Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

CHINA CHUN LUO - zelený čaj

Kód: 900

Že vraj to bolo tak. Krásna zberačka čaju, keď naplnila košík, uložila niekoľko čajových listov medzi svoje prsia. Kým prišla domov, listy sa zohriali a vydali silnú omamnú vôňu, ktorá tak prekvapila  dievčinu, že to povedala svojmu otcovi. A bol na svete čaj považovaný za jeden z najlepších. Chutí ovocne, hladko a jeho listy pripomínajú slimačí ulit.

Veľké balenia:
Malé balenia:
16,07 € /250 g 6,43 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 10. 12. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Jiangsu
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov

Zloženie

CHINA CHUN LUO 100%

Pôvod čaju

Chun Luo alebo tiež Bio Luo Chun či Pi Lo bol veľmi obľúbený za dinastiu Ming (1368-1644). O jeho meno a vynikajúcich vlastnostiach sa hovorí rada legiend. Pochádza od jazera Tai, ležiaceho v provincii Jiangsu. Čaj charakterizujú listy stočené do slimačích ulit a skutočne silná vôňa, miestnimy ľuďmi občas nazývaná "desivá".

Čajové listy pre tento zelený čaj sa zbierajú zvyčajne koncom marca. Zberači vyrážajú na plantáže vybavení rukavicami bez prstov - tú dobu totiž v Jiangsu je ešte zima. Listy čajovníkov čínskych (Camellia sinensis) zbierajú samozrejme ručne a celú úrodu starostlivo kontrolujú. V čajových záhradách je prísne zakázané fajčiť, používať parfemy a dokonca konzumovať korenisté jedlá. Čaj má totiž vysokú schopnosť natiahnúť do seba okolité vône.

Po natrhaní sa nechávajú listy zvädnúť, čím získajú značnú časť svojej arómy. Strata vody pri zvädnutí sa pohybuje medzi 5 a 25 percent. Následne sú točené do drobných slimačích ulit. Nakoniec je potrebné čaj usušiť, vytriediť a zabaliť. China Chun Luo je tak jemný, že na 1 kilogram sa musí pozbierať 14 až 15 tisíc čajových listov.

Pravidelné popíjanie zeleného čaju je súčasťou bežného života Číňanov odjakživa. Pomáha im udržať sviežu myseľ aj telo, podporuje obranyschopnosť a prispieva k dobrému stavu tráviacemu, dýchaciemu a cievnej sústavy.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania je 3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PI LO CHUN - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PI LO CHUN - zelený čaj

Pokojné raňajky na záhrade, popoludňajšie stretnutie s priateľmi ... to sú príležitosti ako stvorené na dlhé vychutnávanie najlepších zelených čajov. Preto by vám doma rozhodne nemal chýbať Pi Lo Chun - magický nápoj jemne sladkej chuti a kvetinovej aróme. Rastie medzi slivkami a broskyňami a zberá sa iba jeden deň v roku. Výnimočnosť sama! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
10,86 € /250 g 4,34 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 10. 12. 2020

ACAI S MALINAMI - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ACAI S MALINAMI - zelený čaj

Toto stojí za ochutnanie! Je tak svieži, že sa aj letné ráno môže schovať. Je tak voňavý, že aj prvé jarné kvietky strčí do vačku. A je tak obľúbený že aj Kája s Helenkou...Zeleno-bielo-červený čaj do vašej čajotéky jednoducho patrí. Otvorte sáčok, privoňajte, nasypte do kanvičky a dlho ho zaľúbene obzerajte. Toľko malín. Tak krásne čajové lístky. Potom stačí zaliať s horúcou vodou. Lahodnosť prvej triedy je na svete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,68 € /250 g 5,07 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 10. 12. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »