Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PASUCHACA - bylina

Kód: 1307

Nie je žiadnym tajomstvom, že hlboké dažďové pralesy a vysoké pohoria Peru dávajú svetu viac ako 1 400 bylín s najrôznejšími schopnosťami. Pasuchaca je jednou z nich. Rastie divo vo vrcholových oblastiach Ánd. Na odvar sa zbiera celá jej koreň, a to tesne pred tým, ako Pasuchaca rozkvitne, vtedy obsahuje najviac účinných látok. Robili to tak dávni indiáni a ich potomkovia veria sile prírody úplne rovnako.

Veľké balenia:
Malé balenia:
18,87 € /250 g 7,55 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 17. 5. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Nálev Pasuchacy má svetlo hnedú až hrdzavú farbu. Odvar je takmer bez vône a chutí veľmi slabo, ľahko sladko.

Pôvod čaju

Slovenský názov tejto exotickej byliny je pakost škvrnitý (Geranium dielsianum). Ide o rastlinu, ktorú botanici ani fytoterapeuti doposiaľ úplne nepopísali. Ani písomné záznamy o jej použití sa nezachovali. Prvú zmienku zaznamenal údajne až fyzik Fernando Montesinos vo vedeckej správe, ktorá odkazuje na rozprávanie peruánskeho domorodca Oskara Silvy. Viac sa o histórii užívania Pasuchacy asi nedozvieme. Jej popis a možnosti využitia sa dávnejšie šírili len ústne.

Až v roku 2000 bola bylina podrobená väčšiemu skúmaniu. Jeho závery predstavili vedci na medzinárodnom sympóziu FYTO 2000 v Lime. Najväčší úžas vzbudila prítomnosť bioflavonoidu s neuveriteľnou antioxidačnou kapacitou. Popísané boli taktiež kyanogény, glykozidy, taníny, saponíny, seskviterpén, karotenoidy a rada ďalších pozoruhodných zlúčenín.

Pasuchaca je rastlina divá, dosahujúca maximálne 35 centimetrov. Ide o endemit, ktorý inde na svete ako vo vysokohorskom pásme juhoamerických Ánd nenájdete. Zvyčajne na ňu narazíte len v provinciách Cajamarca, Ayabaca, Piura a Chota. Svedčí jej nadmorská výška okolo 3000 metrov a viac. Má laločnaté, vykrojené listy tmavo zelenej farby. Kvitne fialovými až červenooranžovými kvetmi. Zaujímavý je spôsob rozmnožovania Pasuchacy. V strede rastliny vyrastá „valček“ pripomínajúci vtáči zobák. Keď v ňom semienka dozrejú, sú vymrštené čo najďalej od materskej rastliny.

Pre potreby fytoterapie sa zbiera koreň rastliny, a to tesne pred rozkvetom, teda v marci a apríli. Je potrebné ho pečlivo usušiť rozdrtiť a vytriediť.

Odvar z Pasuchacy by nemali užívať ľudia citliví na obsah cukru v krvi, tehotné a dojčiace ženy ani deti do 3 rokov. Dĺžka jednej kúry je odporúčaná maximálne 5 týždňov.

Účinky čaje

Pasuchaca
Účinky Pasuchaci

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Návod na prípravu

1. Zalejte 2 lyžice Pasuchacy asi 700 ml studenej vody a priveďte do varu.

2. Varte na miernom ohni 5-10 minút.

3. Po scedení popíjajte 1 pohár 3krát denne.

Pasuchacu (5-10 gramov) môžete taktiež nasypať do hrnca, zaliať 1 litrom vody a variť tak dlho, až sa odparí práve polovica. Takto pripravený nápoj sa popíja po 1 dcl každé 2 hodiny.

Chuť a tóny:
Intenzita
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


TULSI - bylina
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TULSI - bylina

Ajurvéda považuje nenápadnú bylinku z čeľade hluchavkovitých za kráľovnú. Botanicky sa volá bazalka posvätná, v hindčine jej názov znamená "najlepšia rastlina". Tulsi je už 5000 rokov priznávané ešte pôsobenie na desiatky neduhov. Dokáže detoxikovať, odbúravať tuky, likvidovať zápaly, zvyšovať imunitu, posilňovať srdce ... Čokoľvek potrebujete, vie Tulsi. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
6,89 € /250 g 2,75 € /100 g
Dodáme do pondelok, 17. 5. 2021

MUIRA PUAMA - bylina
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MUIRA PUAMA - bylina

Neradi sa opakujeme, ale aj v prípade tejto bylinky musíme konštatovať, že Amazónia je územím fascinujúcich zázrakov. Muira puama prináša do našich končín ďalšiu možnosť, ako odvrátiť nervové vyčerpanie, posilniť psychiku a povzbudiť trávenie. A navyše - za celosvetovú popularitou korenia tropického stromu stoja legendy o afrodiziakálnych účinkoch. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,99 € /250 g 6,40 € /100 g
Dodáme do pondelok, 17. 5. 2021

CUTI CUTI - bylina
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CUTI CUTI - bylina

Indiáni. Prales. Byliny. Viac vedieť nepotrebujete. Tradičná juhoamerická medicína je postavená na účinkoch bylín pokrývajúcich andské rokliny a osídľujúcich najhlubšie pralesy. Jednou z nich je Cuti Cuti, divoká papraď, ktorej popularita strmo rastie. V čaji z Cuti Cuti je totiž schovaná očistná sila. Pomáha tisíce rokov ženám aj mužom. Aby boli silní a ľahšie prekonávali nástrahy, ktoré život prináša. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
18,87 € /250 g 7,55 € /100 g
Dodáme do pondelok, 17. 5. 2021

Prezerali ste


BRAZÍLIA DESPALADA GREEN YERBA MATE
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA DESPALADA GREEN YERBA MATE

Veľké balenia:
Malé balenia:
8,13 € /250 g 3,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 17. 5. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »