Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

MOSAMBIK OP GREEN MONTE METILILE BIO - zelený čaj

Kód: 1620
Hodnotenie: vynikajúci, 1 recenzia

Rovnako ako sú sviežo zelené kopce v Mount Namuli, je tiež miestny čaj úchvatne smaragdový. Zaujme však nielen farbou. Je totiž plný jemných výhonkov, pestuje sa organicky a v šálke poteší čerstvou, mierne kvetinovou chuťou. Nechajte sa zlákať k výletu do africkej čajovej záhrady Monte Metilile. Dáva svetu jeden z najlepších afrických čajov vôbec!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Mozambik
Región
Región:
Mount Namuli
Chuť
Chuť:
Svieža, mierne kvetinová
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
1200 m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Zelený čaj Mozambik OP Green Monte Metilile BIO 100%

Nálev a chuť čaju

Zelený čaj Mozambik OP Green Monte Metilile BIO je chuti miernej, sviežej, so záverečným dotykom kvetín. Celkovo vyznieva veľmi harmonicky. Nálev má svetlo žltú farbu a nežnú vôňu, v ktorej je možné rozlíšiť florálne tóny. Nezabudnite tento zelený čaj vyskúšať nielen v horúcej, ale aj v ľadovej variante. Je mimoriadne osviežujúci.

Pôvod čaju

Keď sa povie zelený čaj, málokto si predstaví čajové lístky práve z Mozambiku. Po prečítaní tohto textu sa však môže všeličo zmeniť. Aspoň dúfame. Východoafrická krajina totiž v posledných rokoch produkuje čaj vysokej kvality a je na najlepšej ceste vrátiť sa v tomto smere do svetovej špičky. Po desaťročiach úpadku tamojších záhrad sa zdá, že Mozambik nastupuje novú čajovú cestu. Držíme palce!

Akonáhle ochutnáte Mozambik OP Green Monte Metilile BIO, bude vám hneď jasné, že nepreháňame. Už len skratka OP (Orange Pekoe) v jeho názve upozorňuje na vysoký podiel jemných a vzácnych výhonkov. Prídomok BIO zase uistí o organickom pôvode čaju a meno záhrady Monte Metilile vyvráti akékoľvek pochybnosti o pôvode. Veď ide o plantáž, o ktorú sa stará spoločnosť Cha de Magoma a do jej revitalizácie investuje nemalé prostriedky. Takmer všetky čajové záhrady v Mozambiku totiž došli v posledných desaťročiach značnej ujmy. Na úpadku čajového priemyslu (mimochodom - Mozambik bol ešte v 60. rokoch 20. storočia druhým najväčším africkým vývozcom čaju) sa podieľala pätnásťročná občianska vojna rovnako ako dlhodobé neutešené sociálne a hospodárske pomery v krajine.

Čajová záhrada Monte Metilile sa rozkladá na 2 560 hektároch regiónu Mount Namuli. Ide o oblasť pod druhou najvyššou horou Mozambiku, historicky pokrytú tropickým dažďovým pralesom, pre ktorý je typická vysoká biodiverzita. Samotná plantáž leží vo výške 1 200 metrov nad morom, v mieste, ktoré čajovníkom poskytuje ideálny pomer slnečného svitu a vlhkosti, rovnako ako výborné pôdne podmienky.
Čaj Mozambik OP Green Monte Metilile BIO patrí k čajom ortodoxným, teda spracovaným starostlivo a ručne. Na začiatku celého procesu je šklbanie čajových výhonkov, ktoré robotníci nechajú krátko zavädnúť. Nasleduje ich rolovanie (pokrčenie). To uvoľní z buniek šťavu potrebnú pre oxidáciu enzýmov. V prípade zelených čajov je fáza oxidácie veľmi krátka, hneď po nej prichádza na rad sušenie, triedenie a balenie čaju.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj Mozambik OP Green Monte Metilile BIO zalejte vriacou vodou 70-80 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2-3 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

29. 4.

Hodnotenie: vynikajúci
Mám nového favorita. Pre mňa najlepší čaj, aký som doposiaľ pila, určite si ho objednám aj nabudúce. Chuťovo pripomína Srílanský čaj, no tento je chuťovo oveľa zaujímavejší. Oceňujem taktiež krásne balenie v uzavretom obale, objednávka ma veľmi milo prekvapila. Ďakujem za chuťový zážitok, robíte super prácu, nech sa Vám darí. :-)
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


CHINA GUNPOWDER  SUPER - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA GUNPOWDER SUPER - zelený čaj

Maximálny zážitok! Krásny tvar, plná chuť, veľa teínu a najvyššia kvalita. China Gunpowder Super je skrátka dobrý čaj, čo vie poriadne nakopnúť. Malé čajové guľôčky po zaliatí horúcou vodou doslova explodujú. Príjemnú trpkosť a ľahkú dymovú arómu oceňujú čajoví mágovia na celom svete. Teraz si môžete silu pravého Gunpowder dopriať tiež! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,30 € /250 g 3,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 15. 2. 2023

CHINA SENCHA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA SENCHA - zelený čaj

V histórii zeleného čaju nachádzame míľnik, od ktorého sa odvíja dlhá tradícia jeho pitia a počiatok veľkej obľúbenosti. Ide o Kissa Yojoki, Knihu čaju, ktorá v roku 1191 opísala päť životne dôležitých orgánov, ktoré čaj pozitívne ovplyvňuje. Overte si na vlastnej koži, že autor obsiahleho spisu, zenový mních Eisai, nepísal len tak do vetra. Vyskúšajte pravý čínsky zelený čaj. Žiadny prach, len celé lístky! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,55 € /250 g 3,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 15. 2. 2023

TANZANIA FOP LUPONDE BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TANZANIA FOP LUPONDE BIO - zelený čaj

Keď je sezóna, zožne až 80 kíl čajových lístkov denne. Nie je to moc. Ale v tanzanskej záhrade Luponde sa viac ako na kvantitu dbá na kvalitu. Tamojší BIO zelený čaj bol certifikovaný už v roku 1994. Má vynikajúcu, plnú chuť a kvetinovú vôňu. Popíjať ho môžete celý deň. Patrí k tým, ktoré obsahujú kofeínu tak akurát. Naladí, povzbudí, pohladí. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,65 € /250 g 6,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 15. 2. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »