Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

China Guangxi Gongfu BIO - čierny čaj

Kód: 1765

Ak hľadáte čierny čaj, ktorý vás ráno naladí a na obed poteší, máte ho pred sebou. A ešte v BIO kvalite. Z čínskeho regiónu Guizhou sme priviezli lístky, z ktorých pripravíte nápoj príjemne sladký, jemný a v závere ovocne hravý. Výnimočnú kvalitu China Guangxi Gongfu BIO oceňujú čajomilci od Ameriky po Austráliu. Pridajte sa k nim!

Veľké balenia:
Malé balenia:
20,90 € /250 g 8,35 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Guizhou
Chuť
Chuť:
Sladká, Jemná
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
1800 m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

China Guangxi Gongfu BIO dáva nápoj mahagónovej až červenkastej farby. Jeho chuť je jemná, ľahká, sladká a pritom hlboká, v závere ovocne hravá. Ide o čierny čaj s minimálnou trpkosťou, takže si ho vychutnáte kedykoľvek počas dňa.

Tento čaj obsahuje veľmi málo trieslovín, výborný je s prírodným cukrom alebo medom.

Pôvod čaju

Čína je najväčším producentom čaju na svete, veď práve tu má podľa legiend svoj pôvod. Už v knihe The Classic of Tea z obdobia 618-907 nášho letopočtu sa (zelený) čaj spomína, v roku 1211 dokonca mních Eisai popísal, ako môže konzumácia zeleného čaju ovplyvniť ľudské zdravie. Je teda zrejmé, že v Číne je čaj každodennou súčasťou života a predmetom tradičných rituálov. Rovnako ako zelený, aj čierny čaj pochádza z Číny, hovoria mu hong cha a rozlišujú tri hlavné typy: Xiao Zhong, Broken a Gong Fu. Označenie Gong Fu, ktoré sa objavuje aj pri tomto čaji, odkazuje na fakt, že na jeho výrobu je potrebné väčšie úsilie a starostlivosť a na jeho vychutnanie dostatok času.

Pokiaľ ide o miesto, z ktorého China Guangxi Gongfu BIO pochádza, potom môžeme uviesť, že ide o vnútrozemskú provinciu na juhozápade Číny. Je veľmi bohatá na prírodné zdroje. Hory provincie Guizhou sú považované za miesto s obrovskou biodiverzitou, tamojšie jazerá poskytujú zimovisko vzácnym vtákom, lesy obývajú ohrození obojživelníci. Klíma je vlhká, subtropická, priemerné ročné teploty sa pohybujú medzi 10 a 20 ⁰C. Rovnako ako iné miesta v Číne, aj Guizhou sa stretáva s častými suchami a nedostatkom vody. Čínski poľnohospodári preto pracujú na vývoji technológií, ktoré oblasti zaistia dostatok vlahy.

Čajovníky sú v Guizhou pestované veľmi často bez použitia priemyselne vyrábaných hnojív a ošetrujúcich prípravkov. Rovnako tak to bolo v prípade China Guangxi Gongfu BIO.

Proces výroby čierneho čaju je v Číne založený na tradičných postupoch. Čajové lístky trhajú robotníci prevažne ručne, aby vybrali skutočne len pár mladých listov a púčiky. Nechajú ich krátko zavädnúť rozložené na veľkých platoch a potom ich sušia prúdiacim vzduchom. Takto pripravený materiál zvinujú alebo valcujú do požadovaného tvaru. Najdôležitejším krokom je fermentácia, počas ktorej dochádza k oxidácii bunkovej šťavy a zmene farby, vône aj chute čaju. Skvasené listy je nakoniec potrebné po dobu niekoľkých hodín sušiť. Akonáhle je dosiahnuté požadovanej vlastnosti, putuje čaj k roztriedeniu, váženiu a baleniu.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj zalejte vodou s teplotou 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


DARJEELING BPS First Flush BIO SINGTOM - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DARJEELING BPS First Flush BIO SINGTOM - čierny čaj

Čajové plantáže k Darjeelingu patria dlhé roky, v Singtome boli založené presne v polovici 19. storočia. Zameriavajú sa výhradne na pestovanie produktov v bio kvalite, Fair Trade prístup a ekologickú prevádzku. Záhrada Singtom Tea Estate je veľmi obľúbená aj u turistov. Najmä vegetariánom a vegánom ponúka pobyty uprostred nádhernej čistej prírody a s produktmi certifikovanými značkou BIO. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
20,45 € /250 g 8,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - čierny čaj

Keď sme sa dozvedeli o vynikajúcich vlastnostiach tohto Darjeelingu, museli sme ho ochutnať. A pretože je skvelý a úplne unikátny, nakúpili sme ho dosť aj pre vás. Keď dôjde, okamžite vyrážame k nášmu indickému dodávateľovi pre čerstvú várku. Silverhill predstavuje kvalitnú triedu prvého jarného zberu s mliečnou oblasťou a štipkou povznášajúcej pikantnosti. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
20,00 € /250 g 8,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024

GOLDEN YUNNAN - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN YUNNAN - čierny čaj

Čo by ste si vzali na pustý ostrov? Hrubú knižku, chudú peňaženku alebo voňavý a sladký čierny čaj? Naša voľba je jasná - nič by nám pri stroskotaní nechýbalo viac, ako šálka skvostného nápoja z najtradičnejšej čínskej provincie. Až s nami budú zmietať vysoké vlny, vlasy rozhádže divoký vietor a dážď zbičuje naše ramená, potom si naplníme kanvičku zlatistým mokom a zase bude dobre... Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,00 € /250 g 6,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 29. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »