Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

DARJEELING FTGFOPI SELIM HILL FIRST FLUSH/ 2020

Kód: 1533

Už k vám letí! Prvý zber v indickom Darjeelingu sprevádzajú vždy veľké očakávania. Niet divu, patrí k tomu najlahodnejšiemu, čo možno z tamojších čajových záhrad ochutnať. Je špeciálny svojou neopakovateľnosťou, obmedzeným množstvom a rýchlosťou, s akou sa dostane do vašej kanvičky. Jedna z najstarších záhrad v oblasti tento rok posiela do sveta čaj ľahučký ako vánok a voňavý ako náruč horských kvetín.

Čerstvý čaj dodáme do piatku, 12. 6. 2020
UPS Dodáme do 12. 6. 2020 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 12. 6. 2020 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 12. 6. 2020 1,79 €
Veľké balenia:
230,66 € s DPH
116,26 € s DPH
70,04 € s DPH
Malé balenia:
35,29 € s DPH
20,35 € s DPH
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Región
Región:
Darjeeling
Chuť
Chuť:
Jemná, kvetinová
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
prvý zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
2000 m

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Darjeeling zo záhrady Selim patrí k špičkovým sortám prvých jarných čajov. Jeho infúzia je jemnej až nežnej chuti, v ktorej sú zreteľné kvetinové tóny. Celkovo pôsobí čaj harmonicky, sladkasto a plne. Nálev má svetlú farbu a možno ho pripraviť opakovane. Každé zaliatie vám dopraje originálny chuťový zážitok.

Pôvod čaju

Dvoma najpevnejšími piliermi, na ktorých stojí darjeelingská ekonomika, sú cestovný ruch a čaj. Slávna oblasť indického štátu Západné Bengálsko leží vo východnej časti Indie. Názov získalo mesto Darjeeling z tibetských slov Dorji (blesk) a Ling (krajina). Podľa neho sa potom volá celý okres o rozlohe 10,5 km2. Rozkladá sa v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov, jeho kopce sú súčasťou takzvanej Malej Himaláje. Keď je jasno, dohliadnu obyvatelia Darjeelingu až k Everestu.

Čaj je pre celú oblasť úplne zásadný. Zahŕňa síce len 7 percent celkovej indickej produkcie (teda asi 9 mil. kg ročne), avšak svojou kvalitou sa radí k špičke a na trhu je po ňom značný dopyt. Úplným unikátom potom je prvá úroda, ktorá sa zbiera v každej záhrade v trochu inú dobu, vždy s ohľadom na počasie a nadmorskú výšku plantáže. Nie je výnimkou, že česači na plantáže vyrážajú, akonáhle skončí zima. Zvyčajne sa ale čajové lístky prvýkrát šklbú koncom marca.

Plantáže záhrady Selim, z ktorej tento čaj pochádza, sa rozkladajú v nadmorskej výške od 2 do 4 tisíc metrov. Boli založené v 70. rokoch 19. storočia mužom menom Henry, ktorému podľa historky odovzdávanej medzi rodinami len ústne dali miestny prezývku Selima Sahaba. Selim Hill Tea Estate leží asi 30 km od mesta Darjeeling a zaberá plochu 170 hektárov. Farma pracuje v režime organického poľnohospodárstva, je certifikovaná ako Darjeeling Tea Garden. To je pre odberateľa čaju veľmi dôležité, pretože často sa na trh dostávajú čaje falzifikované - označenie Darjeeeling síce nesú, ale pochádzajú z úplne iných plantáží.

Čaje z prvej úrody sú úplne špecifické. Obsahujú viac živín a teínu, sú v chuti jemné, sladkasté a skutočne čerstvé, svieže. Najmladšie lístky sa zberajú len a len ručne, nechávajú sa zavädnúť a potom, bez rolovania alebo drvenie, ľahko fermentujú. V tejto fáze sa utvára charakter čaju. Nakoniec je potreba čaj usušiť. V prípade prvého Darjeelingu nasleduje veľmi rýchly export k zákazníkom. Tak, aby neprišli ani o štipku jedinečnej vône a chuti tohto špeciálneho a neopakovateľného čaju.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 95 °C Doba prípravy 5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Darjeeling zalejte vodou s teplotou 95 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 5 minút (prikrytý šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


CHINA KEEMUN CONGU - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA KEEMUN CONGU - čierny čaj

Len samé superlatíva! Čínska špička medzi čiernymi čajmi má bohatú, v závere ovocnú chuť s ľahkým dotykom dymu. China Keemun Congu poslúži pre ranný rýchly štart aj prekonanie popoludňajšej únavy. Obsahuje dosť kofeínu na to, aby z vašich dní urobil radostnú jazdu plnú výbušnej energie. Aj preto sa pridáva do prominentných zmesí klasických anglických čiernych čajov. A tá vôňa, tá je proste luxusná! Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 12. 6. 2020
Veľké balenia:
55,56 € s DPH
28,72 € s DPH
17,51 € s DPH
Malé balenia:
9,11 € s DPH
5,45 € s DPH

15% ZĽAVA
DARJEELING SFTGFOP1 1ST FLUSH RUNGLEE RUNGLIOT - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DARJEELING SFTGFOP1 1ST FLUSH RUNGLEE RUNGLIOT - čierny čaj

Darjeeling je značka, ktorá sa preslávila na celom svete. Indický čaj z úpätí Himalájí je pre svoju jemnú a lahodnú chuť jedným z najpredávanejších. Čajová záhrada Runglee Rungliot patrí k tým, ktoré ležia mimo tradičnej východnej oblasti Darjeelingu. Unikátna sorta bohatá na striebristé tipsy poteší milovníkov silných nápojov. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 12. 6. 2020
Veľké balenia:
94,98 € s DPH
48,29 € s DPH
29,22 € s DPH
Malé balenia:
14,86 € s DPH
8,72 € s DPH

CHINA GABALONG BIO - oolong
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA GABALONG BIO - oolong

Gabalong je skutočnou raritou. Žiadny iný čaj nie je fermentovaný v prostredí sýtenom dusíkom, žiadny neobsahuje toľko gamaaminomaslovej kyseliny a žiadny nechutí po karameli a čokoláde. Dajte si šálku neuveriteľne lahodného a zároveň kondíciu upevňujúceho čaju. Nálev má úžasnú zlatooranžový farbu, vôňa je príjemne sladkastá. China Gabalong BIO sa vám bude páčiť po všetkých stránkach. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 12. 6. 2020
Veľké balenia:
134,94 € s DPH
68,40 € s DPH
41,32 € s DPH
Malé balenia:
20,97 € s DPH
12,22 € s DPH
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »