Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

DARJEELING FTGFOPI SELIM HILL FIRST FLUSH/ 2020

Kód: 1533

Už k vám letí! Prvý zber v indickom Darjeelingu sprevádzajú vždy veľké očakávania. Niet divu, patrí k tomu najlahodnejšiemu, čo možno z tamojších čajových záhrad ochutnať. Je špeciálny svojou neopakovateľnosťou, obmedzeným množstvom a rýchlosťou, s akou sa dostane do vašej kanvičky. Jedna z najstarších záhrad v oblasti tento rok posiela do sveta čaj ľahučký ako vánok a voňavý ako náruč horských kvetín.

Veľké balenia:
Malé balenia:
70,58 € /250 g 28,23 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 2. 11. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Región
Región:
Darjeeling
Chuť
Chuť:
Jemná, kvetinová
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
prvý zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
2000 m

Zloženie

Čierny čaj DARJEELING FTGFOPI SELIM HILL 100%

Nálev a chuť čaju

Darjeeling zo záhrady Selim patrí k špičkovým sortám prvých jarných čajov. Jeho infúzia je jemnej až nežnej chuti, v ktorej sú zreteľné kvetinové tóny. Celkovo pôsobí čaj harmonicky, sladkasto a plne. Nálev má svetlú farbu a možno ho pripraviť opakovane. Každé zaliatie vám dopraje originálny chuťový zážitok.

Pôvod čaju

Dvoma najpevnejšími piliermi, na ktorých stojí darjeelingská ekonomika, sú cestovný ruch a čaj. Slávna oblasť indického štátu Západné Bengálsko leží vo východnej časti Indie. Názov získalo mesto Darjeeling z tibetských slov Dorji (blesk) a Ling (krajina). Podľa neho sa potom volá celý okres o rozlohe 10,5 km2. Rozkladá sa v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov, jeho kopce sú súčasťou takzvanej Malej Himaláje. Keď je jasno, dohliadnu obyvatelia Darjeelingu až k Everestu.

Čaj je pre celú oblasť úplne zásadný. Zahŕňa síce len 7 percent celkovej indickej produkcie (teda asi 9 mil. kg ročne), avšak svojou kvalitou sa radí k špičke a na trhu je po ňom značný dopyt. Úplným unikátom potom je prvá úroda, ktorá sa zbiera v každej záhrade v trochu inú dobu, vždy s ohľadom na počasie a nadmorskú výšku plantáže. Nie je výnimkou, že česači na plantáže vyrážajú, akonáhle skončí zima. Zvyčajne sa ale čajové lístky prvýkrát šklbú koncom marca.

Plantáže záhrady Selim, z ktorej tento čaj pochádza, sa rozkladajú v nadmorskej výške od 2 do 4 tisíc metrov. Boli založené v 70. rokoch 19. storočia mužom menom Henry, ktorému podľa historky odovzdávanej medzi rodinami len ústne dali miestny prezývku Selima Sahaba. Selim Hill Tea Estate leží asi 30 km od mesta Darjeeling a zaberá plochu 170 hektárov. Farma pracuje v režime organického poľnohospodárstva, je certifikovaná ako Darjeeling Tea Garden. To je pre odberateľa čaju veľmi dôležité, pretože často sa na trh dostávajú čaje falzifikované - označenie Darjeeeling síce nesú, ale pochádzajú z úplne iných plantáží.

Čaje z prvej úrody sú úplne špecifické. Obsahujú viac živín a teínu, sú v chuti jemné, sladkasté a skutočne čerstvé, svieže. Najmladšie lístky sa zberajú len a len ručne, nechávajú sa zavädnúť a potom, bez rolovania alebo drvenie, ľahko fermentujú. V tejto fáze sa utvára charakter čaju. Nakoniec je potreba čaj usušiť. V prípade prvého Darjeelingu nasleduje veľmi rýchly export k zákazníkom. Tak, aby neprišli ani o štipku jedinečnej vône a chuti tohto špeciálneho a neopakovateľného čaju.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 95 °C Doba prípravy 5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Darjeeling zalejte vodou s teplotou 95 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 5 minút (prikrytý šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - čierny čaj

V čajových záhradách Assamu funguje zvláštne časové pásmo. Zaviedli ho v dobách britskej kolonizácie, aby miestni roľníci nezabúdali na predčasné svitanie a boli pripravení skoro ráno vyraziť za prácou. Tea Garden Time alebo Bagantime je posunutý o hodinu dopredu. Skúste si na kvalitný čierny čaj tiež ušetriť hodinku. Assam z Mokalbari je úplnou špičkou. Vašu pozornosť si rozhodne zaslúži. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
23,89 € /250 g 9,56 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 2. 11. 2020

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - čierny čaj

Vrcholky hôr obalené v hmle a veľtoky križujúce krajinu. Aj tak možno opísať prekrásnu prírodnú scenériu regiónu Yunnan. Pre milovníkov čínskych čajov to však vždy bude hlavne slávna kolíska tohto nápoja. A rovnako ako sa spomínané vrcholy pohoria týčia nad hmlovým oparom, tak absolútne výnimočný Golden Bud Mao Feng vyčnieva nad ostatnými čajmi. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
70,43 € /250 g 28,17 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 2. 11. 2020

CHINA GABALONG BIO - oolong
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA GABALONG BIO - oolong

Gabalong je skutočnou raritou. Žiadny iný čaj nie je fermentovaný v prostredí sýtenom dusíkom, žiadny neobsahuje toľko gamaaminomaslovej kyseliny a žiadny nechutí po karameli a čokoláde. Dajte si šálku neuveriteľne lahodného a zároveň kondíciu upevňujúceho čaju. Nálev má úžasnú zlatooranžový farbu, vôňa je príjemne sladkastá. China Gabalong BIO sa vám bude páčiť po všetkých stránkach. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
41,63 € /250 g 16,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 2. 11. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »