Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PÚPAVOVÁ KÁVA Z PRAŽENÉHO KOREŇA

Kód: 1699

Viete, čo je najlepšie? Že teraz môžete mať kávu, bez toho aby ste vzali do ruky jedinej zrnko a bez toho aby ste do seba vstrekli molekulu kofeínu. Pripravíte ju totiž z púpavy. Pražený koreň známej liečivky je ľúbezne nahorklý, ľahko sladký a orieškový, navyše prospieva radu telesných pochodov. A čo je úplná bomba - nápoj z neho urobíte pokojne v kávovare alebo na filtri. Kto má radšej klasiku, zaleje lyžičku púpavovej kávy horúcou vodou. Toto je skrátka hit!

Veľké balenia:
Malé balenia:
24,03 € /250 g 9,61 € /100 g
Dodáme do piatku, 8. 7. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Chuť
Chuť:
Sladká, Nahořklá, Ořechy

Zloženie

Púpava 100%

Nálev a chuť

Púpavová káva z praženého koreňa samozrejme nie je skutočnou kávou zo semien kávovníkových plodov. Napriek tomu má výbornú chuť, ktorú možno opísať ako ľahko horkastú, jemne sladkú a milo orieškovú.

Rovnako ako u klasickej kávy môžete experimentovať s rôznymi spôsobmi príprav. Niekto ju zaleje horúcou vodou, ďalší dá prednosť príprave v pákovom kávovare, french prese alebo chemexe. Vyskúšajte sami.

Pôvod

Púpavu čiže smotánku musel niekedy vidieť každý. Žlto kvitnúca bylina je rozšírená v celom miernom pásme severnej pologule, niektoré druhy sa dokonca objavujú aj v trópoch. Záhradníkmi nie príliš obľúbená trvalka, ktorá dokáže trávnik zaplevelit veľmi rýchlo, dorastá do výšky 5-40 centimetrov, má listy uložené pri zemi a kvitne na dlhých, dutých stvoloch. Po odkvitnutí sa "žlté slniečka" premenia v biele, nadýchané gule. Plody púpavy sú totiž nažky na jemných padáčikoch z páperia. Kto do nich fúkne, roznesie semienka po širokom okolí.

Prvýkrát púpavu opísal Carl Linné, neskôr bol zložitý rod preklasifikovaný. Správne pomenovanie je púpava smotánka, slovenská nomenklatúra používa pre jeden z druhov označenie púpava lekárska, prípadne púpava smotánka alebo smotánka lekárska.

Akokoľvek nejasné je botanické zaradenie tejto rastliny, o jej schopnostiach nikto nepochybuje už stovky rokov. Bylinkári nedajú dopustiť na jej vňať, listy a tiež samozrejme koreň. Práve on obsahuje horčiny taraxacin a taraxaterin, fytonciny aj napríklad inulín nahrádzajúci škrob. Jeho kalorická hodnota je veľmi nízka, napriek tomu je sladký, takže ho možno použiť ako náhradu za cukor alebo tuk. O inulíne je známe, že prospieva črevnej mikroflóre.

Okrem toho má konzumácia púpavového koreňa schopnosť napomáhať k celkovej kondícii vrátane imunity a metabolizmu. Niektoré zdroje uvádzajú použitie počas detoxikácie a k vyladeniu pečeňových pochodov.

Teraz už zostáva len vysvetliť, ako sa púpavová káva vyrába. Húževnatý koreň špeciálne pestovaných rastlín je potrebné vyryť zo zeme, dokonale očistiť a usušiť. Potom prichádza na rad jeho nasekanie a upraženie, nakoniec ho výrobca pomelie. Káva z koreňa púpavy neobsahuje žiadne pridané látky a je zároveň bez kofeínu.

Účinky čaje

Púpava
Účinky Púpavy

Ukážka balenia bylín

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter bylín. Byliny sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci sú byliny mimoriadne náchylné a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu byliny a jej nálevu.

Príprava čaju

Teplota 95 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lžička na 100 ml

Návod na prípravu

  1. Púpavovú kávu zalejte vodou s teplotou 90-95 °C v pomere 1 čajová lyžička na 100 ml vody.
  2. Lúhujte 3-5 minút v prikrytej šálke, potom preceďte.
  3. Púpavovú kávu môžete taktiež pripraviť v pákovom kávovare, french prese alebo chemexe.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JEDINEČNÉ MANGO - ovocný čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JEDINEČNÉ MANGO - ovocný čaj

Na leto ideálny, na zimu skvelý. Na jar ako keď nájdeš, ne zimu úplná rozkoš. Sladký ovocný čaj môžete popíjať na sto spôsobov. Je namiešaný so starostlivo spracovaných ingrediencií, ktoré nestratili nič zo svojich uhrančivých vôní a chutí. Pozvite na Jedinečné mango kolegu, uvarte ho susedke, naservírujte kamarátom. Úspech zaručený!  Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,65 € /250 g 5,06 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 8. 7. 2022

PÚPAVA LEKÁRSKA KOREŇ (Taraxacum officinale) - bylina
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PÚPAVA LEKÁRSKA KOREŇ (Taraxacum officinale) - bylina

Pampeliška čiže púpava lekárska si získala mnoho ľudových pomenovaní. Niekde jej hovoria leví zub, inde pamprlica alebo mliečny lupeň či smotaník. Bylinka, ktorá každú jar rozsvieti svojimi žltými kvetmi všetky lúky, patrí k tradičným liečivkám. Jej koreň sa používa na podporu trávenia a čistenie krvi. Herbáre popisujú skvelé výsledky pri umývaní pleti odvarom z koreňa. Má ju rozjasniť a osviežiť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,73 € /250 g 5,09 € /100 g
Dodáme do piatku, 8. 7. 2022

CHAGA SIBÍRSKA BIO huba (Inonotus obliquus) prášok
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHAGA SIBÍRSKA BIO huba (Inonotus obliquus) prášok

Hovorte jej čaga, ryšavec alebo podivný choroš. Pridajte ju do vody, kávy, džúsu alebo teplej čokolády. A verte, že jej sila mnohých zmôže. Ako inak, než unikátnymi účinkami by k svojej popularite prišla. Chaga sibírska patrí k prírodným pokladom využívaným ľudovými liečiteľmi od čias Mezopotámie po súčasnosť. Jej konzumáciou možno pozitívne ovplyvniť imunitu, srdce a cievy, trávenie. Na Sibíri ju používajú šamani, v Japonsku sa uplatňuje pri náboženských obradoch. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
29,72 € /250 g 11,89 € /100 g
Dodáme do piatku, 8. 7. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »