Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

DARJEELING SFTGFOP1 FF RISHEEHAT BIO / 2023 - čierny čaj

Kód: 1301

Rovnako ako víno z Champagne, šunka z Lanjarónu alebo čokoláda z La Rotta Pontedera, je aj čaj z Darjeelingu zárukou najvybranejšej chuti a najvyššej kvality. Na prvý zber netrpezlivo čakajú milióny čajomilcov. Ten zo záhrady Risheehat vyniká príjemnou, vyváženou, ovocnou chuťou so sladkou medovosťou a jemne koreneným podtónom. Nenechajte si unikátny, organicky pestovaný čaj újsť!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Región
Región:
Darjeeling
Chuť
Chuť:
Ovocná, Svieža, Korenená
Pre deti
Pre deti:
od 16 rokov
Zber
Zber:
prvý zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
920 - 2100 m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Darjeeling zo záhrady Risheehat vonia po kvetinách a ovocí. V chuti poznáte ľúbeznú a dlhú nasládlosť, oblosť, sviežu trávovosť aj ľahký korenený podtón. Nálev má krásnu žltozelenú farbu a z jednej dávky čajových lístkov pripravíte až tri. Každý bude trochu iný a všetky naprosto úchvatné.

Pôvod čaju

Oblasť, z ktorej táto lahoda pochádza, nie je znalcom vynikajúcich čajov potrebné dlho predstavovať. Podhorie Himalájí v severovýchodnej části Indie je pokryté čajovými záhradami už od 19. storočia. Náročný terén a úplne špecifické prírodné podmienky, plus skúsenosti miestnych roľníkov, dávajú vzniknúť produktu, po ktorom šalie celý svet. Dostupné zdroje uvádzajú, že v Darjeelingu prosperuje cez 80 plantáží osadených prevážne čajovníkmi čínskymi v assamskej variante.

Záhradu Risheehat možno nájsť asi 14 kilometrov od mesta Darjeeling. Je považovaná za jednu z najprestížnejších. Čaj pestuje v podmienkach organického poľnohospodárstva na približne 260 hektároch. Čajovníky rastú obklopené pomarančovníkmi, kvetinami a zeleninovými záhonmi. Ich lístky tým získavajú jedinečnú vôňu. Hrubý výnos plantáže činil kolo 180 ton ročne. Predvlani ale Darjeeling postihol obrovský štrajk robotníkov, čo sa samozrejme podpísalo na znížení produkcie čaju.

V preklade znamená Risheehat „domov svätých“. Záhradu založili v 19. storočí Briti a okrem Darjeelingov produkuje tiež ortodoxné čierne, zelené a špeciálne čaje. Jej svahy patria medzi najstrmšie, čajovníky sú zbierané od marca do novembra. V roku 1955 sa záhrada stala súčasťou firmy Stöcke Risheehat, ktorá sa špecializuje na organické poľnohospodárstvo a veľkú pozornosť venuje ochrane biodiverzity.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 90 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Darjeeling zalejte s 90°C teplou vodou v pomere 1 čajová lyžička na 1,5 -2dl.
  2. Pri príprave v kanvici pridajte o 1 lyžičku naviac.
  3. Doba lúhovania je 3-5minút (prikrytá šálka), potom precedte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »