Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JAPAN KUKICHA BIO

Kód: 1487

Hovorí sa "vidieť Neapol a zomrieť". My si to ale dovolíme upraviť na "vidieť japonský Neapol a dať si čaj". Presne tak sa totiž hovorí raju milovníkov japonských zelených čajov, prefektúre Kagoshima. Tamojšia Kukicha je povestná, keď ale pochádza naviac z organických plantáží drobných pestovateľov, potom Vás čaká ozajstná rarita medzi čajmi oplývajúca dokonalou chuťou.

Veľké balenia:
Malé balenia:
42,33 € /250 g 16,93 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 8. 3. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Kvetová
Pre deti
Pre deti:
od 4 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
57m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Typická svieža zelenožltá farba nálevu ide ruka v ruke s mäkko bylinnou a sladkou chuťou s ľahko pikantným záverom.

Pôvod čaju

Japonský región Kagoshima ležiaci na ostrove Kjúšú má vďaka svojmu teplému podnebiu ideálne podmienky pre pestovanie čaju. Doteraz aktívna sopka Sakura-džima, ktorá vzhliada na tamojšie čajovníkové háje, navyše zásobuje pôdu dostatkom živín, čím sú čajové lístky chuťovo bohatšie.
A nielen lístky. O čaji Kukicha je známe, že obsahuje "len" stonky, stopky, žilky a vetvičky, čo na prvý pohľad nemusí vyzerať lákavo, ale výsledný nálev rozhodne prekvapí delikátnou chuťou vďaka vysokému obsahu L-theanínu. V tak hojnom zastúpení ho nájdete práve len v týchto častiach rastlín, keďže lístky ho pri fotosyntéze strácajú.
V Kjóte sa mu hovorí "divá hus" podľa migrujúcich vtákov oddychujúcich na vetvách stromov, inde v Japonsku ho nazývajú vetvičkovým čajom. Kukicha najvyššej akosti pochádza z rovnakých čajovníkov pestovaných na výrobu GYOKURO, avšak v tesnom závese za ním stojí sencha a matcha.

Ako je v krajine vychádzajúceho slnka pri zelených čajoch zvykom, aj Kukicha prechádza procesom zatieňovania. Špeciálne siete sa postarajú o to, aby sa k čajovníkom dostalo len 50% slnečných lúčov, čo má navodiť prostredie, v ktorom rastú divoké odrody týchto stromov.

Drobní pestovatelia v prefektúre Kagoshima potom plne využívajú možnosti, ktoré im tunajšia príroda poskytuje. Stavili preto na organický spôsob pestovania, veľký objem ručnej práce pri zbere aj spracovaní čaju a mnohoročné skúsenosti, ktoré sa odovzdávajú po generáciách. V Japan Kukicha bio navyše tvoria hlavný podiel listovej žilky, čo nielen robí z tohto čaju skutočnú vzácnosť, ale výrazne to ovplyvňuje celkovú chuť. Kukicha bio si aj napriek svojej odlišnosť zachováva nízky podiel teínu, preto možno piť kedykoľvek bez strachu z prebdených nocí. Vďaka sviežej sladkej chuti s ľahkou pikantnosťou si ju môžete dopriať v teplej aj studenej variante a len ťažko možno povedať, ktorá je lepšia.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Kukichu nasypte v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  2. Kukichu zalejte teplou vodou 70 - 80 °C.
  3. Doba lúhovania 3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO

Japonský kráľ z tienistých záhrad v bio kvalite. Zelený čaj vycibrenej chuti, ktorá si Vás celkom podmaní svojou jemnosťou a pritom výraznou intenzitou. Vďaka svojej sýtej farbe si vyslúžil pomenovanie nefritová slza a celkovo vo Vás zanechá dojem, ktorý si budete vychutnávať všetkými zmyslami. Nie nadarmo je Gyokuro považovaný za jeden z najlepších japonských čajov, ktorým sa uctievajú len tí najváženejší hostia, a ten z oblasti Miyazaki patrí medzi unikátne skvosty. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
68,13 € /250 g 27,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 8. 3. 2021

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj

Hra slnka a tieňa. Milovníci japonských čajov vedia, že práve drobné rozdiely vo využívaní svetla a šera pri pestovaní čajovníkov dokážu zásadne ovplyvniť pôžitok z výsledného nápoja. Zelený organický čaj Kabusecha je toho žiarivým príkladom. Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi Senchou a Gyokurom, potom pre Vás máme možné riešenie. Vyskúšajte kabusechu. Kombinuje tie najvýraznejšie vlastnosti z oboch a ľahko sa tak môže stať Vaším favoritom. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
68,44 € /250 g 27,38 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 8. 3. 2021

JAPAN SENCHA MIYAZAKI PREMIUM - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN SENCHA MIYAZAKI PREMIUM - zelený čaj

Skutočná vzácnosť z prefektúry Miyazaki. Táto sencha prémiovej triedy má v sebe všetko, čo by čaj tohto typu mal mať. Hravo povzbudí myseľ aj zaplaví organizmus vlnou energie. Zároveň však svojím unikátnym vzhľadom, spôsobom spracovania a jedinečnou sladkou chuťou s charakteristickým umami pripraví milovníkom japonských zelených čajov nebývalý zážitok, ktorému sa skrátka nedá odolať. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
39,07 € /250 g 15,63 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 8. 3. 2021

Prezerali ste


GOTU KOLA, PUPOČNÍK - prášok
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOTU KOLA, PUPOČNÍK - prášok

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »