Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

MANAYUPA (Desmodium molliculum) - bylina

Kód: 1308

"Jej vlastnosti sú nespočetné" - tak sa dá preložiť pôvodný indiánsky názov rastliny, ktorá je populárna najmä u ľudí túžiacich po očiste a detoxikácii. Plazivú, krovitú trvalku rastúcu prevažne v Andách považovali Inkovia za kultovú. Užívali ju len pri zriedkavých príležitostiach, akými boli tradičné obrady. Je skvelé, že Manayupa sa dostáva až do našich konvičiek. Môže nám byť prospešná pri mnohých ťažkostiach.

Veľké balenia:
Malé balenia:
23,35 € /250 g 9,35 € /100 g
Dodáme do utorka, 26. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Chuť
Chuť:
Prírodné, Bylinná

Zloženie

Manayupa 100%

Nálev a chuť čaju

Nálev Manayaupy má tmavo žltú farbu a nevýraznú, dobre prijímanú chuť. Čaj možno získať varením byliny, Manayupu je možné pripraviť tiež macerovaním v alkohole.

Pôvod čaju

Ak sa zameriame na botanickú stránku, zistíme, že Manayupa (Desmodium molliculum) je rastlina druhu rodu Fabaceae, teda bôbovité, bola popísaná a v roku 1825 publikovaná v diele Prodromus Systematis Naturalis Regni Vegetabilis a jej meno pochádza z gréčtiny, kde "desmos" značí "odkaz" alebo "spojenie". Ide o vytrvalú bylinu dosahujúcu výšky asi 45 centimetrov, s oválnymi lístkami a plodmi pokrytými chĺpkami. Manayupa kvitne modrofialovo, rastie v horských oblastiach Ánd, v nadmorskej výške nad 2 000 metrov.

Ak nás bude zaujímať kultúrna stránka, potom je dobré vedieť, že Manayupa požívala medzi peruánskymi indiánmi vysokej úcty. Od čias Inkov až dodnes je stálicou juhoamerickej fytoterapie, ide o jednu z najvyužívanejších tamojších liečiviek. Nie náhodou má v jazyku quecha meno "jej vlastnosti sú nespočetné", teda "runa mana yupana". Nájsť ju možno tiež ako Pega Pega, Amor Seco, Carrapicho alebo Dipinda Dimukuyi. Je pozoruhodné, že rôzne indiánske kmene uplatňovali bylinu pri rôznych ťažkostiach. Napríklad kmeň z povodia Rio Pastaza v Ekvádore ju využíval k podpore laktácie, nikaragujskí domorodci kmeňa Garifuna po nej siahali v prípade hnačiek a venerických chorôb, v amazonských dažďových lesoch má povesť zaháňača nervových ťažkostí a vaginálnych infekcií. Etnobotanický prieskum uvádza niekoľko tisíc prípadov použitia Manayupy ako antikoncepcie. Iné kmene na ňu spoliehajú ako na prostriedok privolávajúci partnerskú lásku.

Manayupa je samozrejme v strede záujmu mnohých vedeckých tímov. Štúdie v byline odhalili prítomnosť fenolov, flavonoidov, steroidov, saponínov, kumarínov a ďalších látok vrátane vitamínov E a K. Táto bylina sa často používa na miešanie detoxikačných zmesí, napríklad s Vilcacorou čiže mačacím pazúrom. Kúra by nemala presiahnuť 3 týždne, po ktorých nasleduje týždenná prestávka. Manayupa nevykazuje žiadne vedľajšie účinky, pozor by si mali dať len ľudia s nízkym tlakom.

Ukážka balenia bylín

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter bylín. Byliny sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci sú byliny mimoriadne náchylné a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu byliny a jej nálevu.

Príprava čaju

Teplota variť Doba prípravy 5 minút Množstvo 1 lžíce na 700 ml

Návod na prípravu

1. Zalejte 1 lyžicu Manayupy asi 700 ml studenej vody a nechajte 5 minút lúhovať.
2. Priveďte do varu a varte na miernom ohni 5 minút.
3. Po scedení popíjajte 1 pohárik 3krát denne.

Chuť a tóny:
Intenzita
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Mačací pazúr, Uncaria)
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Mačací pazúr, Uncaria)

Keď sa napíše - remdihák plstnatý, zatvári sa chápavo len botanik. Pokiaľ ale uvedieme - Uňa de gato, Vilacacora alebo napríklad Mačací pazúr, budeme mať hneď jasnejšie. Zvesti o svätej rastline Inkov, uctievanej ako zázračný antioxidant a imunostimulant, dorazili do Európy pomerne nedávno. Vďaka nim ale vieme, že vnútorná kôra Vilcacory má výrazný potenciál! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
18,55 € /250 g 7,45 € /100 g
Dodáme do utorka, 26. 9. 2023

GUANABANA - bylina (Graviola, Anona)
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUANABANA - bylina (Graviola, Anona)

Možno ste ju zaregistrovali pod názvom graviola, možno o nej počujete prvýkrát. Guanabana je vždy zelený strom z juhoamerických dažďových pralesov. Jeho kôra, listy, plody, semená aj korene sa s úspechom používajú v prírodnej medicíne tisíce rokov. Najpopulárnejší je odvar z listov, ktorý je považovaný za výbornú prevenciu nádorových ochorení a bojovníka s vysokým krvným tlakom alebo cukrovkou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
24,50 € /250 g 9,80 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 26. 9. 2023

FLOR DE ARENA - bylina
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

FLOR DE ARENA - bylina

Ponorte sa do očistného kúpeľa. Zvonka aj zvnútra. Toto je Flor de Arena, bylinka známa po tisíce rokov ako prostriedok odháňajúci stres, zápaly a snáď aj nadváhu. Pochádza z peruánskych Ánd, chutí príjemne a môžete z nej pripraviť odvar, pridať k iným bylinkám, alebo prihodiť do kúpeľa. Vyskúšajte schopnosti jednej z najčinnejších bylín múdrych indiánov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
23,35 € /250 g 9,35 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 26. 9. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »