Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ENERGICKÉ MANGO - čierny čaj

Kód: 1580

Čierny a toľko farebný s ovocím a plný energie. Čajová zmes postavená na výbornom cejlónskom čaji a atraktívnom mangu zaujme na prvé privoňanie. Bezpečne v nej spoznáte príjemnú trpkosť čierneho čaju a lahodnú sviežosť šťavnatého ovocia. Rovnako nádherný je aj prvý dúšok. A druhý... aj všetky ďalšie. Energické mango vám dodá ako elán, tak radosť z každého dňa.

Veľké balenia:
Malé balenia:
14,64 € /250 g 5,86 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 29. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Cejlón
Región
Región:
Ruhuna
Chuť
Chuť:
Mango
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
600m

Zloženie

Čierny čaj Ceylon OP 1, Aróma prírodná, Kandizované mango, Kvety slnečnice, Okvetné lístky ruže,

Nálev a chuť čaju

Čierny čaj Energické mango dáva tmavo hnedý až jantárový nálev veľmi príjemnej, ovocnej vône. V chuti sa zreteľne prejavuje typická trpkosť čierneho cejlonského čaju kombinovaná s ľahkosťou a sladkou sviežosťou manga a maracuje (mučenky). Tento čaj vám bude chutiť ako v horúcej, tak ľadové verzii.

Pôvod čaju

Prečo sme tento sypaný čaj pomenovali Energické mango, zistíte, akonáhle si vychutnáte prvú šálku. Vďaka čiernemu cejlonskému čaju sa vám vleje do žíl elán a do tvárí nach. Rozprúdi krv, zbystrí zmysly, pomôže so sústredením. Vaše pracovné, športové a všetky ďalšie výkony naberú rýchlosť priamo raketovú. Pretože klasický, kvalitný a na svete toľko obľúbený čaj z Cejlónu prekoná máločo.

Keby sme sa chceli vydať po jeho stopách, zaviedli by nás kroky na plantáže pokrývajúce kopce a kopčeky veľkej časti Srí Lanky. Čajovníky k ostrovu v juhovýchodnej Ázii skrátka patria. A to už od polovice 19. storočia, kedy nahradili plesňou zdecimované kávovníky. Pravý cejlónsky čaj si získal stále miesto aj na anglickom kráľovskom dvore.

Čajovníkové plantáže obhospodarujú na Srí Lanke celé rodiny. Robia tak desiatky rokov a odovzdávajú si znalosti a skúsenosti z generácie na generáciu. Aj preto je tamojší čaj špičkovej kvality a celosvetový dopyt prevyšuje ponuku. Lístky čajovníkov čínskych (Camellia sinensis) zbierajú robotníci (častejšie robotnice) prevažne ručne. Čaj je následne potrebné nechať zvädnúť, potom je valcovaný a zvinovaný. Narušenie bunkových štruktúr listov v ňom spustí prirodzený proces oxidácie, ktorý za prísneho dohľadu pokračuje niekoľko hodín až dní. Sleduje sa teplota, vlhkosť, farba a vôňa čaju. Akonáhle odborníci spozorujú,, že je fermentácia u konca a čaj má ideálne vlastnosti, putuje do sušiarní. Nato sa ešte triedi, balí a konečne exportuje.

Druhou, veľmi podstatnou ingredienciou je mango. Plod mangovníka, stálezeleného mohutného stromu je obľúbený najmä pre jedinečnú, sviežu chuť a skvelé nutričné ​​hodnoty. Mangovníky rastú v tropických a subtropických oblastiach, práve tam z manga ľudia pripravujú celý rad pokrmov, nápojov a pochutín. Mango je zdrojom vitamínov C a A, obsahuje tiež draslík a vlákninu. Na druhú stranu disponuje veľmi malým množstvom tuku a sodíka.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj zalejte vriacou vodou (100 °C), v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


EARL GREY LEMON - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EARL GREY LEMON - čierny čaj

Čierny čaj ochutený: kvalitný čierny čaj Cejlón, citrónová kôra, prírodná aróma. Tento čierny čaj obsahuje nálev príjemnej chuti a vône s charakteristickou zložkou bergamontu, ktorá je okorenená citrónom. V zmesi sú použité len tie najkvalitnejšie suroviny. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
9,90 € /250 g 3,96 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 29. 10. 2021

EARL GREY - NEBESKÝ KVET - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EARL GREY - NEBESKÝ KVET - čierny čaj

Ako to asi vyzerá, keď obloha rozkvitne? Zatají sa dych, všetko stíchne a každý zdvihne hlavu, aby tú nádheru neprepásol. Podobné pocity v nás vyvoláva klasický Earl Grey doplnený chrpovými lístkami. Na pohľad prekrásny, po ochutnaní uchvacujúci. Poskytuje silný zážitok všetkým, ktorí sú otvorení novým skúsenostiam. Zakloňte sa - nevidíte náhodou Nebeský kvet? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
9,75 € /250 g 3,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 29. 10. 2021

ROYAL EARL GRAY - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROYAL EARL GRAY - čierny čaj

Ďalší ašpirant na kráľovský stôl! Špičková čierna klasika z Číny obohatená bergamotovou silicou by si na kráľkovskom dvore hanbu rozhodne neurobila. A tak sme si istí, že ani vaša maškrtné jazýčky nepohrdnú čajom s hrdým názvom Royal Earl Grey. Je stvorený pre pokojné víkendové raňajky aj rušné popoludnia. Kedykoľvek budete chcieť osviežiť vašu myseľ a povzbudiť telo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,80 € /250 g 5,12 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 29. 10. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »