, že čím tmavšie lístky, tým lepší čaj. Pretože čaj Sencha nájdeme v každej japonskej domácnosti, je jeho produkcia obrovská. Čajovníky rastú na nezakrytých plantážach, takže sú maximálnu možnú dobu vystavené nielen slnku, ale aj dažďu. Lístky sa upravujú naparovaním po dobu 10-20 sekúnd. Tým je zabránené fermentácii. Potom sa čaj zvinie do tenkých ihličiek, suší a triedi.

Bio Sencha bez kofeínu navyše prejde prírodnou technológiou odstránenia teínu z lístkov. Možno ju preto popíjať počas celého dňa.
Odstránenie kofeínu z čajových lístkov:
Tento bezkofeínový čaj bol zbavený kofeínu (teínu) metódou za pomoci Oxidu uhličitého (CO2). Spôsobov ako zbaviť čaj kofeínu existuje viac, ale táto forma je úplne najbezpečnejšia. Navyše čaj si pri tejto forme plne zachováva svoje pôvodné chuťové aj zdravotné vlastnosti a nijako nestráca na svojej pôvodnej kvalite. Miernou nevýhodou môže byť to, že táto metóda patrí medzi tie najdrahšie, avšak tento proces je úplne prírodný a nie sú pri ňom používané žiadne chemické látky.

Oxid uhličitý (CO2) je netoxický, nehorľavý plyn bez farby a zápachu. Voľne sa vyskytuje v ovzduší a nájdete ho v každom sýtenom nápoji. Oxid uhličitý sa privádza pomocou tlaku a teploty do superkritického stavu, v ktorom je schopný rozpúšťať a viazať na seba molekuly kofeínu. Namočené čajové lístky sa varia vo veľkokapacitnej tlakovej nádobe, v ktorej po jej natlakovaní prechádza cez čajové lístky CO2 v nadkritickom stave a filtruje tak obsiahnutý kofeín (teín). Vďaka tomu, že chuťové molekuly sú väčšie, zostávajú bez zmeny a čaj si tak zachováva svoju prirodzenú chuť.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaje

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 °C (cca 2 minúty po prevarení vody), v pomere 1 čajovú lyžičku na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

30. 12. 2016

Hodnotenie: vynikajúci
Naprostá jednotka medzi čajmi. To čo si kupujem za čaje, ktoré striedam, tak si píšem. Už som vystriedal 14 druhov zeleného čaju a pri tomto som si napísal poznámku - Úplná bomba. V tomto obchode nakupujem už niekoľko rokov, nikdy som nekúpil inde a zo zelených čajov, majú tento naozaj najlepší. Krásne veľké lístky, bez nečistôt. Odporúčam. Do pollitra dávam 4 kávové lyžičky a lúhujem 2.15 min. Zlatá farba čaju. Neprikrývam.

5. 12. 2016

Hodnotenie: vynikajúci
Som príjemne prekvapený sortimentom na vašich stránkach. Vybrať si medzi zelenými čajmi rozhodne nebolo jednoduché, ale po prvom dúšku bolo jasné, že mne sa to podarilo. Vďaka za obchod. P.

25. 11. 2016

Hodnotenie: vynikajúci
Dobrý deň. Ľudia okolo mňa sa čudujú, prečo si v horúcom lete dávam čaj. No a ja odpovedám, prečo by som si nedal nápoj, ktorý mám veľmi rád, veď ho nemusím piť horúci. Táto Bio sencha je navyše bez kofeínu, takže sa dá piť bez problémov počas celého dňa, a jeho chuť mi prináša duševnú pohodu. Karol.

17. 11. 2016

Hodnotenie: vynikajúci
Som nadšený vašej ponukou aj rýchlosťou, akou pracujete. Zaujímam sa hlavne o čaje zelené, ktoré sú najzdravšie. Bio Sencha bez kofeínu ma nesklamal, je evidentne kvalitné, chuť je výborná. S pozdravom, Viktor.

15. 4. 2016

Hodnotenie: vynikajúci
Bio Sencha mi prináša viac než len pochutnání, ale aj duševnú pohodu. Pre mne je nevyhnutným spoločníkom dňa. Rada by som ho odporučila ostatným ľuďom, aby sa o jeho kvalite tiež presvedčili. S pozdravom, Jarmila.

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru


Papierový filter M (balenie 100ks)
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Papierový filter M (balenie 100ks)

Skvelý pomocník na rýchlu prípravu čaju. Čajový filter je vyrobený z extra jemného materiálu. Tento materiál nepohlcuje žiadne pachy a chute. Čajový filter M je až na 1l vody. Balenie obsahuje 100 čajových filtrov. Viac detailov tovaru
Dodáme do pondelok, 26. 11. 2018
3,98 € s DPH

Sitko na čaj permanent veľkosť M
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Sitko na čaj permanent veľkosť M

Špeciálne vyvinuté sitko so stáleho materiálu, ktoré neprenáša žiadne pachy ani chute. Pre ešte lepší pôžitok z hotového nápoja je sitko opatrené pokrievkou, ktorá slúži na prikrytie čajového sitka v dobe lúhovania a potom po vylúhovaní nápoja pokrievka poslúži na odloženie sitka. Sitko je vhodné na umývanie v umývačkách. Viac detailov tovaru
Dodáme do pondelok, 26. 11. 2018
8,52 € s DPH

Sítko na čaj permanent velikost L
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Sítko na čaj permanent velikost L

Slovo permanent znamená stály materiál. Neprenáša žiadne chute ani pachy. Tento materiál je vhodný do umývačiek riadu. Veľkosť sitka L je tá pravá veľkosť do Vašej čajovej kanvičky. Sitko je vybavené pokrievkou, ktorá slúži na prikrytie sypaného čaju pri lúhovaní a následne si použité sitko môžete pohodlne odložiť na túto pokrievku. Viac detailov tovaru
Dodáme do pondelok, 26. 11. 2018
8,35 € s DPH

Papierový filter S (balenie 100ks)
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Papierový filter S (balenie 100ks)

Nie je nič jednoduchšie, ako si svoju šálku čaju pripraviť pomocou papierového filtra. Papierové filtre sú vyrobené z extra jemného materiálu, ktorý nepohlcuje žiadne chute a pachy. Balenie obsahuje 100 čajových filtrov. Viac detailov tovaru
Dodáme do pondelok, 26. 11. 2018
3,81 € s DPH

Filter papierový L - do čajových konvičiek
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Filter papierový L - do čajových konvičiek

Ak si chcete jednoducho a rýchlo pripraviť svoj lahodný nápoj, máme pre Vás skvelý tip. Ponúkame Vám čajové filtre, ktoré sú vyrobené z extra jemného materiálu, bez nežiadúcich chutí a pachov. Balenie obsahuje 100 čajových filtrov. Viac detailov tovaru
Dodáme do pondelok, 26. 11. 2018
5,16 € s DPH

Čajový teplomer v drevenom puzdre
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Čajový teplomer v drevenom puzdre

Skvelý pomocník na meranie teploty vody na prípravu sypaných čajov. Ak nedokážete odhadnúť presnú teplotu vody, ktorou by sa mali určité druhy sypaného čaju zalievať máme pre vás skvelú pomôcku a to čajový teplomer. Viac detailov tovaru
Dodáme do pondelok, 26. 11. 2018
10,43 € s DPH

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN KUKICHA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KUKICHA - zelený čaj

Pod rákosovými sieťami, na úpätí stále aktívnej sopky, na ostrove sa subtropickou klímou. Tak rastú čajovníky, ktoré dali vzniknúť netradičnému, mimoriadne chutnému a zdravému, čaju. Kukicha, to nie sú klasické čajové lístky, ale stonky, steblá a vetvičky. Aj keď to pôvodne nikto nečakal, dávajú znamenitý svieži nálev kombinujúci krémovú sladkosť, ľahkú orechovosť a príjemnú horkosť. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 26. 11. 2018
Veľké balenia:
85,68 € s DPH
43,75 € s DPH
26,53 € s DPH
Malé balenia:
13,63 € s DPH
8,03 € s DPH
2,74 € s DPH

HONEYBUSH
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

HONEYBUSH

Honeybush miluje divoké svahy Kapského mysu, raduje sa z prímorského vánku prinášajúceho vlahu, oceňuje pravidelné požiare. Keď klíči, preráža si cestu nehostinným terénom, keď kvitne, šíri omamnú vôňu. Jediné, čo neznáša, sú chemické hnojivá a znečistené ovzdušie. A práve preto ho zbožňujeme. Prináša nám totiž prírodu v najrýdzejšej podobe. Nespútanú a tak krehkú. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 26. 11. 2018
Veľké balenia:
30,77 € s DPH
16,33 € s DPH
10,08 € s DPH
Malé balenia:
5,41 € s DPH
3,36 € s DPH
1,70 € s DPH

CEYLON OP1  BEZ KOFEÍNU - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CEYLON OP1 BEZ KOFEÍNU - čierny čaj

Bezkofeínovú variantu tradičného čierneho čaju zo Srí Lanky môžete smelo ponúknuť školákom, dojčiacim mamičkám i seniorom. Prinesie žiadanú porciu vitamínov a antioxidantov, pomôže upokojiť žalúdok a zaženie virózu. Ceylon OP1 bez kofeínu má bohatú, mierne pikantnú chuť a len minimálnu trpkosť. Viac detailov tovaru
Momentálne nedostupné
Veľké balenia:
60,73 € s DPH
31,27 € s DPH
19,03 € s DPH
Malé balenia:
9,88 € s DPH
5,91 € s DPH
2,28 € s DPH
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »