Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KONOPNÝ ČAJ CBD Z LISTOV KANABIS FELINA - ručne drhnutý

Kód: 1137

Pestovateľ a spracovateľ si dal skutočne záležať. Rastlinky konope siateho nepoznali umelé hnojivá ani chemické postreky, zato sa im dostalo potrebnej vlahy a slniečka. Na južnej Morave je všetkého dostatok. Miestni roľníci majú navyše s pestovaním kultúrnych plodín tisícročné skúsenosti. Preto lístky konope sušili pomaly a drhli ručne. Aby v nich uchovali cenné látky, ktoré vám pomôžu v mnohých situáciách.

Veľké balenia:
Malé balenia:
40,30 € /250 g 16,15 € /100 g
Dodáme do stredy, 28. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Chuť
Chuť:
Bylinná

Zloženie

Listy konopí Felina

Nálev a chuť byliny

Konopný čaj z listov konope Felina chuťou ani vôňou zrejme neprekvapí. Nálev má svetlú, žltozelenú farbu, vôňa je mierne trávová a chuť podobná. Odrážajú sa v nej tóny prehriatej letnej lúky a byliniek.

Pôvod byliny

Na území dnešnej Českej republiky sa konope pestovalo najviac v 18. a prvej polovici 19. storočia. V obmedzenej miere pokračovali roľníci s produkciou do roku 1955, kedy došlo k absolútnemu zákazu. Ten vydržal do roku 1999. Pestovaním konope na farmaceutické účely sa dnes môžu zaoberať spoločnosti vybrané vo výberovom konaní Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.

Konope sa ale samozrejme využíva nielen na výrobu prípravkov podporujúcich zdravie, ale aj v textilnom a papierenskom priemysle, stavebníctve a potravinárstve.

Rastlina konope siateho (Cannabis sativa) pochádza z Ázie. Vďaka svojej vysokej adaptabilite ju ľudia rozšírili takmer do celého sveta. Jednoročná bylina so vzpriamenou stonkou a veľkými, hrubo zubatými listami býva spravidla dvojdomá. Samčie a samičie exempláre sa líšia celkovou mohutnosťou, farbou listov a tiež množstvom obsiahnutých psychoaktívnych látok.

Botanici rozlišujú 11 variantov rodu konope, konope siate sa ďalej delia podľa pôvodu do 4 geografických skupín. Pokiaľ ide o chemické zloženie, uvádzajú pramene prítomnosť 533 látok, z ktorých 103 je takzvaných kanabinoidných a nenájdeme ich v žiadnej inej rastline. Ďalej bol preukázaný obsah sacharidov, jednoduchých kyselín, aminokyselín, proteínov, silíc, steroidov, alkaloidov a ďalších zlúčenín. Spomínané kanabinoidy vykazujú antibakteriálne, psychoaktívne a ďalšie účinky.

Konopný čaj z listov konope Felina, ktorý vám ponúkame, je pripravený špeciálne pre nálevy a odvary. Francúzska odroda Felina radená medzi takzvané technické konope, bola zozbieraná ručne v okamihu optimálnej zrelosti. Sušenie bolo realizované v atmosférickej sušiarni, preto prebehlo pomaly a šetrne. Vďaka ručnému drhnutie nedošlo k nadmernému poškodeniu listov.

Podľa protokolu o skúškach obsahuje tento produkt vzácne kanabinoidy s obsahom menej ako 0,2 percent THC a ďalších 142 prospešných kanabinoidov. Česká legislatíva povoľuje v potravinác 0,3 percenta THC.

Účinky čaje

Konope Fenila
Účinky konopí fenila

Ukážka balenia bylín

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter bylín. Byliny sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci sú byliny mimoriadne náchylné a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu byliny a jej nálevu.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 8-10 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Bylinný čaj zalejte vriacou vodou 100 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 8-10 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
JAZMÍNOVÝ - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAZMÍNOVÝ - zelený čaj

Ak stále neviete, ktorý z našich skvelých sypaných čajov si vybrať, stavte na jasmínovú klasiku. Preslávená špecialita z Ďalekého východu má očarujúcu nebeskú vôňou, ktorá zaháňa vnútorný nepokoj. Jazmínový čaj patrí do tradičnej čínskej kultúry najmenej tisíc rokov. Až ho ochutnáte, stane sa aj vaším favoritom. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,15 € /250 g 12,05 € /250 g 4,80 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 28. 2. 2024

ELIXÍR VEČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ELIXÍR VEČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj

Ázia je plná tajomstiev. Podľa všetkého tam ľudia žijú do stovky, neustále sa usmievajú, netrápi ich nádcha ani kašeľ a ešte ku všetkému výborne vyzerajú. Ako to robia? Veľa meditujú, cvičia, zdravo jedia a hlavne - celé dni popíjajú zelený čaj. Občas s trochou voňavých byliniek, inokedy s poriadným korením. Vyskúšajte pravý ázijský Elixír večného života. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,75 € /250 g 6,30 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 28. 2. 2024

15% ZĽAVA
ROYAL EARL GREY - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROYAL EARL GREY - čierny čaj

Ďalší ašpirant na kráľovský stôl! Špičková čierna klasika z Číny obohatená bergamotovou silicou by si na kráľkovskom dvore hanbu rozhodne neurobila. A tak sme si istí, že ani vaša maškrtné jazýčky nepohrdnú čajom s hrdým názvom Royal Earl Grey. Je stvorený pre pokojné víkendové raňajky aj rušné popoludnia. Kedykoľvek budete chcieť osviežiť vašu myseľ a povzbudiť telo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
16,05 € /250 g 13,65 € /250 g 5,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 28. 2. 2024

Prezerali ste


JAPAN SENCHA ASAGIRI BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN SENCHA ASAGIRI BIO - zelený čaj

Veľké balenia:
Malé balenia:
28,80 € /250 g 11,50 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 28. 2. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »