Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM

Kód: 1731

Prémiovú kvalitu spoznáte nielen podľa mena, ale predovšetkým podľa chuti. Pokiaľ si pripravíte Pu Erh Mini Toucha Gold Premium, čaká vás špecificky zemitá chuť s veľmi jemnými podtónmi machu a vôňou jesenného lístia. Prím v nej však hrá sušené ovocie a umami, spoznať môžete hrozienka. Celkovo pôsobí sladkasto a nevšedno. Možno vás v prvej šálke trochu prekvapí, ale s každou ďalšou ho budete viac a viac milovať.

Veľké balenia:
Malé balenia:
15,45 € /250 g 6,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Zemitá, Jemná
Pre deti
Pre deti:
od 10 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
2300

Zloženie

Červený čaj Pu Erh Mini Tou Cha 100%

Nálev a chuť čaju

Pu Erh Mini Toucha Gold Premium dáva po zaliatí horúcou vodou nálev hnedočervenej, veľmi tmavej farby. Je dobré vedieť, že prvý nálev býva chuťovo veľmi výrazný, niekedy až nesympaticky. Z toho dôvodu je tradične určený na polievanie sošiek čajových bohov. Ďalšie nálevy sú jemnejšie, sladšie, hebkejšie a ľahšie. Pu Erh je skrátka čaj, s ktorým je dobré sa trochu „pomazliť“. Potom ide o čaj ľahko piteľný.

Pôvod čaju

Wu Liang Shan, z ktorého tento čaj pochádza, je pohorie rozkladajúce sa v prefektúre Simao, regióne Yunnan. Jeho najvyššie kopce sa týčia do nadmorskej výšky 3 300 metrov a poskytujú zázemie niekoľkým čajovým záhradám. Tá najvyššie položená (2 300 m nm) pestuje jedny z najstarších čajovníkových kríkov na svete. Zdravé, dvojstoročné čajovníky rastú divoko na strmých svahoch a hrebeňoch hôr. Zlý prístup do týchto oblastí je zárukou nenarušeného životného prostredia. Čaje, ktoré z tejto aj okolitých záhrad pochádzajú, sa môžu chváliť perfektnými senzorickými vlastnosťami a úplnou chuťovou čistotou.

Výroba Pu Erhu sa riadi prísnymi pravidlami. Zvyčajne sa zberajú iba púčiky s dvoma alebo troma listami. Nechávajú sa v tieni zavädnúť, aby stratili časť vlhkosti, potom ich robotníci pražia na panviciach. A to vo veľkých dávkach. Vďaka tomu nedôjde k dokonalej likvidácii fermentačných enzýmov, pretože práve ony sa potom podieľajú na vytúženom starnutí Pu Erhov. Horúce a vlhké lístky je potrebné rýchlo zrolovať, následne sa čaj suší na slnku, ideálne veľmi intenzívnom. Takto vyrobenému čaju sa hovorí Mao Čcha. V prípade Pu Erhu ide o akýsi polotovar. Mao Čcha sa totiž ďalej naparuje, lisuje a dlho, pri nízkej teplote, suší.

Pu Erhy boli dlhú dobu pre bežných konzumentov nedosiahnuteľným tovarom. Pôvodne sa totiž dodávali iba cisárovi a jeho hosťom. Aj preto ich niekedy nájdeme pod názvom „čaj cisárov“.

Konkrétne tento Pu Erh bol lisovaný do tvaru malých hniezd (alebo aj včelích úľkov). Iné čaje mávajú tvar veľkých koláčov či tehál. Z nich je však potrebné požadované množstvo čaju odlúpnuť ostrým nástrojom. Na rozdiel od klasických zelených alebo čiernych čajov sa Pu Erhy skladujú dlhšiu dobu (niektoré aj pár desaťročí), aby sa v nich plne rozvinuli všetky chute a vône.

Účinky čaje

Pu Erh
Účinky honeybushu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo půl hnízda na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Pu Erh Mini Tou Cha sparte vriacou vodou (voda by mala vrieť po dobu 1 minúty).
  2. Lúhujte niekoľko sekúnd, vodu vylejte a zalejte druhý nálev. Naň lúhujte čaj 3-5 minút, potom sceďte.
  3. Pu Erh Mini Tou Cha môžete lúhovať 5-krát.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


OOLONG TIE GUAN YIN, Železná bohyňa milosrdenstva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

OOLONG TIE GUAN YIN, Železná bohyňa milosrdenstva

Z Číny sa dostal na Taiwan a razom je z neho fenomén! Elegantný Oolong je medzi znalcami cenený pre intenzívnu sladkú vôňu a delikátnu arómu. Pretože je polofermentovaný, neobsahuje toľko kofeínu ako čierny čaj. Jeho mimoriadné zdravotné účinky ho stavajú na popredné priečky obľúbenosti. Pravidelné pitie Oolongu posilňuje obranyschopnosť, predchádza rakovine a spaľuje tuky. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
13,95 € /250 g 5,60 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 27. 5. 2024

PU ERH std.
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH std.

Ešte zdravší, než sme dúfali. Ak vás zaujíma, ako vyzeral, chutil a voňal čaj pred dvetisíc rokmi, potom si dajte Pu Erh. Neponúkame žiadne archeologické vykopávky, ale čaj spracovávaný tou najtradičnejšou metódou. Tajomná dvojaká fermentácia dáva Pu Erhu čarovné schopnosti - požiera tuky, posilňuje imunitu, zaháňa depresie. Čo viac si priať. S Pu Erhom vás čaká skvelá budúcnosť! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,90 € /250 g 3,55 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 27. 5. 2024

PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let

Štvorgramový maznáčik je medzi čajmi skutočným unikátom. Trvalo celých pätnásť rokov, než vyzrel a zaradil sa k najlepším čajom na svete. Pu Erh Mini Tou Cha je správnou voľbou pre čajových nadšencov a milovníkov hlbokých chutí a jemných nálevov. Kto sa napije, nestretne sa so žiadnou trpkosťou. V ústach sa mu rozvinie mierne sladké a mimoriadne bohaté teplo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
24,05 € /250 g 9,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »