Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g

Kód: 1682

Čo je malé, to je milé. V prípade tohto pu-erhu je však potrebné dodať, že tiež výborné a telu aj mysli prospievajúce. Praktická mini varianta je tak akurát do kanvičky, bez nutnosti zložitého váženia a lámania povestných čajových diskov. Ochutnajte poklad z Yunnanu, ktorý Vás hravo presvedčí, že starnutie môže byť niekedy viac než žiaduce.

Veľké balenia:
Malé balenia:
21,68 € /250 g 8,67 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Zemitá
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Nadm.výška
Nadm.výška:
600-1200 m

Zloženie

Červený čaj Pu Erh 100%

Nálev a chuť čaju

Nálev má sýto mahagónový odtieň. V bohatej chuti sa snúbi zemitosť s nasládlosťou a plnosť s jemnosťou bez horkého a ťažkého zakončenia.

Pôvod čaju

Čínska provincia Yunnan je najnavštevovanejším cieľom domácich aj zahraničných turistov. Tibetská náhorná plošina a chránená oblasť Troch paralelných riek na čele s Mekongom sú veľké lákadlá pre mnoho z nich. Pre milovníkov čajov je však Yunnan hlavne domovom pu-erhu. Tradícia jeho výroby tu siaha až do 9. storočia a tunajší producenti sú na svoj um odovzdávaný z generácie na generáciu právom hrdí.

Pu-erh je jediný čaj, ktorý sa dá označovať ako fermentovaný. Zároveň je často pripodobňovaný k vínu, pretože aj jemu zrenie skrátka pristane a prospieva. Hoci bola mnohokrát snaha o zmapovanie celého procesu, tunajší čajoví majstri si svoje tajomstvá starostlivo strážia a nie je preto divu, že sa tak postupy v mnohom líšia plantáž od plantáže.

Všeobecný základ je však vždy rovnaký. Čajovníkové lístky sa zožnú a následne sa kopia po menších kôpkach, ktoré sa vlhčia a priebežne premiešavajú. Vďaka tomu sa uprostred kôpok vytvára vyššia teplota, ktorá napomáha kvaseniu, rovnako ako tomu býva u kompostu. Celý proces musí byť pod prísnym dohľadom, aby bol pri fermentácii presne dodržaný podiel zdraviu neškodných baktérií, plesní, kvasiniek a ďalších zástupcov mikroflóry.
Túto zrýchlenú techniku ​​fermentácie začali producenti využívať od roku 1975, pričom výsledný pu-erh už nemusí ďalej zrieť. Napriek tomu je ale odpočinok naďalej žiaduci, pretože sa pri ňom harmonizuje chuť aj vôňa. Dokonalým príkladom je práve tento pu-erh mini beeng cha, ktorý si po vylisovaní a zabalení lebedil ešte celé tri roky.
Pu-erh môže mať niekoľko podôb, od sypaného cez lisované tvary. Beeng cha odkazuje na typický tvar koláča, ktorý máva štandardne okolo 350 gramov. Táto mini varianta s 9 gramami je ideálna pre približne litrovú kanvicu. Tradične sa má koláč pu-erhu rýchlo preliať horúcou vodou, aby sa lístky otvorili. Táto voda sa však ihneď vyleje a použije sa nová, tentokrát už pre lúhovanie. Vo výsledku získate úžasne aromatický čaj bohatej a komplexnej chuti, ktorý prinesie skvelý pôžitok aj pri druhom náleve.

Účinky čaje

Pu Erh
Účinky honeybushu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo půl hnízda na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Pu Erh Mini Beeng Cha sparte vriacou vodou (voda by mala vrieť po dobu 1 minúty).
  2. Lúhujte niekoľko sekúnd, vodu vylejte a zalejte druhý nálev. Na neho luhujte čaj 3-5 minút, potom sceďte.
  3. Pu Erh Mini beeng Cha môžete lúhovať 4krát.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let

Štvorgramový maznáčik je medzi čajmi skutočným unikátom. Trvalo celých pätnásť rokov, než vyzrel a zaradil sa k najlepším čajom na svete. Pu Erh Mini Tou Cha je správnou voľbou pre čajových nadšencov a milovníkov hlbokých chutí a jemných nálevov. Kto sa napije, nestretne sa so žiadnou trpkosťou. V ústach sa mu rozvinie mierne sladké a mimoriadne bohaté teplo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
22,27 € /250 g 8,91 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021

GOLDEN TIPPY RIPE KING OF PU ERH BIO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN TIPPY RIPE KING OF PU ERH BIO

Kráľ všetkých Pu Erhov, vládca krajiny bez priemyselných hnojív a postrekov. Bio koruna mu pristane. Prapredok čajov s veľmi zaujímavým postupom výroby znižuje cholesterol, chráni pred infekciami a urýchľuje trávenie. V jeho ríši nenájdete únavu, smútok ani bolenie brucha. King of Pu Erh Bio sa postará o pevné zdravie a dobrú náladu svojich vyznávačov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
31,08 € /250 g 12,43 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021

PU ERH GREEN TUO CHA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH GREEN TUO CHA

Lisovaný čaj Pu Erh je ako krásny balíček, na ktorý ste sa dlho tešili. Drobný, do papiera zabalený kotúčik v tvare hniezda po zaliatí rozohrá tanec chutí a vôní, ktorému možno ľahko podľahnúť. Zelený variant nie je tak známy ako ten klasický čierny, napriek tomu si Vás jeho sladké kúzlo rýchlo podmaní. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
22,31 € /250 g 8,92 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »