Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JAPAN KUKICHA BIO

Kód: 1487

Hovorí sa "vidieť Neapol a zomrieť". My si to ale dovolíme upraviť na "vidieť japonský Neapol a dať si čaj". Presne tak sa totiž hovorí raju milovníkov japonských zelených čajov, prefektúre Kagoshima. Tamojšia Kukicha je povestná, keď ale pochádza naviac z organických plantáží drobných pestovateľov, potom Vás čaká ozajstná rarita medzi čajmi oplývajúca dokonalou chuťou.

Veľké balenia:
Malé balenia:
42,02 € /250 g 16,81 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 29. 9. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Kvetová
Pre deti
Pre deti:
od 4 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
57m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Typická svieža zelenožltá farba nálevu ide ruka v ruke s mäkko bylinnou a sladkou chuťou s ľahko pikantným záverom.

Pôvod čaju

Japonský región Kagoshima ležiaci na ostrove Kjúšú má vďaka svojmu teplému podnebiu ideálne podmienky pre pestovanie čaju. Doteraz aktívna sopka Sakura-džima, ktorá vzhliada na tamojšie čajovníkové háje, navyše zásobuje pôdu dostatkom živín, čím sú čajové lístky chuťovo bohatšie.
A nielen lístky. O čaji Kukicha je známe, že obsahuje "len" stonky, stopky, žilky a vetvičky, čo na prvý pohľad nemusí vyzerať lákavo, ale výsledný nálev rozhodne prekvapí delikátnou chuťou vďaka vysokému obsahu L-theanínu. V tak hojnom zastúpení ho nájdete práve len v týchto častiach rastlín, keďže lístky ho pri fotosyntéze strácajú.
V Kjóte sa mu hovorí "divá hus" podľa migrujúcich vtákov oddychujúcich na vetvách stromov, inde v Japonsku ho nazývajú vetvičkovým čajom. Kukicha najvyššej akosti pochádza z rovnakých čajovníkov pestovaných na výrobu GYOKURO, avšak v tesnom závese za ním stojí sencha a matcha.

Ako je v krajine vychádzajúceho slnka pri zelených čajoch zvykom, aj Kukicha prechádza procesom zatieňovania. Špeciálne siete sa postarajú o to, aby sa k čajovníkom dostalo len 50% slnečných lúčov, čo má navodiť prostredie, v ktorom rastú divoké odrody týchto stromov.

Drobní pestovatelia v prefektúre Kagoshima potom plne využívajú možnosti, ktoré im tunajšia príroda poskytuje. Stavili preto na organický spôsob pestovania, veľký objem ručnej práce pri zbere aj spracovaní čaju a mnohoročné skúsenosti, ktoré sa odovzdávajú po generáciách. V Japan Kukicha bio navyše tvoria hlavný podiel listovej žilky, čo nielen robí z tohto čaju skutočnú vzácnosť, ale výrazne to ovplyvňuje celkovú chuť. Kukicha bio si aj napriek svojej odlišnosť zachováva nízky podiel teínu, preto možno piť kedykoľvek bez strachu z prebdených nocí. Vďaka sviežej sladkej chuti s ľahkou pikantnosťou si ju môžete dopriať v teplej aj studenej variante a len ťažko možno povedať, ktorá je lepšia.

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Kukichu nasypte v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  2. Kukichu zalejte teplou vodou 70 - 80 °C.
  3. Doba lúhovania 3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN KUKICHA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KUKICHA - zelený čaj

Pod rákosovými sieťami, na úpätí stále aktívnej sopky, na ostrove sa subtropickou klímou. Tak rastú čajovníky, ktoré dali vzniknúť netradičnému, mimoriadne chutnému a zdravému, čaju. Kukicha, to nie sú klasické čajové lístky, ale stonky, steblá a vetvičky. Aj keď to pôvodne nikto nečakal, dávajú znamenitý svieži nálev kombinujúci krémovú sladkosť, ľahkú orechovosť a príjemnú horkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
27,94 € /250 g 11,18 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 29. 9. 2020

JAPAN GYOKURO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN GYOKURO - zelený čaj

Toto sa vám bude páčiť! Novo v našej ponuke nájdete čaj, ktorý je v Japonsku podávaný len najvzácnejším hosťom. Pestuje sa za veľmi špecifických podmienok, predáva za veľké peniaze a chutí neobyčajne dobre. Japan Gyokuro je naozaj špeciálny. Doprajte si ten luxus a ochutnajte čaj, pre ktorý Japonci vymysleli piatu chuť. Gyokuro nie je sladký, slaný, kyslý ani horký. Je jednoducho umami. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
36,65 € /250 g 14,66 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 29. 9. 2020

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj

Hra slnka a tieňa. Milovníci japonských čajov vedia, že práve drobné rozdiely vo využívaní svetla a šera pri pestovaní čajovníkov dokážu zásadne ovplyvniť pôžitok z výsledného nápoja. Zelený organický čaj Kabusecha je toho žiarivým príkladom. Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi Senchou a Gyokurom, potom pre Vás máme možné riešenie. Vyskúšajte kabusechu. Kombinuje tie najvýraznejšie vlastnosti z oboch a ľahko sa tak môže stať Vaším favoritom. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
67,90 € /250 g 27,16 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 29. 9. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »