Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Nebeský raj BIO - čierny čaj

Kód: 1812

Raj si vraj nosíme každý v sebe. Môže sa ale stať, že k nemu na chvíľu stratíme cestu. Čo potom? Uvariť si kanvičku voňavého, hrejivého čaju a v kľude si vychutnať každý dúšok. Zmes Nebeský raj BIO je plný tropických plodov zasypaných skvelým čiernym čajom. Okrem toho, že vám dopraje náruč ananásov, mang a citrónov, dodá tiež potrebnú energiu. Vypravte sa do raja!

Veľké balenia:
Malé balenia:
20,90 € /250 g 8,35 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 13. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Chuť
Chuť:
Tropické ovocie
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Čierny čaj BIO, Kúsky manga BIO 11%, Kúsky ananásu BIO 6%, Citrónová tráva BIO, Prírodná aróma BIO, Okvetné lístky ruže BIO, Citrónový olej BIO, Okvetné lístky chrpy BIO

Nálev a chuť čaju

Čaj Nebeský raj BIO poskytuje nálev tmavej, hnedočervenej farby. Pretože je založený na čiernom čaji, vonia nielen po ovocí, ktoré obsahuje, ale aj klasicky „čajovo“ – teda sladkasto a sviežo zároveň. Chuť je možné popísať ako skutočne tropickú. Na bohatý, harmonický čierny čaj nasadajú tóny manga, ananásu a citrónu. Vo výsledku ide o nápoj hravý a chuťovo pekne farebný.

Pôvod čaju

Kvalitný čierny čaj spoznáte na pohľad aj na ochutnanie. Čaje najvyššej kvality bývajú celolistové, s vysokým podielom striebristých tipsov a výhonkov. Výborné čierne čaje môžu byť aj tvarované alebo s menšími lístkami, pokiaľ ale narazíte na „čajový prach“, zrejme pôjde o menej kvalitný, zlomkový čaj hodiaci sa napríklad do nálevových vrecúšok. Tiež chuť výberového čierneho čaju o jeho kvalite vypovedá. Mala by byť výrazná, sladkastá, príjemne zvieravá, v niektorých prípadoch jemne smotanová, inokedy so stopami citrusových plodov, kvetov alebo korenia. A samozrejme – čaje so značkou BIO patria k úplnej topke. Je totiž zrejmé, že pochádzajú z organického poľnohospodárstva, ktoré nepoužíva priemyselne vyrábané hnojivá ani postreky. Čaje teda neobsahujú ich nežiaduce rezíduá.

K najvýznamnejším producentom čierneho čaju patrí samozrejme Čína, Taiwan a India, bokom nestojí ani Kórea, Nepál, Srí Lanka alebo Irán, skvelé čaje do sveta dodávajú aj niektoré africké krajiny. Výroba čiernych čajov je záležitosť sofistikovaná, ku ktorej je potrebné využiť postupy tradičné aj moderné. Akonáhle robotníci alebo robotníčky čajové lístky v záhradách našklbú, nechávajú ich krátko zavädnúť a prevážajú do spracovateľských závodov. Tam sa buď čaj ručne (či strojovo) zvinuje, alebo trhá na menšie kúsky. V oboch prípadoch dochádza k uvoľneniu bunkovej šťavy a spusteniu prirodzeného procesu fermentácie. V teplom a vlhkom prostredí mení čaj farbu, chuť aj vôňu. Fermentáciu je potrebné strážiť a v správnom okamihu zastaviť, pretože práve ona sa prejaví na výsledných vlastnostiach čaju. Nakoniec je nutné čaj usušiť, vytriediť a zabaliť.

Ako vidíte, vyrobiť čierny čaj nie je ľahké. Podobne náročné je spracovať ovocie a byliny tak, aby si uchovali maximum cenných látok aj skvelú chuť a vôňu, vďaka ktorým ich toľko milujeme. Preto pri výbere dodávateľov ingrediencií do našich čajov dbáme na záruky najvyššej kvality a tiež spôsoby uchovávania, balenia a transportu, ktoré naši zásobovatelia volia.

Mango, ananás, citrónová tráva, ale aj nevädza a ruža prešli konzerváciou, ktorá nenarušila ich štruktúru a nezbavila ich ani štipky prirodzenosti. Po zaliatí horúcou vodou sami uvidíte, že vyzerajú ako čerstvé. Veľkou výhodou sypaných čajov totiž je, že sa môžete sami presvedčiť, aké suroviny obsahujú a koľko ich vlastne v sáčku je. A sami si zvolíte, aký silný bude váš obľúbený čaj.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja
Mango
Účinky manga
Ananás
Účinky ananásu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj zalejte vriacou vodou (100 °C), v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ŠPANIELSKA MANDARÍNKA - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ŠPANIELSKA MANDARÍNKA - čierny čaj

Ako vyzerá deň čajomilca? Ráno čaj, popoludní čaj, večer čaj. A medzitým? Čaj! Siahnite po dobrom čaji, kedykoľvek budete mať chuť. Odporúčame vyskúšať Španielsku mandarínku. Jej základom je čierna klasika z Cejlónu. K nej sme pridali pomarančovú kôru, kandizované ovocie a okvetné lístky ruží. Výsledok? Mimoriadna lahoda, ktorú môžete piť po celý deň. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
10,70 € /250 g 4,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 13. 12. 2023

ELIXÍR VEČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ELIXÍR VEČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj

Ázia je plná tajomstiev. Podľa všetkého tam ľudia žijú do stovky, neustále sa usmievajú, netrápi ich nádcha ani kašeľ a ešte ku všetkému výborne vyzerajú. Ako to robia? Veľa meditujú, cvičia, zdravo jedia a hlavne - celé dni popíjajú zelený čaj. Občas s trochou voňavých byliniek, inokedy s poriadným korením. Vyskúšajte pravý ázijský Elixír večného života. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,75 € /250 g 6,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 13. 12. 2023

MADAGASKAR - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MADAGASKAR - čierny čaj

Príťažlivý Madagaskar nás inšpiroval k príprave rovnomenného sypaného čaju. Svojimi farbami sa spája s divokou prírodou, vôňou evokuje svieže úpätie vysokých hôr, v chuti odráža diaľky a slnko. Madagaskar má moc odniesť vaše starosti a dodať energiu. Jeho základom je pravý cejlónsky čaj, preto ho vyhľadávajú študenti, otcovia od detí aj aktívny seniori. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,10 € /250 g 6,05 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 13. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »