Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

VANILKOVÉ LAPACHO

Kód: 938

Je to čaj - nie je to čaj. Niekomu chutí - inému menej. Ale všetkým pomôže nastoliť vnútornú pohodu a vonkajšiu radosť. Lapacho sú kúsky kôry juhoamerického stromu. Na potieranie mnohých neduhov ho používali už Vikingovia. Vyskúšajte tiež jeho silu a jemnosť, horkosť a sladkosť. Aby sme potešili vaše zmysly, pridali sme k nemu kúsky vanilky.

Čerstvý čaj dodáme do utorka, 26. 3. 2019
UPS Dodáme do 26. 3. 2019 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 26. 3. 2019 2,49 €
DHL Dodáme do 27. 3. 2019 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 27. 3. 2019 1,79 €
Veľké balenia:
36,83 € s DPH
19,34 € s DPH
11,89 € s DPH
Malé balenia:
6,33 € s DPH
3,86 € s DPH
1,81 € s DPH
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Argentína
Región
Región:
Misiones
Chuť
Chuť:
Jemne vanilková
Pre deti
Pre deti:
od 6 rokov
Nadm.výška
Nadm.výška:
835 m

Zloženie

Lapacho Matto Gosso 95%, Kúsky vanilky 4%, Aróma prírodná 1%

Nálev a chuť čaju

Vanilkové Lapacho chutí a vonia, ako inak, vanilkovo. Ale nie je to len vďaka kúskom korenia, ktoré sme k lapacho prisypali. Ono je totiž ľahko vanilkové samo o sebe. Vonia ako dubové drevo a chutí trochu horko, trochu sladko. Nálev Zlatého Lapacha má medenú farbu.

Pôvod čaju

Viac ako o pôvode tejto "zázračnej kôry" sa všade dočítate o jeho mimoriadnych zdravotných účinkoch. Tak aby to nebolo legendárnemu lapacho ľúto, tu je pár riadkov o jeho pôvode.

Hovorí sa mu "strom života". V skutočnosti sa Lapacho zberá zo stromu Tabebuia impetiginosa (čeľaď trubačovitá) dorastajúceho asi 20 metrov. Rastie v Brazílii, Argentíne, Peru a Bolívii. Má oválne listy s jemnými vrúbkami a kvitne krásnymi ružovými alebo fialovými kvetmi v tvare trúbky. Plodom je dlhý lusk. Strom Lapacha spoznáte tiež podľa kôry - je pomerne tenká, hladká, na povrchu svetlo šedá, vnútri červenohnedá.

Práve kôra je onou svetovo žiadanou komoditou. Jej zber musí prebiehať tak, aby sa strom nepoškodil. Z každého stromu sa môže kôra zožať len raz alebo dvakrát za rok. Lapacho sa získava zoškrabaním vnútornej kôry, čo je činnosť, ktorú vykonávajú len najskúsenejší pestovatelia. Stromy určené na "žatvu" bývajú viac ako 40 rokov staré. Práve ony nazhromaždia v kôre dostatok zdraviu prospešných látok, pre ktoré je Lapacho vyhľadávané.

Keď je vnútorná kôra zo stromu znesená, ukladá sa v suchej miestnosti, aby pomaly vyschla. Pred predajom ju robotníci očistia od zvyškov lístia a dosušia prúdiacim vzduchom.

Účinky Lapacha poznali a využívali predovšetkým americkí indiáni, neskôr tiež Vikingovia na svojich výpravách. Ľudová medicína totiž hovorí, že odvar z Lapacha podporuje činnosť imunitného systému a tým pomáha predchádzať vzniku mnohých ťažkostí. Spomenúť môžeme nesprávne fungovanie pečene, obličiek a sleziny, srdcové ťažkosti alebo nervovú nerovnováhu.

Na prípravu nápoja z Lapacha sa odporúča používať sklo, porcelán alebo nerezové nádoby. Nie je vhodné pripravovať Lapacho v hliníkovej kanvici, ani ho miešať lyžičkou z hliníka. Mohlo by dôjsť k zníženiu jeho účinkov.

Účinky čaje

Vanilka
Účinky rooibosu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Návod na prípravu

  1. Podľa chuti dávkujeme cca 1 polievkovú lyžicu Lapacha na 1 liter vody. Z tejto dávky pripravíme 4 šálky čaju.
  2. Lapacho vložíme do vriacej vody. Odporúča sa približne päť minút variť a cca ďalších 20 minút lúhovať.
  3. Miešajte iba drevenou lyžicou alebo tyčinkou.
  4. Lapacho môžeme popíjať aj studené. Chuť je veľmi silná.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


LAPACHO MATTO GROSSO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

LAPACHO MATTO GROSSO

Pre juhoamerických indiánov je to strom Bohov. Botanici mu hovoria Tabebuia impetiginosa. A my si myslíme, že Lapacho je uzdravujúce drievko. Jeho preventívne účinky, schopnosť odvádzať z tela ťažké kovy, ničiť mikroorganizmy vyvolávajúce infekcie a liečiť kožné problémy a mykózy sú fantastické. Červená kôra vonia po vanilke, má zvieravú chuť a čarovnú moc. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 26. 3. 2019
Veľké balenia:
17,41 € s DPH
9,61 € s DPH
6,06 € s DPH
Malé balenia:
3,40 € s DPH
2,24 € s DPH
1,43 € s DPH

VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Mačací pazúr, Uncaria)
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Mačací pazúr, Uncaria)

Keď sa napíše - remdihák plstnatý, zatvári sa chápavo len botanik. Pokiaľ ale uvedieme - Uňa de gato, Vilacacora alebo napríklad Mačací pazúr, budeme mať hneď jasnejšie. Zvesti o svätej rastline Inkov, uctievanej ako zázračný antioxidant a imunostimulant, dorazili do Európy pomerne nedávno. Vďaka nim ale vieme, že má výrazný protirakovinový a detoxikačný potenciál. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 26. 3. 2019
Veľké balenia:
42,78 € s DPH
22,32 € s DPH
13,67 € s DPH
Malé balenia:
7,22 € s DPH
4,36 € s DPH
1,93 € s DPH

LAPACHO S POMARANČOM A CITRÓNOM
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

LAPACHO S POMARANČOM A CITRÓNOM

Ešte ste nevyskúšali Lapacho? Ak stavíte na poklady amazonského pralesa, potom by ste mali odvar z kôry vysokého stromu, ktorú si pochvaľovali indiáni aj Vikingovia, zaradiť do pitného režimu. Doprajte si denne šálku alebo kanvicu, ale nikdy nenechávajte Lapacho v kontakte s hliníkovým riadom. Keď to dodržíte, získate príjemný nápoj s obdivuhodnými schopnosťami. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 26. 3. 2019
Veľké balenia:
33,86 € s DPH
17,88 € s DPH
11,00 € s DPH
Malé balenia:
5,87 € s DPH
3,63 € s DPH
1,74 € s DPH
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »