

-
Čaje podľa obsahu bylín
- Alchemilkový čaj
- Bambusový čaj
- Čaj z malinovníka
- Fenyklový čaj
- Ginkgo biloba
- Goji - Kustovnica čínska
- Harmančekový čaj
- Jazmínový čaj
- Konopný čaj
- Lipový čaj
- Ľubovníkový čaj
- Mätový čaj
- Medovkový čaj
- Modrý čaj s Clitoriou
- Moringa čaje
- Rakytníkový čaj
- Šalviový čaj
- Šípkový čaj
- Tulsi čaje
- Zázvorové čaje
- Žihľavový čaj
Prečo tovar od nás?
- Doprava zadarmo od 40 €
- Spokojných zákazníkov
- Dodanie do 48 hodín
Čaj z malinovníka
Maliník ako taký v prírode nenájdete. Rastlina, z ktorej s veľkou chuťou zberáme červené a šťavnaté maliny, sa botanicky volá černica maliník. Až dvojmetrový listnatý ker má domov v Európe, Ázii a dokonca aj Japonsku. Na jeseň opadáva, ale ešte predtým obdaruje milovníkov lesného ovocia. Samozrejme… celý popis

ZELENÝ HONEYBUSH LESNEJ ČARODEJNICE

DETOXIKAČNÝ ČAJ S MORINGOU

MALINOVNÍK LIST - bylina
Čaj z malinovníka
Maliník ako taký v prírode nenájdete. Rastlina, z ktorej s veľkou chuťou zberáme červené a šťavnaté maliny, sa botanicky volá černica maliník. Až dvojmetrový listnatý ker má domov v Európe, Ázii a dokonca aj Japonsku. Na jeseň opadáva, ale ešte predtým obdaruje milovníkov lesného ovocia. Samozrejme tým myslíme, že kto chce, môže si v júli a auguste pochutnať na voňavých malinách.
Najpopulárnejšou časťou rastliny sú plody. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov, vitamínov C, E, B1, B3, B12, A aj minerálnych látok sa skvele uplatňujú pri liečbe horúčky, zápalov aj posilnenie obranyschopnosti. Ľudové liečiteľstvo odporúča maliny k podpore erekcie a mužskej plodnosti. Spracovávajú sa do nálevov, odvarov, marmelád a džemov, často sú tiež mrazené.
Listy ostružiny maliníku sú odporúčané predovšetkým pre vitamín C, a to pri hnačkách, ťažkostiach s žalúdkom a črevami, k utlmeniu silnej menštruácie aj uľahčeniu pôrodu. Listy je vhodné sušiť, možno z nich pripraviť nálev alebo uvariť odvar.