Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GRUZÍNSKY ZELENÝ ČAJ MAGHALI ETSERI

Kód: 1692

Obnoviť fenomén je rozhodne ťažké. Pre milovníkov výborných a kvalitných čajov máme ale dobrú správu. V Gruzínsku sa to podarilo. Skorší premiant vďaka umu a láske nových producentov a čajových majstrov k remeslu pomaly ale isto oprašuje storočím vycibrené zručnosti a prináša na trh jedinečný gruzínsky poklad.

Veľké balenia:
Malé balenia:
20,95 € /250 g 8,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Gruzínsko
Región
Región:
Guria
Chuť
Chuť:
Násladlá
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
200m

Zloženie

Zelený čaj Maghali Etseri 100%

Nálev a chuť čaju

Nálev jasne zelenej farby so zástupom zlatistých odleskov má hodvábnu, príjemne sladkastú chuť bez výrazných trávnatých podtónov a trpkého záveru.

Pôvod čaju

Gruzínsko, ležiace na pomedzí Európy a Ázie pri brehu Čierneho mora, bolo dlhú dobu známe svojím vínom a, čuduj sa svete, aj čajmi. Všetko sa však zmenilo počas nadvlády Sovietov, kedy síce Gruzínsko patrilo medzi prvých štyroch producentov na svete, však kvantita mnohonásobne predčila kvalitu. Znalci čaju preto vymazali túto krajinu zo svojej mapy a po páde Sovietskeho zväzu boli čajovníkové záhrady takmer zničené.

Našťastie sa skupina tamojších farmárov pred niekoľkými rokmi rozhodla tradíciu obnoviť. Spojili sily a systémom pokus omyl sa im podarilo vypestovať kvalitné čajovníky produkujúce lahodný čaj. Ten bol spočiatku určený výhradne pre tunajší trh, avšak čoskoro bola nadviazaná obchodná spolupráca s Francúzskom a Českou republikou. A čaj mal úspech.

V údoliach Gruzínska totiž vládne teplé subtropické podnebie a čajovníkom sa tu nesmierne darí. Plantáž v úpätí hory Maghali Etseri je toho jasným dôkazom. Miestni producenti kladú dôraz na precízne spracovanie len tých najkvalitnejších lístkov a odmenou je im čaj prémiovej kvality a silnej chuti. Bohužiaľ sa však nájdu aj takí, ktorí vyrábajú zmesi z rôzne dovezených lístkov a vydávajú ho za gruzínsky čaj. Ten je však kvalitou úplne inde a kazia tak reputáciu poctivým lokálnym pestovateľom.

Zelený čaj Maghali Etseri je však zaručene pravý, čo možno poznať už pri otvorení balenia. Obsahuje totiž iba krásne, pevné a ľahko stočené lístky bez veľkého množstva prachových čiastočiek, ktoré potom kalia nálev a kazia nielen chuť, ale aj celkový dojem. Vďaka vhodnému podnebiu aj na minerály bohatej pôde je navyše čaj v Gruzínsku pestovaný ekologicky, čo sa premieta do vône plnej morského vánku a sviežosti blízkych hôr. Ak teda radi podliehate zvodom doteraz neprebádaných chutí rozličných čajov, potom ten z údolia Mahgali Etseri je pre Vás ako stvorený.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 °C (cca 2 minúty po prevarení vody), v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


CEYLON  HIGH GROWN OP - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CEYLON HIGH GROWN OP - čierny čaj

Výborná kvalita za super cenu - to je cejlónsky čierny čaj, ktorý sme objavili na našich cestách po najlepších čajových záhradách sveta. Rastie vysoko nad morom, zbiera sa ručne a charakterizuje ho nezameniteľná vôňa a decentná sladkosť. Príťažlivo elegantný Ceylon High Grow OP sa môže smelo zaradiť aj do vašich Top 10 čiernych čajov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,95 € /250 g 6,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024

ZELENÝ YUNNAN OP - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ZELENÝ YUNNAN OP - zelený čaj

Keď vyrazíte do Junnanu, juhozápadnej čínskej provincie, celkom iste navštívte veľkolepé hory, uvidíte rad divokých zvierat a zoznámite sa s čarokrásnymi rastlinami. Jedna z nich je po mnoho storočí uctievaná ako elixír života. Áno, ide o čajovník čínsky. Jeho najlepšie lístky vám privážame z osvedčenej plantáže, kde ich zberajú generácie farmárov. Pre vaše zdravie, radosť a povzbudenie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,60 € /250 g 3,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024

JAPAN KUKICHA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KUKICHA - zelený čaj

Pod rákosovými sieťami, na úpätí stále aktívnej sopky, na ostrove sa subtropickou klímou. Tak rastú čajovníky, ktoré dali vzniknúť netradičnému, mimoriadne chutnému a zdravému, čaju. Kukicha, to nie sú klasické čajové lístky, ale stonky, steblá a vetvičky. Aj keď to pôvodne nikto nečakal, dávajú znamenitý svieži nálev kombinujúci krémovú sladkosť, ľahkú orechovosť a príjemnú horkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
34,20 € /250 g 13,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 17. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »