Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Keňa Kangaita FOP - čierny čaj

Kód: 1762

Len prvé výhony a púčiky! Mladé, mäkké lístky čajovníkov pestovaných vo vysokých horách Kene sú zárukou nádherného čajového zážitku. Keňa Kangaita FOP vyniká intenzívnou chuťou, v ktorej ľahko rozlíšite ovocie a korenie. Je skvelá s mliekom, avšak pokiaľ dávate prednosť nápoju silnému, pripravte si ju bez prísad. Osloví každého milovníka klasických čiernych čajov.

Veľké balenia:
Malé balenia:
12,90 € /250 g 5,15 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Keňa
Región
Región:
Mount Kenya
Chuť
Chuť:
Ovocná, Korenená, Intenzívna
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
2000 m

Zloženie

Čierny čaj Keňa Kangaita FOP 100%

Nálev a chuť čaju

Keňa Kangaita FOP poskytuje nálev krásnej, medenej farby. Chuť môžeme popísať ako sladkú, intenzívnu, ale vyváženú. Nájdete v nej ako tóny ovocia, tak atraktívne stopy korenia. Hoci ide o čaj silný, pôsobí hladko a jemne.

Výborne chutí s trochou mlieka, vyskúšať ho môžete aj decentne osladený.

Pôvod čaju

Pre Keňu je čaj jednou zo zásadných plodín, venuje mu preto značnú starostlivosť. O väčšinu farmárov obhospodarujúcich menšie plantáže sa stará Kenya Tea Development Agency, ktorej úlohou je zabezpečovať manažment zberu, spracovania, výroby aj predaja kenského čaju. Dohliada na 66 spracovateľských závodov a vyše pol milióna poľnohospodárov.

Východoafrická krajina je popredným vývozcom čierneho čaju , označovaného ako CTC (Crush, Tear, Curl). Taký čaj pripomína vzhľadom drobné guličky, čajové lístky sú totiž nadrvené, natrhané a zrolované. To ale nie je prípad Keňa Kangaita FOP, ktorý v názve nesie slová Flowery Orange Pekoe, čo znamená, že ide o čaj celolistový, vyrobený z púčikov a prvých lístkov. Čaj preto vyniká mäkkou a lahodnou chuťou.

Hovorí sa, že kenský čaj chutí „inak“. Čajomilci ho opisujú ako „svižný“, chuťovo bohatý a silný, napriek tomu ľahký a veľmi príjemný. Svoj neoddiskutovateľný podiel na jedinečnosti kenských čiernych čajov má tamojšia príroda. Čajovníky vyrastajú zo sýtočervenej pôdy, ktorá je bohatá na minerálne látky, plantáže sú obklopené dažďovými pralesmi a položené v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov. Dlhý slnečný svit, rovnako ako priaznivé zrážkové pomery dovoľujú kríkom produkovať veľké množstvo antioxidantov a ďalších látok zodpovedných za jedinečnú arómu a chuť výsledného nálevu. Plantáže fungujú veľmi často v režime organického poľnohospodárstva, takže kríky neprichádzajú do styku s priemyselne vyrábanými hnojivami ani ošetrujúcimi prípravkami.

Dokladom je Kangania Tea Factory, z ktorej tento čaj pochádza – je špecializovaná na spracovanie ortodoxných čajov vysokej kvality a získala certifikát Fair Trade.

Teraz už len doplníme postup spracovania čierneho čaju, aby ste mali informácie kompletné. Zber je v kenských čajových záhradách produkujúcich kvalitné sorty vykonávaný ručne a veľmi starostlivo. Po našklbaní nechávajú robotníci lístky krátko zavädnúť, potom valcovaním narušia ich štruktúru a spustia tak oxidačné procesy. V tejto fáze je potrebné strážiť ako teplotu čaju, tak jeho vlhkosť a čas, počas ktorého oxidácia prebieha. Vo chvíli, keď čaj dosiahne požadované senzorické vlastnosti, putuje do sušiarní. Nakoniec je potrebné ho vytriediť, zabaliť a pripraviť na expedíciu.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj zalejte vodou o teplote 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ASSAM TGFOP 1 - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASSAM TGFOP 1 - čierny čaj

Vodu na čaj nevarte zbytočne dlho. Čajové lístky nasypte do predhriatej kanvice a zalejte. Lúhujte tri minúty a môžete jantárový nápoj rozlievať do šálok. Podávajte ho priateľom okolo stolíka, rozprávajte sa, spomínajte, plánujte. Presne pre takéto chvíle sa narodil čierny čaj z Assamu. Bol stvorený, aby vnášal harmóniu a pohodu tam, kde si ju vedia užiť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,55 € /250 g 6,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024

ASSAM HATIMARA CTC BOP - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASSAM HATIMARA CTC BOP - čierny čaj

Darujte všetko kafé svokre a oddajte sa tomuto klasickému čiernemu čaju. Svojimi účinkami za kávou nijako nezaostáva, navyše má schopnosť udržať vás sviežu a v dobrej nálade po dlhší čas. Assam Hatimara CTC BOP má skvostnú krémovo sladkú chuť. Získa si vás aj rýchlou prípravou. Objavte v sebe vášeň pre čaj! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
11,85 € /250 g 4,75 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024

KENIA GFOP MILIMA GOLDEN TIPPED - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KENIA GFOP MILIMA GOLDEN TIPPED - čierny čaj

Keď sa povie Keňa, vybaví si asi väčšina národné parky s nosorožcami, levy a slony. Rozšírme si obzory a ochutnajme spoločne kenský čaj. Má intenzívnu zvieravú chuť, ktorá sa rozvíja do ovocného nádychu s medovou linkou. Možno pocítime aj trošku čokolády a marhúľ. Kenia GFOP milimov Golden Tipped je horúci po tropickom slnku a svieži po dažďových pralesoch. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
19,50 € /250 g 7,80 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »