Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GINKGO BILOBA - prášok

Kód: 1318

Patrí k najstarším a klame telom. Ginkgo je na Zemi viac ako 200 miliónov rokov a napriek tomu, že vyzerá ako listnáč, ide o strom ihličnatý. Bez zaujímavosti nie je ani jeho uplatnenie v ľudovej medicíne. Babky bylinkárky ho ordinujú pri strese, bolesti aj zápaloch. Čistý prášok z listov ginka môžete pridať do kaší alebo polievok, ale taktiež k zelenému či ovocnému čaju. Na zdravie!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Chuť
Chuť:
Prírodné
Pre deti
Pre deti:
od 6 rokov

Zloženie

Ginkgo biloba listy 100%

Nálev a chuť čaju

Prášok hnedo-šedej farby chutí prírodne, mierne sladkasto a trošku zemito. V nápojoch sa nerozpustí, ale nijako ich chuti neuškodí. Môžete ho smelo pridávať, kam sa vám zapáči.

Pôvod čaju

Ginko dvojlaločné (Ginkgo biloba) spoznáte na prvý pohľad. Ide o statný strom s veľmi výraznou korunou a plochými listami rozdelenými na dva laloky. Z evolučného pohľadu ide o medzistupeň medzi papraďorastmi a rastlinami krytosemennými.

Skupina ginka vznikla koncom prvohôr, ale v treťohorách väčšina druhov vymrela. V súčasnej dobe tak môžeme naraziť na jediného zástupcu - ginko dvojlaločné. Na planéte vraj rastie asi 270 až 300 miliónov rokov. Obýval celú severnú pologuľu, postupom času však ustúpil iným drevinám. V súčasnej dobe sú ginka "doma" najmä v Číne, Japonsku a čiastočne aj v Európe. Využívajú sa nielen ako okrasné stromy do parkov a záhrad (mimochodom, najstaršie ginko na svete má údajne 4700 rokov), ale aj ako zdroj potravy. Napríklad v Ázii konzumujú jeho pražené semená. Tvrdí sa, že môžu mierniť prejavy opitosti. Ale pozor - pri dlhodobom užívaní najmä deťmi môžu spôsobiť otravu.

Možno prekvapí, že listy ginka dvojlaločného sa v ľudovom liečiteľstve uplatňujú až od polovice 20. storočia. Hoci obsahujú okolo 40 účinných látok a vo východnej Ázii si stromy vážia natoľko, že ich vysádzajú pred chrámy, do centra pozornosti vedcov sa dostali až pred 35 rokmi.

V súčasnej dobe sú extrakty z listov ginka jedným z najrozšírenejších doplnkov stravy na svete. Najspoľahlivejším spôsobom, ako zužitkovať všetky výhody, ktoré listy Ginkgo biloby ponúkajú, je konzumovať ich v podobe prášku. Do tela sa tak vpravia všetky zdraviu prospešné látky. Medzi ich výhody patria okrem iného schopnosť podporovať správnu činnosť mozgu, srdca aj pečene. Prospievajú ľuďom s Parkinsonovu chorobou, osobám trpiacim depresiami a stresom.

Účinky čaje

Ginkgo biloba
Účinky ginko biloby

Ukážka balenia bylín

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter bylín. Byliny sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci sú byliny mimoriadne náchylné a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu byliny a jej nálevu.

Návod na prípravu

  1. Prášok z ginkgo biloby môžete pridať do vody, džúsu, jogurtu alebo smoothie.
  2. V prípade prípravy nápoja sa odporúča zaliať 1 čajovú lyžičku 200-250 ml vody.
Chuť a tóny:
Intenzita
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GINKGO LISTY - bylina
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GINKGO LISTY - bylina

Patrí k prehistorickým rastlinám a napriek tomu nám má stále čo ponúknuť. Majestátny strom ginka dvojlaločného je zdrojom listov so širokým farmakologickým uplatnením. Používajú sa pri poruchách pamäte, nedokrvení končatín alebo ako prevencia mozgových príhod alebo infarktu. Ginkgu veria ľudia na celom svete. A dobre vedia prečo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
10,55 € /250 g 4,22 € /100 g
Dodáme do piatku, 8. 7. 2022

PESTREC MARIÁNSKY PLOD - DRTENÝ
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PESTREC MARIÁNSKY PLOD - DRTENÝ

Možno mu hovoríte bodliak a oblúkom ho obchádzate. Pestrec si ale vašu pozornosť zaslúži. Jeho plody majú skvelé účinky na zdravie pečene, zlepšujú funkciu žlčníka a pomáhajú pri depresiách. Prispievajú k detoxikácii, urýchľujú rekonvalescenciu a zbavujú stresu. Nebojte sa jeho krkolomného názvu a smelo skloňujte: pestrec, bez pestreca, k pestreca ... Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
7,35 € /250 g 2,94 € /100 g
Dodáme do piatku, 8. 7. 2022

REISHI huba BIO (Ganoderma Lucidum) - prášok
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

REISHI huba BIO (Ganoderma Lucidum) - prášok

Predĺži život? Podľa toho, že Reishi znamená v preklade "božská huba nesmrteľnosti", by sme mohli dúfať. Každopádne prášok z plodu Podkovičníka na použite veľa ťažkostí používaný viac ako štyri tisíc rokov. Čínsky cisár Shen Nong hubu v prvej knihe tradičnej čínskej medicíny klasifikoval ako najlepšiu z rastlín. Bola by škoda nedať Reishi šancu. Nech ukáže, čo vie! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
29,13 € /250 g 11,65 € /100 g
Dodáme do piatku, 8. 7. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »