Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Tanzania Makomu - zelený čaj

Kód: 1771

Doprajte si lístky z veľmi malej záhrady, precízne spracované a jedinečne chutiace. Tanzania Makomu Green Tea vás uistí, že vo východnej Afrike sa rodia čaje mimoriadnej kvality. Na úpätí Kilimandžára vyrástla sorta sviežo ovocného, ľahkého a mierne sladkého zeleného čaju, po ktorom radi siahnete pri dopoludňajšej práci aj popoludňajšom odpočinku.

Veľké balenia:
Malé balenia:
32,35 € /250 g 12,95 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Tanzánia
Región
Región:
Makomu
Chuť
Chuť:
Ovocná, Násladlá, Svieža
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber

Zloženie

Zelený čaj Tanzania Makomu 100%

Nálev a chuť čaju

Tanzania Makomu Green Tea dáva nálev svetlej, žltej farby s peknými odleskami. Aróma je svieža, chuť sladkastá, ľahká, s ovocnými prvkami. Čaj sa hodí na celodenné popíjanie, ale aj pre vzácne chvíle nerušeného vychutnávania.

Pôvod čaju

Tanzánia ročne vyprodukuje okolo 20-30 tisíc ton čaju. Pochádza buď z veľmi malých plantáží (do 1 ha), alebo skutočne veľkých pozemkov (nad 1 000 ha). Tamojšia vláda sa opakovane pokúša podporiť pestovanie a spracovanie čaju, avšak nie vždy sa jej snahy stretávajú s úspechom. Politická situácia v Tanzánii je totiž zložitá a rozsiahle reformy zatiaľ nepriniesli takú daňovú reštrukturalizáciu, ktorá by farmárov motivovala k rozširovaniu čajových záhrad. Tiež tanzánska infraštruktúra je v zlom stave, takže zásobovanie dedín, zváženie čaju do spracovateľských závodov či prevoz na centrálne trhy viazne. Napriek tomu sa tanzánski poľnohospodári čaju venujú s veľkým entuziazmom a štát vyvíja snahy ich podporovať. Čaj totiž prispieva k príjmom krajiny viac ako 30 miliónmi dolárov ročne a je teda po orieškoch kešu, káve, bavlne a tabaku piatou najdôležitejšou exportnou plodinou. Čajový priemysel zamestnáva asi 50 tisíc rodín a priamo alebo nepriamo ovplyvňuje až 2 milióny Tanzancov.

Pokiaľ ide o záhradu Makomu, tá leží pod najvyššou horou Afriky. Ide o mladú farmu, pôvodne vybudovanú na experimentovanie s najrôznejšími plodinami. Dnes sa venuje pestovaniu kávovníkov aj čajovníkov čínskych (Camellia sinensis). Každý rok vyprodukuje veľmi malé množstvo čaju, ale pretože sa jeho pestovaniu, zberu aj spracovaniu robotníci venujú s veľkou precíznosťou, ide o čaj skutočne jedinečný. Dlhý, krútený list so zlatými špičkami poskytuje nápoj netypicky zaoblenej chuti s milou sviežosťou.

Našklbané čajové lístky a púčiky robotníci spracovávajú podobne ako v iných čajových lokalitách. Nechajú ich krátko zavädnúť, potom narušia ich bunkovú štruktúru pokrčením a nakoniec krátkym, opakovaným prehrievaním zastavia prirodzenú fermentáciu. Čaj je potrebné starostlivo usušiť, vytriediť a zabaliť. Na výrobu 1 kilogramu finálneho produktu spotrebujú tanzánski robotníci 4,8 kilogramu čerstvých čajových lístkov.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 ºC v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vylúhovania je 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KÚZLO BROSKYNE S MARHUĽAMI - ovocný čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KÚZLO BROSKYNE S MARHUĽAMI - ovocný čaj

Čáry máry fuk, nazrite do klobúka, dámy a páni. Vyčarovali sme pre vás ovocnú dobrotu. Pochutnajú si malí aj veľkí, v zime aj v lete. Broskyne, marhule, pomaranče, jabĺčka a ibištek upevnia zdravie a zaženú smäd. Objavte čaro toho sypaného čaju. Čaká na vás v každom dúšku. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
16,05 € /250 g 6,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024

JAPAN KUKICHA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KUKICHA - zelený čaj

Pod rákosovými sieťami, na úpätí stále aktívnej sopky, na ostrove sa subtropickou klímou. Tak rastú čajovníky, ktoré dali vzniknúť netradičnému, mimoriadne chutnému a zdravému, čaju. Kukicha, to nie sú klasické čajové lístky, ale stonky, steblá a vetvičky. Aj keď to pôvodne nikto nečakal, dávajú znamenitý svieži nálev kombinujúci krémovú sladkosť, ľahkú orechovosť a príjemnú horkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
34,20 € /250 g 13,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024

JAPONSKÁ SENCHA MAKOTO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPONSKÁ SENCHA MAKOTO - zelený čaj

Do Japonska sa čaj dostal v 9. storočí. Budhistickí mnísi, ktorí ho priviezli z Číny, rozprávali legendu o cisárovi Shen Nung. Keď si vraj raz nad ohňom prevaroval vodu, nafúkal mu do nej vietor pár čajových lístkov. Cisára zaujala ich vôňa a vodu s lístočkami ochutnal. Bola vynikajúca! Osviežujúco, povzbudivá a chutná. Vyskúšajte, aký čaj dnes v Japonsku rastie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
19,45 € /250 g 7,80 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »