Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KONOPE Z LISTOV TIGRA ručne drhnuté - CBD 583 mg/kg

Kód: 1393

Konope má viac ako tisíc rôznych odrôd. Pestuje sa takmer na celom svete a jeho schopnosti vyzdvihujú milióny ľudí. Vyskúšajte čaj z listov odrody Tigra. Pomôže vám regenerovať, navráti rovnováhu a podporí kvalitný spánok. Vďaka kanabinoidom, flavonoidom, terpénom a vitamínom, ktoré obsahuje, v ňom získate prírodného pomocníka pre rad situácií. Napríklad pri zápaloch, úzkostiach alebo bolestiach.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Chuť
Chuť:
Bylinná
Pre deti
Pre deti:
Nie

Zloženie

Nálev a chuť byliny

Čaj pripravený z Konope z listov Tigra má bylinnú, slabo trávovú chuť. Nálev je svetlo žltý.

Pôvod byliny

Botanický rod konope (Cannabaceae) má niekoľko druhov, ich presný počet je však sporný. Základné rozlíšenie hovorí o Cannabis sativa (konope siate), Cannabis indica (konope idnické) a Cannabis ruderalis (konope rumištné), odborníci sa však sporia, či sa druhy vzájomne neprekrývajú a niektoré z nich nie sú jedným poddruhom. Každopádne ide o jednoročné, dvojdomé (niektoré rastliny sú samčie, iné samičie) byliny, ktoré charakterizuje dlhá vzpriamená stonka, zložené, až 9četné listy a plody čoby jednosemenné nažky. Celý rod pochádza zo strednej Ázie, niektorí vedci uvádzajú aj južnú Áziu.

Avšak najvyužívanejšie a najrozšírenejšie je konope siate. Ide o kultúrnu plodinu pestovanú predovšetkým na výrobu povrazov, lán, textilných výrobkov, papiera, ale aj brikiet alebo izolačných materiálov. Je však populárne zároveň ako liečivka. Najstarší písomný záznam potvrdzujúci užívanie kanabisu vykonal grécky historik Herodotus. Odkazuje v ňom na konopné parné kúpele s obľubou navštevované Grékmi aj Rimanmi. Ohlas konope sa šíril aj v islamskom impériu až do severnej Afriky. V roku 1545 ho Španieli doviezli do Čile, odkiaľ sa rozšírilo do Severnej Ameriky. Miestni obyvatelia z neho vyrábali laná, odev a papier.


Konope je bohaté na vitamíny, minerálne látky, vlákninu, terpény, chlorofyl, flavonoidy a kanabinoidy. Práve posledná spomenutá skupina zahŕňa zlúčeniny ako napríklad THC, CBD, CBC. Tetrahydrokanabinol (THC) je hlavnou psychotropnou látkou konope, preto sa vedú dlhoročné debaty, či pestovanie a prístup ku konope zakázať, obmedziť, regulovať... Celosvetový zákaz pestovania konope nariadila v roku 1961 dohoda OSN. Po jej prijatí boli vyšľachtené odrody so zníženým obsahom THC a od 80. rokov minulého storočia je v EÚ možné pestovať konope s obsahom THC maximálne 0,2% (pod pojmom technické konope). V Českej republike záležitosť upravuje zákon z roku 1998 hovoriaci o najvyššom prípustnom obsahu THC 0,3%.


Konopné čaje a nálevy však týmito nariadeniami zo svojich benefitov veľa nestratili. Vďaka kanabidiolu (CBD), ktorý nie je psychoaktívny, poskytujú mnoho pozitívnych prínosov. Podobne ako kanabichromen (CBC) pomáhajú okrem iného pri zápaloch, bolesti, zlej nálade aj poruchách trávenia.

Odroda Tigra, ktorú máte teraz možnosť vyskúšať, obsahuje 583 mg/kg CBD, obsah THC je nižší ako 0,2 percenta. Bola vyšľachtená v roku 2009. Ide o rastlinu jednodomú, s vyšším výnosom vlákna a stredným výnosom semena. Konope sa obvykle kosí celé, listy sú potom niekedy, ako v prípade Tigrov, drhnuté ručne. Vďaka manuálnemu zberu je zber vycibrený a mimoriadne kvalitný. Na záver ešte dodajme, že Konope z listov Tigra sa pestuje bez použitia priemyselných hnojív alebo ošetrujúcich prípravkov.

Účinky čaje

Konope Tigra
Účinky konope Tigra

Ukážka balenia bylín

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter bylín. Byliny sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci sú byliny mimoriadne náchylné a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu byliny a jej nálevu.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 8-10 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Konope zalejte vriacou vodou 100 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Ak chcete z lístkov vyťažiť maximum, pridajte do nálevu trochu mlieka či smotany. V tukoch sa kanabinoidy lepšie uvoľňujú.
  3. Doba lúhovania 8-10 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru


Sitko na čaj permanent veľkosť M
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Sitko na čaj permanent veľkosť M

Špeciálne vyvinuté sitko so stáleho materiálu, ktoré neprenáša žiadne pachy ani chute. Pre ešte lepší pôžitok z hotového nápoja je sitko opatrené pokrievkou, ktorá slúži na prikrytie čajového sitka v dobe lúhovania a potom po vylúhovaní nápoja pokrievka poslúži na odloženie sitka. Sitko je vhodné na umývanie v umývačkách. Viac detailov tovaru
Dodáme do stredy, 2. 2. 2022
8,82 € s DPH

Papierový filter S (balenie 100ks)
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Papierový filter S (balenie 100ks)

Nie je nič jednoduchšie, ako si svoju šálku čaju pripraviť pomocou papierového filtra. Papierové filtre sú vyrobené z extra jemného materiálu, ktorý nepohlcuje žiadne chute a pachy. Balenie obsahuje 100 čajových filtrov. Viac detailov tovaru
Dodáme do stredy, 2. 2. 2022
4,00 € s DPH
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


HARMANČEK PRAVÝ  (Matricaria chamomilla) - KVET
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

HARMANČEK PRAVÝ (Matricaria chamomilla) - KVET

Skromná bylinka, ktorú nájdete na kdejakom rumovisku, v sebe ukrýva veľkú silu. Vedia o nej babky bylinkárky, ale aj farmaceutický priemysel. Voňavé kvety rumančeka sa po stáročia používajú ako čaj, k príprave kúpeľov, obkladov aj pri kloktaní alebo v mastiach. Harmanček totiž hojí, regeneruje, dezinfikuje a uvoľňuje kŕče. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »