Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Flower Pearl - kvitnúci čaj

Kód: 1737

Je to krásavec! Milo vonia, veľmi pekne vyzerá a dobre chutí. Kvitnúci čaj Flower Pearl poteší každý zmysel. Pre dokonalý zážitok ho pripravujte v sklenenej kanvičke alebo väčšej sklenenej šálke. Po zaliatí horúcou vodou sa totiž začne pomaly rozvíjať. Najskôr sa otvoria zelené čajové listy, potom sa rozvinie oranžovo-červený kvet. To všetko vďaka kvalitným ingredienciám a starostlivej ručnej práci.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Chuť
Chuť:
Kvetinová, Jemná
Pre deti
Pre deti:
od 6 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber

Zloženie

Zelený čaj,

Nálev a chuť čaju

Kvitnúci čaj Flower Pearl dáva nálev svetlo žltej farby, jeho chuť je jemná, kvetinová, s ľahkou, príjemnou zvieravosťou. Čaj vonia po lahodnom ovocí liči.

Z jednej guličky kvitnúceho čaju môžete pripraviť 2-3 nálevy, každý s trochu inou chuťou.

Pôvod čaju

Kvitnúce čaje sú mimoriadne zaujímavou čajovou kategóriou. Hoci pochádzajú z Číny, ktorá je svojou čajovou produkciou preslávená niekoľko sto rokov, viac sa do popredia záujmu čajomilcov dostávajú až v poslednej dobe.

Existujú dve, značne protichodné, verzie, prečo to tak je. Jedna tvrdí, že kvitnúci čaj pochádza už z 10. storočia, kedy sa umenie jeho viazania pestovalo na cisárskych dvoroch, a to skôr k vizuálnej poteche ako z dôvodu popíjania. A teraz prichádza jeho renesancia. Druhá odkazuje do 90. rokov 20. storočia k dáme Yun Xue Tong, ktorá túžila vytvoriť produkt spájajúci čaj a kvety. Taký, aby sa stal jedinečným, zaujímavým a konkurencieschopným medzi klasickými čajmi. Bola to vraj jej silná vízia, ktorá viedla k vzniku nového typu čaju.

Pomenovanie kvitnúci čaj môže byť trochu mätúci – nejde totiž o kvet čajovníka, ale ručne zviazané lístky zeleného alebo bieleho čaju a dekoratívneho kvetu niektorej z rastlín. Veľmi často sa používa jazmín, ibištek alebo práve chryzantéma. Všetky ingrediencie je potrebné ako dobre vybrať, tak starostlivo uložiť a pevne zviazať či zošiť. Inak by sa mohlo stať, že po zaliatí horúcou vodou neklesnú spodnou časťou ku dnu, ale budú sa vznášať. To by efekt rozvíjania úplne zmarilo. Takto vzniknutú guličku (niekedy má kvitnúci čaj tvar srdiečka či valčeka) je tiež potrebné dobre usušiť.

Výrobcovia kvitnúcich čajov dnes vykazujú veľmi dobré zisky a zamestnávajú mnoho šikovných „čajových remeselníkov“ po celej Číne. Kvitnúce čaje môžu byť symbolom lásky, šťastia, prosperity… Umelci, ktorí ich vyrábajú, preto veľmi dbajú na kvalitu a vizuálnu čistotu surovín.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 80 °C Doba prípravy 3-5 minút

Návod na prípravu

  1. Kvitnúci čaj - 1 porcia (gulička) zalejte 0,3 l vody o teplote 80 °C.
  2. Doba vylúhovania je 3-5 minút.
  3. Jeden rozvinutý kvet je viacnálevový. Počet nálevov 2-3.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KVITNÚCA MANDĽA - kvitnúci čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KVITNÚCA MANDĽA - kvitnúci čaj

Zväzovanie čajových lístkov a farebných kvetov do úhľadných guličiek je obtiažna disciplína. Ruky musia byť svižné, materiál dokonale pripravený. Kvitnúce čaje potom ale dokážu dať toľko radosti, koľko len z nádherného vizuálneho a vynikajúceho chuťového zážitku môžeme mať. Doprajte si chvíľku pokoja pri rozkvitajúcom čaji s jazmínom a chryzantémou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
46,35 € /250 g 18,55 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 7. 6. 2023

HRUDA ZLATA - kvitnúci čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

HRUDA ZLATA - kvitnúci čaj

Skutočne ako malý okruhliak vyzerá ďalší z kvitnúcich čajov. Ale nenechajte sa pomýliť - tento nebude len tak nehybne ležať na dne. Akonáhle príde Zlatý valouny do kontaktu s vodou, začne sa pomaly otvárať a nechá rozkvitnúť nádhernú dvojfarebnú kvetinu. Pomôže prekonať chvíle napätia a vyčerpania a vráti do života radosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
46,95 € /250 g 18,75 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 7. 6. 2023

KVITNÚCA ĽALIA, kvitnúci čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KVITNÚCA ĽALIA, kvitnúci čaj

Zelený čaj ručne zviazaný tak, aby 1 guľa vystačila na veľkú šálku čaju, po zaliatí sa rozvinie do krásneho kvetu, kedy tancujúca víla vykvitne nad zelené čajové lístky tvorená z kvietkov jazmínu a ľalie. Chuť aj vôňa sú harmóniou medzi dokonalou sviežosťou zeleného čaju a jazmínových kvetov. V 100 gramovom balení je asi 15 guličiek čaju v závislosti na váhe. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
45,80 € /250 g 18,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 7. 6. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »