Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

DARJEELING SFTGFOP1 PUTTABONG BIO / 2021

Kód: 1439

V čajovej záhrade Puttabong počujete bengálčinu a angličtinu. A uvidíte nádherné a sviežo zelené čajovníkové kríky. Od roku 1852 zásobuje čajových fajnšmekrov na celom svete lístkami príjemnej vône a lahodnej chute. Teraz máte príležitosť dopriať si ako jedni z prvých očakávaný jarný zber - priviezli sme ho letecky priamo z plantáže. Exkluzívny, ručne šklbaný čaj v BIO kvalite je mäkký a osviežujúci.

Veľké balenia:
Malé balenia:
71,71 € /250 g 28,68 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 5. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Región
Región:
Darjeeling
Chuť
Chuť:
Kvetinová
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
prvý zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
450m - 1980m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Čierny čaj BIO ST DARJEELING SFTGFOP1 PUTTABONG 100%

Nálev a chuť čaju

Čaj Darjeeling SFTGFOP1 Puttabong BIO/2021 spoznáte podľa veľmi príjemnej kvetinovej chute a sviežej vône. Môžete z neho prichystať až tri nálevy a zakaždým sa dočkáte iného zážitku. Prvý nálev bude mať svetle zlatú farbu.

Pôvod čaju

Záhrada Puttabong leží približne 22 kilometrov od mesta Darjeeling. V preklade by jej meno mohlo znamenať "dom zelených listov" a ona by svoj názov úplne spĺňala. Jedna z najväčších čajových plantáží sa na približne 440 hektároch rozkladá pod vrcholkami zasneženej hory Kanchenjunga. Drží si niekoľko zaujímavých prvenstiev, ktoré stoja za zmienku.

Puttabong (Tukvar) je vôbec prvou plantážou založenou v Darjeelingu. V roku 1852 práve tu vysadil Dr. Campbell prvé čajovníky. Ako prvý v severovýchodnej Indii začali v Puttabongu pestovať kríky komerčne. Prvýkrát tam tiež použili prerezávací stroj. A k tomu všetkému má Puttabong najlepšiu nemocnicu v Darjeelingu.

Táto oblasť sa má skutočne čím chváliť. Okrem toho, že ju charakterizujú čistý horský vzduch, jedinečné zloženie pôdy a vyššia nadmorská výška, je preslávená tiež dlhodobo udržateľnými pestovateľskými postupmi. Ich cieľom je vyrábať unikátny a pre zdravie aj prírodu úplne bezpečný čaj. Majitelia Puttabong Tea Estate sa zaslúžili o udržanie biodiverzity miestnej krajiny. Čajovníky rastú v blízkosti tráv, vysokých stromov aj bylín. Záhrada má vlastný závod na výrobu vermikompostu, chová dobytok a produkuje tak navyše prírodné hnojivá.

Organický Darjeeling SFTGFOP1 Puttabong BIO/2021 sme priviezli letecky. Prvé jarné, mladé čaje si vyžadujú špeciálne zaobchádzanie. Aby si uchovali prirodzenú krehkosť a šťavnatosť, musia sa dopraviť k spotrebiteľovi čo najrýchlejšie po spracovaní. Čajomilcami bývajú netrpezlivo očakávané a ich cena sa veľakrát šplhá do astronomických výšok. V tomto prípade sa môžete na maximálnu akosť úplne spoľahnúť. Už podľa skratky SFTGFOP1 (Super Fine Tipp Golden Flowery Orange Pekoe) je zrejmé, že máte tú česť s čajom veľmi kvalitným. Učaruje vám krásne stočenými tipsami a luxusnou vôňou aj chuťou.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 95 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Darjeeling zalejte vodou s teplotou 95 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


SIKKIM TEMI SFTGFOP 1 FIRST FLUSH - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SIKKIM TEMI SFTGFOP 1 FIRST FLUSH - čierny čaj

Najmenej zaľudnený indický štát má iba jedinú čajovú plantáž. Volá sa Temi a produkuje čaj, po ktorom je v celom svete veľký dopyt. Hovorí sa mu "čaj kráľov". Patrí k najvyhľadávanejším a najvzácnejším. Je mimoriadne lahodný, sladký a ľahko ovocný. Dámam možno pripomenie pravú indickú pašmínu - mäkkú, hrejivú a luxusnú. Zabaľte sa! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
23,85 € /250 g 9,54 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 5. 2021

PU  ERH  STD
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH STD

Ešte zdravší, než sme dúfali. Ak vás zaujíma, ako vyzeral, chutil a voňal čaj pred dvetisíc rokmi, potom si dajte Pu Erh. Neponúkame žiadne archeologické vykopávky, ale čaj spracovávaný tou najtradičnejšou metódou. Tajomná dvojaká fermentácia dáva Pu Erhu čarovné schopnosti - požiera tuky, posilňuje imunitu, zaháňa depresie. Čo viac si priať. S Pu Erhom vás čaká skvelá budúcnosť! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,05 € /250 g 3,22 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 5. 2021

DARJEELING CASTLETON FTGFOP1 BIO - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DARJEELING CASTLETON FTGFOP1 BIO - čierny čaj

Tento vynikajúci Darjeeling môžeme smelo prirovnať k dáme v najlepších rokoch. Vie sa správať, vyzerá skvelo a svojou nenútenou eleganciou pozdvihne každý večierok. Harmónia a nádherná zrelosť z nej sála na sto krokov. Lady z úbočia divokého Himalája ocení naozajstný znalec aj "čajový" začiatočník. Na jemnú dochuť jednoducho nezabudnete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
22,84 € /250 g 9,14 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 5. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »