Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

DARJEELING FTGFOPI SELIM HILL FIRST FLUSH/ 2020

Kód: 1533

Už k vám letí! Prvý zber v indickom Darjeelingu sprevádzajú vždy veľké očakávania. Niet divu, patrí k tomu najlahodnejšiemu, čo možno z tamojších čajových záhrad ochutnať. Je špeciálny svojou neopakovateľnosťou, obmedzeným množstvom a rýchlosťou, s akou sa dostane do vašej kanvičky. Jedna z najstarších záhrad v oblasti tento rok posiela do sveta čaj ľahučký ako vánok a voňavý ako náruč horských kvetín.

Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 13. 8. 2020
Veľké balenia:
230,66 € s DPH
116,26 € s DPH
70,04 € s DPH
Malé balenia:
35,29 € s DPH
20,35 € s DPH
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Región
Región:
Darjeeling
Chuť
Chuť:
Jemná, kvetinová
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
prvý zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
2000 m

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Darjeeling zo záhrady Selim patrí k špičkovým sortám prvých jarných čajov. Jeho infúzia je jemnej až nežnej chuti, v ktorej sú zreteľné kvetinové tóny. Celkovo pôsobí čaj harmonicky, sladkasto a plne. Nálev má svetlú farbu a možno ho pripraviť opakovane. Každé zaliatie vám dopraje originálny chuťový zážitok.

Pôvod čaju

Dvoma najpevnejšími piliermi, na ktorých stojí darjeelingská ekonomika, sú cestovný ruch a čaj. Slávna oblasť indického štátu Západné Bengálsko leží vo východnej časti Indie. Názov získalo mesto Darjeeling z tibetských slov Dorji (blesk) a Ling (krajina). Podľa neho sa potom volá celý okres o rozlohe 10,5 km2. Rozkladá sa v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov, jeho kopce sú súčasťou takzvanej Malej Himaláje. Keď je jasno, dohliadnu obyvatelia Darjeelingu až k Everestu.

Čaj je pre celú oblasť úplne zásadný. Zahŕňa síce len 7 percent celkovej indickej produkcie (teda asi 9 mil. kg ročne), avšak svojou kvalitou sa radí k špičke a na trhu je po ňom značný dopyt. Úplným unikátom potom je prvá úroda, ktorá sa zbiera v každej záhrade v trochu inú dobu, vždy s ohľadom na počasie a nadmorskú výšku plantáže. Nie je výnimkou, že česači na plantáže vyrážajú, akonáhle skončí zima. Zvyčajne sa ale čajové lístky prvýkrát šklbú koncom marca.

Plantáže záhrady Selim, z ktorej tento čaj pochádza, sa rozkladajú v nadmorskej výške od 2 do 4 tisíc metrov. Boli založené v 70. rokoch 19. storočia mužom menom Henry, ktorému podľa historky odovzdávanej medzi rodinami len ústne dali miestny prezývku Selima Sahaba. Selim Hill Tea Estate leží asi 30 km od mesta Darjeeling a zaberá plochu 170 hektárov. Farma pracuje v režime organického poľnohospodárstva, je certifikovaná ako Darjeeling Tea Garden. To je pre odberateľa čaju veľmi dôležité, pretože často sa na trh dostávajú čaje falzifikované - označenie Darjeeeling síce nesú, ale pochádzajú z úplne iných plantáží.

Čaje z prvej úrody sú úplne špecifické. Obsahujú viac živín a teínu, sú v chuti jemné, sladkasté a skutočne čerstvé, svieže. Najmladšie lístky sa zberajú len a len ručne, nechávajú sa zavädnúť a potom, bez rolovania alebo drvenie, ľahko fermentujú. V tejto fáze sa utvára charakter čaju. Nakoniec je potreba čaj usušiť. V prípade prvého Darjeelingu nasleduje veľmi rýchly export k zákazníkom. Tak, aby neprišli ani o štipku jedinečnej vône a chuti tohto špeciálneho a neopakovateľného čaju.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 95 °C Doba prípravy 5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Darjeeling zalejte vodou s teplotou 95 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 5 minút (prikrytý šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - čierny čaj

V čajových záhradách Assamu funguje zvláštne časové pásmo. Zaviedli ho v dobách britskej kolonizácie, aby miestni roľníci nezabúdali na predčasné svitanie a boli pripravení skoro ráno vyraziť za prácou. Tea Garden Time alebo Bagantime je posunutý o hodinu dopredu. Skúste si na kvalitný čierny čaj tiež ušetriť hodinku. Assam z Mokalbari je úplnou špičkou. Vašu pozornosť si rozhodne zaslúži. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 13. 8. 2020
Veľké balenia:
76,19 € s DPH
39,03 € s DPH
23,70 € s DPH
Malé balenia:
12,18 € s DPH
7,24 € s DPH

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - čierny čaj

Vrcholky hôr obalené v hmle a veľtoky križujúce krajinu. Aj tak možno opísať prekrásnu prírodnú scenériu regiónu Yunnan. Pre milovníkov čínskych čajov to však vždy bude hlavne slávna kolíska tohto nápoja. A rovnako ako sa spomínané vrcholy pohoria týčia nad hmlovým oparom, tak absolútne výnimočný Golden Bud Mao Feng vyčnieva nad ostatnými čajmi. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 13. 8. 2020
Veľké balenia:
230,12 € s DPH
115,99 € s DPH
69,88 € s DPH
Malé balenia:
35,21 € s DPH
20,31 € s DPH
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »