Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

China Guangxi Gongfu BIO - čierny čaj

Kód: 1765

Ak hľadáte čierny čaj, ktorý vás ráno naladí a na obed poteší, máte ho pred sebou. A ešte v BIO kvalite. Z čínskeho regiónu Guizhou sme priviezli lístky, z ktorých pripravíte nápoj príjemne sladký, jemný a v závere ovocne hravý. Výnimočnú kvalitu China Guangxi Gongfu BIO oceňujú čajomilci od Ameriky po Austráliu. Pridajte sa k nim!

Veľké balenia:
Malé balenia:
20,45 € /250 g 8,15 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Guizhou
Chuť
Chuť:
Sladká, Jemná
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
1800 m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

China Guangxi Gongfu BIO dáva nápoj mahagónovej až červenkastej farby. Jeho chuť je jemná, ľahká, sladká a pritom hlboká, v závere ovocne hravá. Ide o čierny čaj s minimálnou trpkosťou, takže si ho vychutnáte kedykoľvek počas dňa.

Tento čaj obsahuje veľmi málo trieslovín, výborný je s prírodným cukrom alebo medom.

Pôvod čaju

Čína je najväčším producentom čaju na svete, veď práve tu má podľa legiend svoj pôvod. Už v knihe The Classic of Tea z obdobia 618-907 nášho letopočtu sa (zelený) čaj spomína, v roku 1211 dokonca mních Eisai popísal, ako môže konzumácia zeleného čaju ovplyvniť ľudské zdravie. Je teda zrejmé, že v Číne je čaj každodennou súčasťou života a predmetom tradičných rituálov. Rovnako ako zelený, aj čierny čaj pochádza z Číny, hovoria mu hong cha a rozlišujú tri hlavné typy: Xiao Zhong, Broken a Gong Fu. Označenie Gong Fu, ktoré sa objavuje aj pri tomto čaji, odkazuje na fakt, že na jeho výrobu je potrebné väčšie úsilie a starostlivosť a na jeho vychutnanie dostatok času.

Pokiaľ ide o miesto, z ktorého China Guangxi Gongfu BIO pochádza, potom môžeme uviesť, že ide o vnútrozemskú provinciu na juhozápade Číny. Je veľmi bohatá na prírodné zdroje. Hory provincie Guizhou sú považované za miesto s obrovskou biodiverzitou, tamojšie jazerá poskytujú zimovisko vzácnym vtákom, lesy obývajú ohrození obojživelníci. Klíma je vlhká, subtropická, priemerné ročné teploty sa pohybujú medzi 10 a 20 ⁰C. Rovnako ako iné miesta v Číne, aj Guizhou sa stretáva s častými suchami a nedostatkom vody. Čínski poľnohospodári preto pracujú na vývoji technológií, ktoré oblasti zaistia dostatok vlahy.

Čajovníky sú v Guizhou pestované veľmi často bez použitia priemyselne vyrábaných hnojív a ošetrujúcich prípravkov. Rovnako tak to bolo v prípade China Guangxi Gongfu BIO.

Proces výroby čierneho čaju je v Číne založený na tradičných postupoch. Čajové lístky trhajú robotníci prevažne ručne, aby vybrali skutočne len pár mladých listov a púčiky. Nechajú ich krátko zavädnúť rozložené na veľkých platoch a potom ich sušia prúdiacim vzduchom. Takto pripravený materiál zvinujú alebo valcujú do požadovaného tvaru. Najdôležitejším krokom je fermentácia, počas ktorej dochádza k oxidácii bunkovej šťavy a zmene farby, vône aj chute čaju. Skvasené listy je nakoniec potrebné po dobu niekoľkých hodín sušiť. Akonáhle je dosiahnuté požadovanej vlastnosti, putuje čaj k roztriedeniu, váženiu a baleniu.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj zalejte vodou s teplotou 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ASSAM TGFOP I DOOMUR DULLUNG - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASSAM TGFOP I DOOMUR DULLUNG - čierny čaj

Čaj pre divokých umelcov, usporiadaného účtovného i podnikateľov s večne plným diárom. Čierny Assam zo záhrady Doomur Dullung je považovaný za klenot indickej produkcie. Široké listy so zlatými tipsami dávajú jasný, plný aromatický nálev. Nízky obsah trieslovín je zárukou skvelej chuti, vysoký obsah teínu zase prísľubom poriadneho povzbudenia. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,90 € /250 g 6,35 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022

TARRY LAPSANG SOUCHONG - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TARRY LAPSANG SOUCHONG - čierny čaj

Tak výnimočný. Tarry Lapsang Souchong skrátka nedáva priestor na kompromisy. Buď tomuto jedinečnému čiernemu čaju úplne prepadnete alebo s rozpačitým výrazom odsuniete šálku nabok. Je však rozhodne treba zistiť, do ktorého tábora patríte. My totiž veríme, že si unikátny zaúdený čaj dokáže svojou dymovosťou a špecifickou chuťou získať celý zástup fanúšikov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,65 € /250 g 5,05 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022

15% ZĽAVA
JAPAN BLACK BENIFUKI BIO - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN BLACK BENIFUKI BIO - čierny čaj

Nebáť sa experimentov, zhodnotiť naozajstné umenie remeslá a dať svetu nový zážitok. Asi takto sa dá stručne opísať výzva, pred ktorou stáli japonskí čajový majstri, keď sa rozhodli vytvoriť úplne mimoriadny a znamenitý čierny čaj. Krajina, ktorá je preslávená svojimi zelenými čajmi, tak vstúpila do nových vôd a musíme povedať, že s Black Benifuki v organickej kvalite to bola naozaj trefa do čierneho. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
57,80 € /250 g 49,15 € /250 g 19,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 7. 10. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »