Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk

Prečo tovar od nás?

  • Doprava zadarmo od 40 €
  • Spokojných zákazníkov
  • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIO6. Sypaný čaj neznáša svetlo, vlhko a pachy. Neubližujte mu

Zaobstarali ste si sypaný čaj od najlepšieho dodávateľa, v najvyššej kvalite. Presypte ho do krásnej sklenené dózy s viečkom, aby sa na kuchynskej parapete krásne vynímal. Všetci uvidia, že idete s dobou, nepijete žiadne brečky a dbáte na zdravý životní štýl.

A pritom robíte jednu chybu za druhou a exkluzívne čajové lístky, ktorým bola venovaná mimoriadna starostlivosť, meníte na trávovú drť bez chuti a zápachu. Takže, ako na to?

Sucho a tma, dve najdôležitejšie podmienky zachovania kvality čaju

Sypaný čaj je mimoriadne náchylný k nasávaniu pachov. Už pri zbere je česačkám zakazované používať parfémy, fajčiť alebo dokonca jest ostré jedlá. Preto čaj nikdy neukladajte vedľa korenia alebo aromatických potravín. Rovnako citlivý je na vlhko. Pokiaľ je mokrý, začne sa rozpadať a stráca na hodnote. Nedávajte ho ani do chladničky - jej neustále otváranie spôsobuje zmenu vlhkosti prostredia. To znižuje životnosť čaju a môže byť aj príčinou jeho plesnivenia. Postarajte sa, aby sa k čajovým lístkom nedostalo svetlo. Jeho vplyvom strácajú farbu a rafinované aromatické látky. Nálev potom pôsobí mdlo a fádne. Minimalizujte prístup vzduchu. Jeho pôsobením prichádza čaj o chuť.

Zelený čaj si žiada rýchlu spotrebu

Nefermentované čaje sa zbierajú ručne a neprechádzajú žiadnou chemickou premenou (oxidácia). Preto je ich trvanlivosť najkratšia. Najkvalitnejšie a najaromatickejšie sú štyri mesiace od zberu. Potom ich chuť slabne. Správnym skladovaním ale môžete čerstvosť predĺžiť. Zelený čaj musí byť vždy uzavretý do tmavej vzduchotesnej nádoby. Nikdy ho nenechávajte na svetle. Pre dlhšiu životnosť zelených čajov sa používa zipsové, hermeticky uzatvárateľné balenie. Pokiaľ čaj uzavriete vo vrecúšku, presvedčte sa, že je v ňom len minimum vzduchu.

Čiernemu čaju a Oolongu svedčí zrelosť

Zatiaľ čo zelený čaj má kratšiu životnosť, u čajov bielych, čiernych a Oolongov je to presne naopak. Môžu byť uchovávané po dlhšiu dobu a dokonca im to prospieva. Mnoho čajových expertov dáva prednosť vyzretej chuti bieleho čaju, staršiemu čaju čiernemu alebo Oolongu. Existuje presvedčenie, že vekom čajové lístky zmäknú a ich chuť sa zintenzívni. Obecne je doporučované piť čierne, biele čaje a Oolongy v priebehu dvoch rokov. Vzhľadom k dĺžke trvanlivosti je uchovávanie pomerne jednoduché. Chráňte čaje pred slnečným žiarením, oddeľte od aromatických potravín a korení, udržujte ich v suchu.

Naše doporučenie: Robte si v priebehu času poznámky. Zapisujte, ako čaj chutil po mesiaci od kúpy, po pol roku, po dvoch rokoch. Budete mať perfektné porovnanie, ktoré vám pomôže vytvoriť si vlastné čajové preferencie.

Pre výnimočný Pu Erh platia výnimočné pravidlá

Pu Erh je skutočným originálom. Spôsob spracovania čajových lístkov je dodnes opradený tajomstvom, chuť si zaslúži pozornosť všetkých čajových znalcov. Pre jeho uchovanie platí presný opak toho, čo ste čítali vyššie. Čím starší Pu Erh je, tým je jeho chuť plnšia a nálev tmavší. Skladujte ho tak, aby ste umožnili stále prúdenie vzduchu. Pokiaľ máte čaj vo vrecúšku, nechajte ho polootvorené. Pu Erh môžete taktiež nasypať do keramickej nádoby. Eliminujte silné okolité pachy, zmenili by ste jeho výslednú chuť. Udržujte stabilnú vlhkosť. Suché prostredie nedovolí čaju zretie, vysoká vlhkosť môže zapríčiniť plesnivenie. Zakaždým, keď si Pu Erh uvaríte, bude chutiť trochu inak. Pri dobrom skladovaní spozorujete jeho stále sa meniaci charakter, pre ktorý je tak obľúbený.

Ďalší kapitoly:

  1. Ako rozoznať čaj od kvalitného čaju?
  2. Kanvička plná zdravia. Uvarte si sypaný čaj!
  3. Ako zatočiť so stresom raz a navždy
  4. Prečo dať prednosť sypanému čaju pred porciovaným
  5. Čaj je doma, a čo teraz
  6. Sypaný čaj neznáša svetlo, vlhko a pachy. Neubližujte mu
  7. Dôvera je základ. My vám ju ponúkame
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »