Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

CEYLON OP KENILWORTH - čierny čaj

Kód: 911

Zelený ostrov v Bengálskom zálive sa dnes volá Srí Lanka. Čajoví fanúšikovia mu ale nepovedia inak ako Cejlón. Aj v logu tamojších čajov sa objavuje pôvodný názov Ceylon Tea. Poznajú ho ľudia od Virginie po Vladivostok. Najzásadnejší vývozný artikel krajiny nájdete v plechovkách alebo v škatuliach s levom držiacim meč. Tento chutí hladko, sviežo a karamelovo.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Cejlón
Región
Región:
Ginigathhena
Chuť
Chuť:
Svieža, hladká
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Nadm.výška
Nadm.výška:
600-1200 m

Zloženie

Čierny čaj Ceylon OP 1 100%

Nálev a chuť čaju

Stačí privoňať. A ste lapení. Ceylon OP Kenilworth uchváti veľmi ľúbeznou, ovocno sladkou arómou. Nálev má tmavšiu hnedooranžovú farbu. V prvom dúšku zaznamenáte sviežosť, slabý podkres dreva a karamel takmer smotanový. Kto bude dobre hľadať a vychutnávať, objaví aj sušené ovocie.

Pôvod čaju

Cejlón, teda do roku 1972 - Srí Lanku, určite poznáte. Čajová veľmoc sa k zelenému zlatu dostala viac menej náhodou. Keď roku 1869 postihla miestne kávovníky epidémia zhubnej plesne a všetky kríky vyhubila, stála krajina na pokraji vážnej krízy. Našťastie tu bol čaj a James Taylor, ktorý sa o jeho rozšírenie medzi roľníkmi zaslúžil najviac. Nielen, že ho pomáhal vsádzať, ale obyvateľov učil tiež všetko potrebné o jeho zbere a spracovaní. Tak sa z vtedajšieho Cejlónu pomaly stávala krajina čaju. V roku 1965 dokonca vyšplhala na prvú priečku svetových vývozcov.

Dnes pokrývajú plantáže čajovníkov čínskych (Camellia sinensis) približne 4 percentá plochy Srí Lanky a dávajú prácu viac ako miliónu ľudí. Úroda je plne v kompetencii mladých žien a dievčat. Denne každá nazbiera 12-20 kíl čaju, z veľkej väčšiny ide o prvé lístky a púčiky. Nechávajú sa zavädnúť a fermentovať. Na vlhkosti, teplote a dĺžke tohto prirodzeného procesu závisí kvalita čaju. Preto je mimoriadne starostlivo sledovaný. Po sušení horúcim vzduchom je čaj triedený alebo drvený.

Ceylon OP Kenilworth, ako názov vypovedá, pochádza z preslávenej záhrady Kenilworth ležiacej v oblasti Ginigathhena. Ide o západnú časť Srí Lanky pretkanou vodopádmi a pokrytou hustými zelenými lesmi. Horskú krajinu križujú kľukaté cestičky a podľa mnohých cestovateľov patrí k miestam, ktoré na Srí Lanke nesmie turista minúť. Ešte jedna zaujímavosť sa s týmto čajom spája - lístky čajovníkov zo záhrady Kenilworth sú typicky dlhé a celé.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Ceylon OP Kenilworth zalejte vriacou vodou, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


CEYLON  HIGH GROWN OP - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CEYLON HIGH GROWN OP - čierny čaj

Výborná kvalita za super cenu - to je cejlónsky čierny čaj, ktorý sme objavili na našich cestách po najlepších čajových záhradách sveta. Rastie vysoko nad morom, zbiera sa ručne a charakterizuje ho nezameniteľná vôňa a decentná sladkosť. Príťažlivo elegantný Ceylon High Grow OP sa môže smelo zaradiť aj do vašich Top 10 čiernych čajov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
10,43 € /250 g 4,17 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 8. 3. 2021

CHINA CHUN  MEE - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA CHUN MEE - zelený čaj

Číňania ho pomenovali Vzácne obočie a pijú ho denne. O lahodnom, ľahko sladkom čaji, ktorý povzbudzuje a otvára myseľ, sa čoskoro dopočuli aj v Európe. Tradičný čínsky zelený čaj sa tak zaradil k populárnym osviežujúcim nápojom aj na starom kontinente. Údajne vonia ako les a krajina po búrke a pri starostlivom chutnaní ucítime sladké tóny sliviek. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
9,14 € /250 g 3,66 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 8. 3. 2021

CHINA SENCHA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA SENCHA - zelený čaj

V histórii zeleného čaju nachádzame míľnik, od ktorého sa odvíja dlhá tradícia jeho pitia a počiatok veľkej obľúbenosti. Ide o Kissa Yojoki, Knihu čaju, ktorá v roku 1191 opísala päť životne dôležitých orgánov, ktoré čaj pozitívne ovplyvňuje. Overte si na vlastnej koži, že autor obsiahleho spisu, zenový mních Eisai, nepísal len tak do vetra. Vyskúšajte pravý čínsky zelený čaj. Žiadny prach, len celé lístky! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
7,59 € /250 g 3,04 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 8. 3. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »