Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

CHAGA SIBÍRSKA BIO huba (Inonotus obliquus) prášok

Kód: 1419

Hovorte jej čaga, rezavec alebo podivný choroš. Pridajte ju do vody, kávy, džúsu alebo teplej čokolády. A verte, že jej sila mnohých zmôže. Ako inak, než unikátnymi účinkami by k svojej popularite prišla. Chaga sibírska patrí k prírodným pokladom využívaným ľudovými liečiteľmi od čias Mezopotámie po súčasnosť. Jej konzumáciou možno pozitívne ovplyvniť imunitu, srdce a cievy, trávenie. Na Sibíri ju používajú šamani, v Japonsku sa uplatňuje pri náboženských obradoch.

Veľké balenia:
Malé balenia:
24,86 € /250 g 9,95 € /100 g
Dodáme do piatku, 2. 10. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Finsko
Chuť
Chuť:
Hořkosladká
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Chaga 100%

Nálev a chuť huby


Prášok sýto hnedej farby chutí horko a sladkasto zároveň. Pretože ide o namletú špongiu, vo vode sa nerozpúšťa. Môžete ju pridať do pokrmov aj nápojov, alebo z nej uvariť nápoj podobný čaju.

Pôvod huby

Najprv niečo málo z taxonómie. Chaga sibírska je ľudové pomenovanie pre rezavec šikmý (Inonotus obliquus). V ríši húb je radená do oddelenia stopkovýtrusné (to znamená, že plodnice obsahujú výtrusorodé rúško - na rozdiel od vreckatých rozmnožujúcich sa pomocou kyjovitých útvarov nazývaných vrecka). Mimo to patrí rezavec šikmý medzi huby rúškaté, rovnako ako napríklad pýchavka, líšky, Kotrč, hlivy, hríby a choroša. Viac asi vedieť nepotrebujeme. Skrátka ide o hubu parazitujúcu na listnatých stromoch, najčastejšie brezách, bukoch, topoľoch, duboch či jelšiach. A kto na ňu v hlbokých lesoch narazí, zrejme jej krásou očarený nebude.

O estetiku ale vôbec nejde. Plodnice tmavej až čiernej farby vytvárajú na kmeňoch stromov nie práve vzhľadné útvary. Možno naraziť na plodnice dokonalé, jednoročné, prerastajúce kmeň stromu tak, že zaberajú až polovicu jeho obvodu. Naproti tomu nedokonalé plodnice rezavca šikmého mávajú len 10-35 centimetrov, majú nepravidelný pologuľovitý tvar a šedú farbu neskôr prechádzajúcu v hrdzavo hnedú. Dožívajú sa až 20 rokov. Akonáhle Chaga sibírska strom napadne, spôsobí jeho pomalú deštrukciu.

Chaga sibírska je doma v lesoch Ruska, severnej časti Európy a tiež v Severnej Amerike a Ázii. Teda tam, kde celoročne panujú nízke teploty. Práve v týchto oblastiach si získala veľkú obľubu pri potieraní rady zdravotných neduhov. Správy o jej používaní pochádzajú už z doby Mezopotámie a Egypta, s obľubou ju užívajú ľudia v Číne aj Japonsku. V Rusku sa uplatňovala pri šamanských ceremóniách. Údajne sa do jej starostlivosti zveril sibírsky liečiteľ a mystik Rasputin, objavila sa v diele Rakovina ruského spisovateľa a držiteľa Nobelovej ceny Solženicyna.

Na použitie je potrebné špongiu nasekať na drobné kúsky a veľmi pomaly usušiť. Prečo toľko starostlivosti? Pretože je plná zdraviu prospešných zlúčenín. Menujme betulín a kyselinu betulínovú so schopnosťou potierať najrôznejšie infekcie a vybrané civilizačné choroby. Za zmienku stoja tiež β-glukány ako silné imunostimulanty. Melanín pôsobí ako antioxidant, terpény a steroidy môžu prospieť pri nádorových ochoreniach. V malej miere obsahuje Chaga sibírska tiež vitamíny skupín D a B, vápnik, zinok, horčík, železo a ďalšie minerálne látky.

Dodajme, že plodnice tohto rezavca šikmého vyrástli v lesoch Fínska, v čisto prírodných podmienkach neovplyvnených ľudskou činnosťou. Preto v nich nie sú prítomné žiadne zdraviu škodlivé látky alebo ich rezíduá.

Teraz už len potrebujete vedieť, ako vzácnu hubu pripraviť. Ak dávate prednosť nápojom, povarte lyžičku prášku vo vode a popíjajte až 8 týždňov 2x za deň. Prášok môžete tiež používať priamo a zapiť vodou. Alebo ho pridať do smoothie, jogurtu, teplého kakaa, čaju... Skrátka si z raňajok či desiaty urobiť raňajky či desiatu ultra zdravú.

Ukážka balenia bylín

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter bylín. Byliny sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci sú byliny mimoriadne náchylné a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu byliny a jej nálevu.

Príprava čaju

Teplota 95-100 °C Množstvo 1 čajová lyžička na 3 dl

Návod na prípravu

  1. Prášok z huby Chaga je možné používať prakticky akokoľvek.
  2. Môžete ho pridať do vody, kávy, mlieka, teplej čokolády, džúsu alebo smoothie.
  3. V prípade prípravy čaju sa odporúča zaliať 1 čajovú lyžičku 300 ml vriacej vody.
  4. Odporúčaná denná dávka 1 čajová lyžička 2x denne, optimálne 20 minút pred jedlom.
  5. Chaga sa odporúča popíjať max. 8 týždňov
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ASHWAGANDHA BIO - Indický ženšen bylina - prášok
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASHWAGANDHA BIO - Indický ženšen bylina - prášok

Úprimne - púdrový prášok z koreňa ajurvédskej byliny nebudete milovať pre lahodnú chuť. Jeho nadšeným konzumentom sa stanete pre benefity, ktoré po stáročia prináša vyznávačom prírodnej medicíny. Ashwagandha vráti silu vo všetkých oblastiach zdravia, ktoré si len dokážete predstaviť. Nie nadarmo sa s ňou zaoberá viac ako dvesto odborných štúdii. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,28 € /250 g 5,71 € /100 g
Dodáme do piatku, 2. 10. 2020

REISHI huba BIO (Ganoderma Lucidum) - prášok
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

REISHI huba BIO (Ganoderma Lucidum) - prášok

Predĺži život? Podľa toho, že Reishi znamená v preklade "božská huba nesmrteľnosti", by sme mohli dúfať. Každopádne prášok z plodu Podkovičníka na použite veľa ťažkostí používaný viac ako štyri tisíc rokov. Čínsky cisár Shen Nong hubu v prvej knihe tradičnej čínskej medicíny klasifikoval ako najlepšiu z rastlín. Bola by škoda nedať Reishi šancu. Nech ukáže, čo vie! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
26,81 € /250 g 10,72 € /100 g
Dodáme do piatku, 2. 10. 2020

ASTRAGALUS bylina - prášok
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASTRAGALUS bylina - prášok

Možno ho poznáte ako kozinec možno ako Huang qi. Astragalus však nie je ničím menším ako overeným posilňovač imunity, spevňuje vitalitu a odbúrava stres. Mierna sladká chuť prášku z jeho korene ho predurčuje k bohatému používaniu. Stačí si ho pridať pár krát za deň do jedla alebo nápoja. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »