Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GRUZÍNSKY ČIERNY ČAJ MAGHALI ETSERI

Kód: 1693

Legendárny gruzínsky čaj zo seba pomaličky zhadzuje háv zabudnutia, a to len vďaka poctivej práci nových producentov, ktorí na prvé miesto kladú kvalitu a rešpekt k remeslu. Jedinečný dôkaz, že aj na prahu Európy možno vypestovať výnimočný čaj, ktorý však v sebe nezaprie čínske korene. Zabudnite na náhradky tohto fenoménu z Gruzínska a ochutnajte ten jediný, pravý.

Veľké balenia:
Malé balenia:
18,30 € /250 g 7,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Gruzie
Región
Región:
Guria
Chuť
Chuť:
Ovocie, Intenzívna, Ořechy
Pre deti
Pre deti:
od 16 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
200m

Zloženie

Čierny čaj Maghali Etseri 100%

Farba a chuť nálevu

Nálev plný hry mahagónových a medových tónov je na jazyku hodvábne jemný a napriek tomu intenzívny s ľahko ovocným a orieškovým pozadím.

Pôvod čaju

O Gruzínsku, krajine ležiacej na predele Európy a Ázie, toho dnes vie väčšina ľudí pramálo. Hornatý stať zovretý medzi Veľkým a Malým Kaukazom bol však v skorších dobách dôležitým bodom na mape pre všetkých milovníkov prvotriednych vín a čajov. Veď prvé čajovníky tu boli vysadené pod starostlivým dohľadom čínskych majstrov už v prvej polovici devätnásteho storočia. Lenže potom prišlo obdobie pod nadvládou Sovietskeho zväzu a dôraz začal byť dávaný skôr na množstvo než na bezchybnú akosť.

Po vyhlásení nezávislosti v roku 1990 došlo k výraznému obmedzeniu dopytu a zatiaľ čo pestovanie vína sa v rámci možností udržalo, produkcia čaju bola takmer úplne zničená. Pritom v Gruzínsku sú pre čajovníkové záhrady ideálne podmienky. Pôda je bohatá na minerálne látky a v údoliach vládne až subtropické podnebie. Bolo teda len otázkou času, kedy si tunajší poľnohospodári dodajú dostatok odvahy a vrhnú sa na obnovenie tradícií.

V prípade producentov čierneho gruzínskeho čaju z oblasti Maghali Etseri sa tomu stalo pomerne nedávno, v roku 2017. Znovu oživili pôvodné plantáže a po malých krôčikoch sa im podarilo získať prvotriedny čierny čaj, navyše v dokonalej symbióze s prírodou, teda bez pridávania chemických hnojív. Bohužiaľ, na ich úspech nadviazalo veľa nepoctivcov, ktorí na trh priviedli najrôznejšie čajové zmesi a prezentujú ich ako pravý gruzínsky čaj. Našťastie ale ten nefalšovaný veľmi ľahko spoznáte. Jeho listy sú pevné, krásne voňavé a bez veľkého množstva prachových častíc, ktoré kalia čaj a znižujú vnemový prežitok.

Gruzínsky čierny čaj Maghali Etseri je naozajstný poklad, ktorý je len krôčik pred otvorením sa celému svetu. Prvý čaj z obnovenej produkcie tamojších pestovateľov sa totiž vyviezol len do Francúzska a Českej republiky, a to len vo veľmi obmedzenom množstve. Môžete tak byť jedni z prvých, ktorí si vychutnajú šálku lahodnej chuti s povestnou silou Kaukazu.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj zalejte vodou s teplotou 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


CEYLON  HIGH GROWN OP - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CEYLON HIGH GROWN OP - čierny čaj

Výborná kvalita za super cenu - to je cejlónsky čierny čaj, ktorý sme objavili na našich cestách po najlepších čajových záhradách sveta. Rastie vysoko nad morom, zbiera sa ručne a charakterizuje ho nezameniteľná vôňa a decentná sladkosť. Príťažlivo elegantný Ceylon High Grow OP sa môže smelo zaradiť aj do vašich Top 10 čiernych čajov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,95 € /250 g 6,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

YUNNAN BLACK PREMIUM - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

YUNNAN BLACK PREMIUM - čierny čaj

Veľmi intenzívny zážitok! Prémiový Yunnan má silu ako Herkules. Tmavo červená farba nálevu dáva jasne najavo, že nepôjde o žiadny čajíček. Z tradičnej čínskej čajovej záhrady vám privážame delikatesu pre skutočných nadšencov. Dajte si Yunnan Black Premium namiesto dopoludňajšej desiaty - budete sršať energiou a dobrou náladou až do večera. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
11,10 € /250 g 4,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

ENGLISH BREAKFAST - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ENGLISH BREAKFAST - čierny čaj

Anglicko a "jeho" čaj... Na britských ostrovoch a v Írsku patria chvíľky na popíjanie čaju k životnému štýlu. Zmesi čiernych čajov sa servírujú podľa dennej doby - popoludní známy Five o Clock Tea, teda čaj o piatej so sendvičom a čajovým pečivom, hneď po prebudení Early Morning a na raňajky Breakfast Tea, ku ktorému patrí praženica so šunkou, opečený toast a fazuľa. Začnite nový deň po anglicky! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,85 € /250 g 5,15 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »