Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk

Prečo tovar od nás?

  • Doprava zadarmo od 40 €
  • Spokojných zákazníkov
  • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIONahraďte vodu čajom. zbavíte sa smädu a získate antioxidanty

10. 4. 2016 2 minúty čítanie
Jar nejako rýchlo utiekla, nezdá sa vám? Nastávajú teplé dni, všetci vyrážajú na prechádzky, na bicykle, na korčule. A noviny sa plnia informáciami o pobyte na slniečku, nebezpečných kliešťoch a... pitnom režime.

Najskôr si pripadáme divne, všetci sa pozerajú, majú veľa nevyžiadaných rád. Postupne si však na nový pocit zvykáme, je nám fajn, cítime sa ľahko a príjemne. Na pravidelný príjem tekutín by sme skutočne mali myslieť. Kto čaká, až sa smäd ohlási sám, môže si spôsobiť závažné zdravotné problémy. Ľudské telo obsahuje 60-70% vody. Pri strate púheho percenta sa znižuje výkonnosť, cítime sa telesne aj duševne unavení. Štvorpercentný úbytok vedie k nesústredenosti a podráždeniu, bolestiam hlavy, ospalosti. Ak príde telo o osem percent vody, môže dôjsť k zlyhaniu orgánov a úmrtiu.

Ďalší dôvod, prečo pravidelne piť, ocenia predovšetkým bacuľky a mackovia. Čím viac pijeme, tým menej tuku ukladáme. Tekutiny sú taktiež zásadné pre správnu termoreguláciu - bez nich sa telo prehrieva, aj keď sedíme v klimatizovanom kancli. Nesladené nápoje pomáhajú vylučovať z tela odpadové látky, zlepšujú transport živín a predchádzajú vzniku obličkových a močových kameňov aj niektorých kardiovaskulárnych chorôb. Kto dostatočne pije, má krásnu pleť, zdravé trávenie a energie na rozdávanie. Takéto argumenty by mali presvedčiť každého.

Liter na ex?

V príjme tekutín nehľadajme nutne vedu. Je dobré si zopakovať, že piť by sme mali radšej menej a často. Liter studenej vody po poldennej túre môže v tele narobiť poriadnu paseku.

S pitným režimom začnite už ráno. Doplníte tekutiny stratené počas noci. V spánku totiž priemerne vypotíme až pol litra vody. Ranné "zavodnenie" zároveň naštartuje organizmus do ďalšieho dňa. Pite po celý deň, ku každému jedlu si pripravte pohár vhodného nápoja.

Nepite ale počas jedla, zbytočne tým riedite tráviace kyseliny a telo potom horšie potravu spracováva. Posledný nápoj sa odporúča vypiť hodinu pred spaním do postele. Množstvo je dobré prispôsobiť hmotnosti, veku, pohlaviu, telesnej aktivite a okolitej teplote. Závery posledných štúdií hovoria, že optimálne je vypiť 1,5-2 litre za deň. Niektoré lekárske štúdie vychádzajú zasa z pomeru 0,5 litra na každých 15 kilogramov váhy.

Kázať vodu, piť čaj

Donedávna sa tvrdilo, že najlepším nápojom je čistá voda. Nemáme nič proti. Keď sa človek ale celé dni vylieva kohútikovkou, môže ho to rýchlo omrzieť. Preto nás veľmi potešila správa, ktorá potvrdila, v čo sme tajne dúfali: Vodu v pitnom režime dokonale zastúpia čaje. Navyše s radom zdravotných benefitov! Článok s názvom Čaj "zdravší" ako voda vydal portál BBC News. Jeho hlavným posolstvom je oznámenie, že čaj nielen nedehydruje, ako sa tvrdilo, ale naopak prináša telu antioxidanty a je výborným prostriedkom prevencie civilizačných chorôb.

S objavným zistením prišla doktorka Carrie Ruxton a jej tím z londýnskej Kings College. Odborníčka z britskej nadácie pre výživu doslova uvádza: "Laboratórne štúdie preukázali, že čaj má potenciálne zdravotné výhody. Existujú konkrétne prínosy jeho konzumácie, pokiaľ ide o znižovanie rizika srdcových chorôb a rakoviny. "C. Williamson odporúča piť tri až štyri šálky čaju denne. "Pitná voda je v podstate nahradenie tekutín. Čaj nahrádza tekutiny a dodáva antioxidanty, "píše vedkyňa. Ide teda o zdvojenú prospešnosť. Podľa tohto textu neexistuje žiadny dôkaz o škodlivosti pitia čajov, kde tradične k najobľúbenejším patria zelenéčierne a ovocné čaje.

A my dodávame: vyberajte čaje kvalitné, čisté a čerstvé. Doplníte nimi pitný režim, ale aj potrebné vitamíny, antioxidanty a minerálne látky. Tak na zdravie!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »