Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Keňa Kangaita FOP - čierny čaj

Kód: 1762

Len prvé výhony a púčiky! Mladé, mäkké lístky čajovníkov pestovaných vo vysokých horách Kene sú zárukou nádherného čajového zážitku. Keňa Kangaita FOP vyniká intenzívnou chuťou, v ktorej ľahko rozlíšite ovocie a korenie. Je skvelá s mliekom, avšak pokiaľ dávate prednosť nápoju silnému, pripravte si ju bez prísad. Osloví každého milovníka klasických čiernych čajov.

Veľké balenia:
Malé balenia:
12,90 € /250 g 5,15 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Keňa
Región
Región:
Mount Kenya
Chuť
Chuť:
Ovocná, Korenená, Intenzívna
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
2000 m

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Keňa Kangaita FOP poskytuje nálev krásnej, medenej farby. Chuť môžeme popísať ako sladkú, intenzívnu, ale vyváženú. Nájdete v nej ako tóny ovocia, tak atraktívne stopy korenia. Hoci ide o čaj silný, pôsobí hladko a jemne.

Výborne chutí s trochou mlieka, vyskúšať ho môžete aj decentne osladený.

Pôvod čaju

Pre Keňu je čaj jednou zo zásadných plodín, venuje mu preto značnú starostlivosť. O väčšinu farmárov obhospodarujúcich menšie plantáže sa stará Kenya Tea Development Agency, ktorej úlohou je zabezpečovať manažment zberu, spracovania, výroby aj predaja kenského čaju. Dohliada na 66 spracovateľských závodov a vyše pol milióna poľnohospodárov.

Východoafrická krajina je popredným vývozcom čierneho čaju , označovaného ako CTC (Crush, Tear, Curl). Taký čaj pripomína vzhľadom drobné guličky, čajové lístky sú totiž nadrvené, natrhané a zrolované. To ale nie je prípad Keňa Kangaita FOP, ktorý v názve nesie slová Flowery Orange Pekoe, čo znamená, že ide o čaj celolistový, vyrobený z púčikov a prvých lístkov. Čaj preto vyniká mäkkou a lahodnou chuťou.

Hovorí sa, že kenský čaj chutí „inak“. Čajomilci ho opisujú ako „svižný“, chuťovo bohatý a silný, napriek tomu ľahký a veľmi príjemný. Svoj neoddiskutovateľný podiel na jedinečnosti kenských čiernych čajov má tamojšia príroda. Čajovníky vyrastajú zo sýtočervenej pôdy, ktorá je bohatá na minerálne látky, plantáže sú obklopené dažďovými pralesmi a položené v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov. Dlhý slnečný svit, rovnako ako priaznivé zrážkové pomery dovoľujú kríkom produkovať veľké množstvo antioxidantov a ďalších látok zodpovedných za jedinečnú arómu a chuť výsledného nálevu. Plantáže fungujú veľmi často v režime organického poľnohospodárstva, takže kríky neprichádzajú do styku s priemyselne vyrábanými hnojivami ani ošetrujúcimi prípravkami.

Dokladom je Kangania Tea Factory, z ktorej tento čaj pochádza – je špecializovaná na spracovanie ortodoxných čajov vysokej kvality a získala certifikát Fair Trade.

Teraz už len doplníme postup spracovania čierneho čaju, aby ste mali informácie kompletné. Zber je v kenských čajových záhradách produkujúcich kvalitné sorty vykonávaný ručne a veľmi starostlivo. Po našklbaní nechávajú robotníci lístky krátko zavädnúť, potom valcovaním narušia ich štruktúru a spustia tak oxidačné procesy. V tejto fáze je potrebné strážiť ako teplotu čaju, tak jeho vlhkosť a čas, počas ktorého oxidácia prebieha. Vo chvíli, keď čaj dosiahne požadované senzorické vlastnosti, putuje do sušiarní. Nakoniec je potrebné ho vytriediť, zabaliť a pripraviť na expedíciu.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj zalejte vodou o teplote 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


YUNNAN BLACK PREMIUM - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

YUNNAN BLACK PREMIUM - čierny čaj

Veľmi intenzívny zážitok! Prémiový Yunnan má silu ako Herkules. Tmavo červená farba nálevu dáva jasne najavo, že nepôjde o žiadny čajíček. Z tradičnej čínskej čajovej záhrady vám privážame delikatesu pre skutočných nadšencov. Dajte si Yunnan Black Premium namiesto dopoludňajšej desiaty - budete sršať energiou a dobrou náladou až do večera. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
11,10 € /250 g 4,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

CEYLON UVA PEKOE - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CEYLON UVA PEKOE - čierny čaj

Z centra Srí Lanky do centra pozornosti. Čierny čaj produkovaný slávnymi cejlónskymi záhradami položenými vysoko v horách vyniká bohatou chuťou a mimoriadne príjemnou arómou. Buďte si istí, že vám jeho popíjanie rozprúdi krv v žilách. Ceylon Uva Pekoe, ideálny pre začiatok dňa alebo dopoludňajší pracovný výkon, si obľúbite veľmi rýchlo. Typický zástupca "Cejlónu" svojou silou povzbudí aj najväčšieho ospalca. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
10,55 € /250 g 4,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG - čierny čaj

Keď ochutnáte, užasnete. Čierny čaj z rovníka je neuveriteľne svieži, silný a pikantný. V sopečnej pôde Sumatry sa rodí čaj s vyrovnaným chuťovým profilom, atraktívny v zime aj v lete. Čajomilcom je plantáž Bah Butong dobre známa. Rovnako ako pravidlo čajového vychutnávania: Pi svoj nápoj tak horúci a ochutený, aby si bol vždy obkolesený. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
9,55 € /250 g 3,80 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »