Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

VANILKOVÉ LAPACHO

Kód: 938

Je to čaj - nie je to čaj. Niekomu chutí - inému menej. Ale všetkým pomôže nastoliť vnútornú pohodu a vonkajšiu radosť. Lapacho sú kúsky kôry juhoamerického stromu. Na potieranie mnohých neduhov ho používali už Vikingovia. Vyskúšajte tiež jeho silu a jemnosť, horkosť a sladkosť. Aby sme potešili vaše zmysly, pridali sme k nemu kúsky vanilky.

Veľké balenia:
Malé balenia:
12,41 € /250 g 10,54 € /250 g 4,22 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 24. 9. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Argentína
Región
Región:
Misiones
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
835 m

Zloženie

Lapacho Matto Gosso 95%, Kúsky vanilky 4%, Aróma prírodná 1%

Nálev a chuť čaju

Vanilkové Lapacho chutí a vonia, ako inak, vanilkovo. Ale nie je to len vďaka kúskom korenia, ktoré sme k lapacho prisypali. Ono je totiž ľahko vanilkové samo o sebe. Vonia ako dubové drevo a chutí trochu horko, trochu sladko. Nálev Zlatého Lapacha má medenú farbu.

Pôvod čaju

Viac ako o pôvode tejto "zázračnej kôry" sa všade dočítate o jeho mimoriadnych zdravotných účinkoch. Tak aby to nebolo legendárnemu lapacho ľúto, tu je pár riadkov o jeho pôvode.

Hovorí sa mu "strom života". V skutočnosti sa Lapacho zberá zo stromu Tabebuia impetiginosa (čeľaď trubačovitá) dorastajúceho asi 20 metrov. Rastie v Brazílii, Argentíne, Peru a Bolívii. Má oválne listy s jemnými vrúbkami a kvitne krásnymi ružovými alebo fialovými kvetmi v tvare trúbky. Plodom je dlhý lusk. Strom Lapacha spoznáte tiež podľa kôry - je pomerne tenká, hladká, na povrchu svetlo šedá, vnútri červenohnedá.

Práve kôra je onou svetovo žiadanou komoditou. Jej zber musí prebiehať tak, aby sa strom nepoškodil. Z každého stromu sa môže kôra zožať len raz alebo dvakrát za rok. Lapacho sa získava zoškrabaním vnútornej kôry, čo je činnosť, ktorú vykonávajú len najskúsenejší pestovatelia. Stromy určené na "žatvu" bývajú viac ako 40 rokov staré. Práve ony nazhromaždia v kôre dostatok zdraviu prospešných látok, pre ktoré je Lapacho vyhľadávané.

Keď je vnútorná kôra zo stromu znesená, ukladá sa v suchej miestnosti, aby pomaly vyschla. Pred predajom ju robotníci očistia od zvyškov lístia a dosušia prúdiacim vzduchom.

Účinky Lapacha poznali a využívali predovšetkým americkí indiáni, neskôr tiež Vikingovia na svojich výpravách. Ľudová medicína totiž hovorí, že odvar z Lapacha podporuje činnosť imunitného systému a tým pomáha predchádzať vzniku mnohých ťažkostí. Spomenúť môžeme nesprávne fungovanie pečene, obličiek a sleziny, srdcové ťažkosti alebo nervovú nerovnováhu.

Na prípravu nápoja z Lapacha sa odporúča používať sklo, porcelán alebo nerezové nádoby. Nie je vhodné pripravovať Lapacho v hliníkovej kanvici, ani ho miešať lyžičkou z hliníka. Mohlo by dôjsť k zníženiu jeho účinkov.

Účinky čaje

Lapacho
Účinky lapacha
Vanilka
Účinky rooibosu

Návod na prípravu

  1. Podľa chuti dávkujeme cca 1 polievkovú lyžicu Lapacha na 1 liter vody. Z tejto dávky pripravíme 4 šálky čaju.
  2. Lapacho vložíme do vriacej vody. Odporúča sa približne päť minút variť a cca ďalších 20 minút lúhovať.
  3. Miešajte iba drevenou lyžicou alebo tyčinkou.
  4. Lapacho môžeme popíjať aj studené. Chuť je veľmi silná.

Chuť a tóny:
Intenzita
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


LAPACHO MATTO GROSSO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

LAPACHO MATTO GROSSO

Pre juhoamerických indiánov je to strom Bohov. Botanici mu hovoria Tabebuia impetiginosa. A my si myslíme, že Lapacho je uzdravujúce drievko. Jeho preventívne účinky, schopnosť odvádzať z tela ťažké kovy, ničiť mikroorganizmy vyvolávajúce infekcie a liečiť kožné problémy a mykózy sú fantastické. Červená kôra vonia po vanilke, má zvieravú chuť a čarovnú moc. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
6,65 € /250 g 2,66 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 24. 9. 2020

LAPACHO S POMARANČOM A CITRÓNOM
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

LAPACHO S POMARANČOM A CITRÓNOM

Ešte ste nevyskúšali Lapacho? Ak stavíte na poklady amazonského pralesa, potom by ste mali odvar z kôry vysokého stromu, ktorú si pochvaľovali indiáni aj Vikingovia, zaradiť do pitného režimu. Doprajte si denne šálku alebo kanvicu, ale nikdy nenechávajte Lapacho v kontakte s hliníkovým riadom. Keď to dodržíte, získate príjemný nápoj s obdivuhodnými schopnosťami. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,61 € /250 g 5,04 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 24. 9. 2020

ČERVENÝ POMARANČ - lapacho
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČERVENÝ POMARANČ - lapacho

Čisté Lapacho chutí mierne horkosladko a v závere vanilkovo. A teraz si predstavte, že sme k nemu primiešali červený pomaranč. Razom je na svete nápoj s chuťou ešte atraktívnejšou, vôňou ešte sviežejšou a farbou ešte sýtejšou. Chcete ďalšie dôvody, prečo Lapacho pozvať do svojej čajotéky? Menujme teda jeho priaznivý vplyv na psychiku, obranyschopnosť a trávenie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,33 € /250 g 4,93 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 24. 9. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »