Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GRUZÍNSKY ZELENÝ ČAJ MAGHALI ETSERI

Kód: 1692

Obnoviť fenomén je rozhodne ťažké. Pre milovníkov výborných a kvalitných čajov máme ale dobrú správu. V Gruzínsku sa to podarilo. Skorší premiant vďaka umu a láske nových producentov a čajových majstrov k remeslu pomaly ale isto oprašuje storočím vycibrené zručnosti a prináša na trh jedinečný gruzínsky poklad.

Veľké balenia:
Malé balenia:
20,95 € /250 g 8,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Gruzie
Región
Región:
Guria
Chuť
Chuť:
Násladlá
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
200m

Zloženie

Zelený čaj Maghali Etseri 100%

Nálev a chuť čaju

Nálev jasne zelenej farby so zástupom zlatistých odleskov má hodvábnu, príjemne sladkastú chuť bez výrazných trávnatých podtónov a trpkého záveru.

Pôvod čaju

Gruzínsko, ležiace na pomedzí Európy a Ázie pri brehu Čierneho mora, bolo dlhú dobu známe svojím vínom a, čuduj sa svete, aj čajmi. Všetko sa však zmenilo počas nadvlády Sovietov, kedy síce Gruzínsko patrilo medzi prvých štyroch producentov na svete, však kvantita mnohonásobne predčila kvalitu. Znalci čaju preto vymazali túto krajinu zo svojej mapy a po páde Sovietskeho zväzu boli čajovníkové záhrady takmer zničené.

Našťastie sa skupina tamojších farmárov pred niekoľkými rokmi rozhodla tradíciu obnoviť. Spojili sily a systémom pokus omyl sa im podarilo vypestovať kvalitné čajovníky produkujúce lahodný čaj. Ten bol spočiatku určený výhradne pre tunajší trh, avšak čoskoro bola nadviazaná obchodná spolupráca s Francúzskom a Českou republikou. A čaj mal úspech.

V údoliach Gruzínska totiž vládne teplé subtropické podnebie a čajovníkom sa tu nesmierne darí. Plantáž v úpätí hory Maghali Etseri je toho jasným dôkazom. Miestni producenti kladú dôraz na precízne spracovanie len tých najkvalitnejších lístkov a odmenou je im čaj prémiovej kvality a silnej chuti. Bohužiaľ sa však nájdu aj takí, ktorí vyrábajú zmesi z rôzne dovezených lístkov a vydávajú ho za gruzínsky čaj. Ten je však kvalitou úplne inde a kazia tak reputáciu poctivým lokálnym pestovateľom.

Zelený čaj Maghali Etseri je však zaručene pravý, čo možno poznať už pri otvorení balenia. Obsahuje totiž iba krásne, pevné a ľahko stočené lístky bez veľkého množstva prachových čiastočiek, ktoré potom kalia nálev a kazia nielen chuť, ale aj celkový dojem. Vďaka vhodnému podnebiu aj na minerály bohatej pôde je navyše čaj v Gruzínsku pestovaný ekologicky, čo sa premieta do vône plnej morského vánku a sviežosti blízkych hôr. Ak teda radi podliehate zvodom doteraz neprebádaných chutí rozličných čajov, potom ten z údolia Mahgali Etseri je pre Vás ako stvorený.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 °C (cca 2 minúty po prevarení vody), v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ROOIBOS RAKYTNÍKOVÝ KRÉM
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROOIBOS RAKYTNÍKOVÝ KRÉM

Jeden pochádza zo severnej pologule, druhý z južnej. Jeden dorastá do výšky šiestich metrov, druhý dosiahne sotva veľkosť školáka. Jeden milujeme pre šťavnaté plody, druhý nám učaroval ihlicovitými listami. Už viete? Rakytník a Rooibos - to sú hlavní predstavitelia mámivej hry o súznenie, zdravie a šťastnej vzájomnosti. Protiklady sa priťahujú... Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,25 € /250 g 4,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - čierny čaj

Už podľa názvu je jasné, že tento čaj patrí medzi svetovú špičku. Vyrástol vo vysokých horách, bola mu venovaná výnimočná starostlivosť a je vyrobený z najkvalitnejších lístkov. Nepálsky čierny čaj má delikátnu, mäkkú a jemne kvetinovú príchuť. Presne na neho platí príslovie: Dobrého pomenej. Jeho ročná produkcia absolútne nestačí pokryť dopyt. A my sme radi, že vám ho môžeme ponúknuť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
23,85 € /250 g 9,55 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023

CHINA GUNPOWDER  SUPER - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA GUNPOWDER SUPER - zelený čaj

Maximálny zážitok! Krásny tvar, plná chuť, veľa teínu a najvyššia kvalita. China Gunpowder Super je skrátka dobrý čaj, čo vie poriadne nakopnúť. Malé čajové guľôčky po zaliatí horúcou vodou doslova explodujú. Príjemnú trpkosť a ľahkú dymovú arómu oceňujú čajoví mágovia na celom svete. Teraz si môžete silu pravého Gunpowder dopriať tiež! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,35 € /250 g 3,35 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »