Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Taiwan Honey Black - čierny čaj

Kód: 1769

Prvá zmienka o čajovníku nájdenom na Taiwane pochádza z roku 1717. Odvtedy píšu Taiwanci históriu čaju zlatým perom. Taiwan Honey Black je veľmi vzácny a jeho výroba zložitá. Za jedinečnú medovú chuť môžu malí listonohovia, ktorí čajové lístky na plantážach okúsavajú. Keď sa takému čaju dostane patričná starostlivosť, vznikne úplná rarita. Ochutnajte, a dáte nám za pravdu.

Veľké balenia:
Malé balenia:
93,60 € /250 g 37,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Taiwan
Chuť
Chuť:
Sladká, Intenzívna, Aromatická
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
400m

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Taiwan Honey Black je skutočne mimoriadny. Med v ňom spoznáte, akonáhle privoniate. A keď ochutnáte, rozleje sa vám na poschodí sladká, aromatická a intenzívna chuť. Taká, na ktorú už nezabudnete.

Tento čaj sa hodí na prípravu horúceho nápoja, odporúčame ho vyskúšať aj ako cold brew, teda lúhovaný v studenej vode po dobu niekoľkých hodín.

Pôvod čaju

Bez hmyzu čeľade listonohov by sme si takto nepochutnávali. Je skoro na neuverenie, že medovosť sa v čajových lístkoch prebúdza až potom, čo ich napadnú parazity. Deje sa tak výhradne na Taiwane a výhradne u čajovníkov čínskych (Camellia sinensis), ktoré sú pestované v čisto organickom režime. Akékoľvek priemyselne vyrábané hnojivá (či dokonca ošetrujúce prípravky) by totiž malé listonohy bezpečne odradili. Do chémií napustených listov by sa nezahryzli a nespôsobili by tým ich obrannú reakciu, vďaka ktorej by čaj nebol sladký ako med.

Tento Taiwan Honey Black pochádza z okresu Luye Town-ship ležiacom na juhovýchodnom pobreží ostrova. Jeho brehy obmýva Tichý oceán, na dohľad vlnám sa rozkladajú čajovníkové plantáže. Kríky využívajú dostatok slnečného svitu, zrážok aj špeciálnu mikroklímu, takže zber je možné vykonávať takmer celoročne. Ten najlepší čaj sa ale šklbe v horúcich letných mesiacoch.

Tajomstvo čaju s chuťou medu naozaj spočíva v tom, že jeho lístky okusuje hmyz. Konkrétne ide o druh Jacobiasca formosa z kmeňa listonohov. Okrem čajovníkov vyhľadáva aj bavlníky, žije v južnej, juhovýchodnej a východnej Ázii, a ak si ho chcete predstaviť, vyzerá ako malý zelený chrobáčik (meria asi 3 mm) s priehľadnými krídlami a zadnými nohami prispôsobenými na skákanie. Saje šťavy z listov, stoniek a púčikov čajovníkových kríkov, čím spôsobí, že začnú produkovať monoterpendiol a hortienol, látky dodávajúce čaju jedinečnú chuť.

Mladé lístky a púčiky pre „medový čaj“ zbierajú robotníci uprostred leta, z dôvodu sucha však môžu zo všetkých zrelých listov použiť iba 40-50 percent. Ročný výnos je preto nízky a cena takého čaju vysoká. Postup spracovania je podobný ako pri iných čiernych čajoch. Listy sa nechávajú zavädnúť, potom sú fermentované, tvarované a sušené.

Niektorí čajomilci považujú Taiwan Honey Black za luxusný ranný čaj, iní ho milujú pre popoludňajšie rozjímanie. Na každý pád ho môžete popíjať buď horúci alebo ako cold brew. Dlhé lúhovanie v studenej vode v ňom rozohrá zamatovú jemnosť a náznak horkej čokolády.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj zalejte vodou s teplotou 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


LONG ZHU BLACK - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

LONG ZHU BLACK - čierny čaj

Originálny čaj v originálnom balení! Táto špecifická prémiová delikatesa rozhodne vzbudzuje pozornosť. Čierny čaj zvinutý do drobných perál sa na trhu neobjavuje tak často. Jeho domovom je slávna čínska provincia Fujian, jeho najväčšou prednosťou plná chuť s tónmi kôstkovín a jesenného lesa. Ručné zvinovanie čierneho čaju naplní vašu túžbu po luxuse. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
47,10 € /250 g 18,85 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 7. 6. 2023

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - čierny čaj

Vrcholky hôr obalené v hmle a veľtoky križujúce krajinu. Aj tak možno opísať prekrásnu prírodnú scenériu regiónu Yunnan. Pre milovníkov čínskych čajov to však vždy bude hlavne slávna kolíska tohto nápoja. A rovnako ako sa spomínané vrcholy pohoria týčia nad hmlovým oparom, tak absolútne výnimočný Golden Bud Mao Feng vyčnieva nad ostatnými čajmi. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
79,20 € /250 g 31,70 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 7. 6. 2023

China Keemun Hao Ya - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

China Keemun Hao Ya - čierny čaj

Ako zebra. Naozaj. Čajové lístky špeciálneho China Keemun Hao Ya sú striedavo čierne a strieborné, čo je pre Keemun trochu netypické. Zaujme vás však nielen vizuálne. Jeho chuť je nádherne kvetinová, prebleskujú v nej tóny ovocia a medu. Hoci ide o čaj pomerne mladý, získava si veľké množstvo obdivovateľov. Veríme, že po prvej šálke sa k nim pridáte aj vy. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
44,05 € /250 g 17,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 7. 6. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »