Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JAPAN GYOKURO YABUTIKA KIRISHIMA KAGOSHIMA BIO - zelený čaj

Kód: 1488

Jadeitové rosa zahalená v hmlovom opare, nad ktorým sa majestátne týčia sopečné vulkány. Nepreháňame. Presne tak vyzerá scenéria, odkiaľ pochádza toto výnimočné gyokuro. A nie je to len krajina ako z ríše snov, čo robí z tohto japonského zeleného čaju zážitok, ktorý Vás očarí v každej šálke.

Veľké balenia:
Malé balenia:
112,14 € /250 g 44,86 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 29. 9. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Umami, delikátna
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Nálev typickej svetlej smaragdovo zelenej farby je v tomto prípade ozvláštnený o jemné tyrkysové iskrenie. V lahodne bohatej chuti je potom poznať hru trávových tónov s kvetinovým nádychom plným chryzantém a jazmínu.

Pôvod čaju

Milovníci zelených čajov z krajiny vychádzajúceho slnka nedajú na prefektúru Kagoshima ležiacu na ostrove Kjúšú dopustiť. Už ale len málokto pozná tamojšie mesto Kirishima. Je to veľká škoda, pretože hlavne v posledných rokoch patrí v pestovaní naprosto jedinečného gyokura medzi špičku.

Môže za to kombinácia miestneho podnebia a tiež už spomínaného sopečného pohoria. To bohato zásobuje pôdu všetkými dôležitými látkami, zatiaľ čo časté koberce hmly obaľujúca čajovníky a mierne výkyvy teplôt dopĺňajú ideálne podmienky pre vznik najkvalitnejších čajov.

Aj cez nízke riziko nečakaných mrazíkov tu zvíťazil v Japonsku všeobecne populárny čajovníkový kultivar Yabutika. Ten sa pre svoju odolnosť bežne používa v horských podmienkach, kde by pád teplôt pod bod mrazu znamenal poškodenie lístkov. Avšak tu bol vybraný predovšetkým pre jeho lesklé a tmavo zelené listy, ktoré dodávajú výslednému čaju punc prvotriednej kvality.

Gyokuro patrí medzi tzv. tienené čaje. Zatieňovanie špeciálnymi rohožami bolo v Japonsku zavedené pôvodne ako ochrana pred sopečným popolom, avšak získaná chuť takto zastrešených lístkov priviedla pestovateľov k využívaniu techniky aj mimo vulkanické územia. V oblasti Kirishima túto funkciu zvláda prirodzene všadeprítomná hmla, napriek tomu aj tu majú rohože svoju dôležitú úlohu.

Celé tri týždne si čajové lístky velebia v tieni. Potom sa ručne zožnú a po starostlivom vytriedení ich rýchlo sparia, čím sa zastaví ich oxidácia. Nasleduje opäť manuálne tvarovanie do jemných ihličiek a záverečné sušenie. Lístky si vďaka celému procesu zachovávajú svoju smaragdovú farbu a to hlavné - podmanivou umami chuť, ktorú si naplno vychutnáte v prvom náleve. Vďaka organickému pestovaniu je všetko ešte intenzívnejšie, čo z tohto čaju robí raritu, ktorej skrátka nemožno odolať.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj nasypte v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  2. Zalejte teplou vodou 70 - 80 °C.
  3. Doba lúhovania 3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO

Japonský kráľ z tienistých záhrad v bio kvalite. Zelený čaj vycibrenej chuti, ktorá si Vás celkom podmaní svojou jemnosťou a pritom výraznou intenzitou. Vďaka svojej sýtej farbe si vyslúžil pomenovanie nefritová slza a celkovo vo Vás zanechá dojem, ktorý si budete vychutnávať všetkými zmyslami. Nie nadarmo je Gyokuro považovaný za jeden z najlepších japonských čajov, ktorým sa uctievajú len tí najváženejší hostia, a ten z oblasti Miyazaki patrí medzi unikátne skvosty. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
67,59 € /250 g 27,04 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 29. 9. 2020

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj

Hra slnka a tieňa. Milovníci japonských čajov vedia, že práve drobné rozdiely vo využívaní svetla a šera pri pestovaní čajovníkov dokážu zásadne ovplyvniť pôžitok z výsledného nápoja. Zelený organický čaj Kabusecha je toho žiarivým príkladom. Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi Senchou a Gyokurom, potom pre Vás máme možné riešenie. Vyskúšajte kabusechu. Kombinuje tie najvýraznejšie vlastnosti z oboch a ľahko sa tak môže stať Vaším favoritom. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
67,90 € /250 g 27,16 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 29. 9. 2020

JAPAN SENCHA YABUKITA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN SENCHA YABUKITA - zelený čaj

Len málokto sa môže pochváliť tým, že jeho dielo úplne zmenilo čajové majstrovstvá krajiny vychádzajúceho slnka. Mužovi menom Sugiyama Hikosaburo a jeho kultivaru čajovníkového stromu Yabukita sa to podarilo a vďaka nemu si môžeme vychutnať dokonalú hru chutí v každej šálke zeleného čaju tejto odrody. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »