Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JAPAN KUKICHA BIO

Kód: 1487

Hovorí sa "vidieť Neapol a zomrieť". My si to ale dovolíme upraviť na "vidieť japonský Neapol a dať si čaj". Presne tak sa totiž hovorí raju milovníkov japonských zelených čajov, prefektúre Kagoshima. Tamojšia Kukicha je povestná, keď ale pochádza naviac z organických plantáží drobných pestovateľov, potom Vás čaká ozajstná rarita medzi čajmi oplývajúca dokonalou chuťou.

Veľké balenia:
Malé balenia:
47,55 € /250 g 19,05 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Kvetová
Pre deti
Pre deti:
od 4 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
57m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Typická svieža zelenožltá farba nálevu ide ruka v ruke s mäkko bylinnou a sladkou chuťou s ľahko pikantným záverom.

Pôvod čaju

Japonský región Kagoshima ležiaci na ostrove Kjúšú má vďaka svojmu teplému podnebiu ideálne podmienky pre pestovanie čaju. Doteraz aktívna sopka Sakura-džima, ktorá vzhliada na tamojšie čajovníkové háje, navyše zásobuje pôdu dostatkom živín, čím sú čajové lístky chuťovo bohatšie.
A nielen lístky. O čaji Kukicha je známe, že obsahuje "len" stonky, stopky, žilky a vetvičky, čo na prvý pohľad nemusí vyzerať lákavo, ale výsledný nálev rozhodne prekvapí delikátnou chuťou vďaka vysokému obsahu L-theanínu. V tak hojnom zastúpení ho nájdete práve len v týchto častiach rastlín, keďže lístky ho pri fotosyntéze strácajú.
V Kjóte sa mu hovorí "divá hus" podľa migrujúcich vtákov oddychujúcich na vetvách stromov, inde v Japonsku ho nazývajú vetvičkovým čajom. Kukicha najvyššej akosti pochádza z rovnakých čajovníkov pestovaných na výrobu GYOKURO, avšak v tesnom závese za ním stojí sencha a matcha.

Ako je v krajine vychádzajúceho slnka pri zelených čajoch zvykom, aj Kukicha prechádza procesom zatieňovania. Špeciálne siete sa postarajú o to, aby sa k čajovníkom dostalo len 50% slnečných lúčov, čo má navodiť prostredie, v ktorom rastú divoké odrody týchto stromov.

Drobní pestovatelia v prefektúre Kagoshima potom plne využívajú možnosti, ktoré im tunajšia príroda poskytuje. Stavili preto na organický spôsob pestovania, veľký objem ručnej práce pri zbere aj spracovaní čaju a mnohoročné skúsenosti, ktoré sa odovzdávajú po generáciách. V Japan Kukicha bio navyše tvoria hlavný podiel listovej žilky, čo nielen robí z tohto čaju skutočnú vzácnosť, ale výrazne to ovplyvňuje celkovú chuť. Kukicha bio si aj napriek svojej odlišnosť zachováva nízky podiel teínu, preto možno piť kedykoľvek bez strachu z prebdených nocí. Vďaka sviežej sladkej chuti s ľahkou pikantnosťou si ju môžete dopriať v teplej aj studenej variante a len ťažko možno povedať, ktorá je lepšia.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 90 °C Doba prípravy 1 minúta Množstvo 3g na 115 ml

Návod na prípravu

  1. Prvý nálev - Kukichu zalejte vodou s teplotou 90 °C v pomere 3g na 115 ml vody. Nechajte 1 minútu lúhovať (prikrytá šálka), potom preceďte.
  2. Druhý nálev - teplota vody 95 °C, doba lúhovania 1 minúta.
  3. Tretí nálev - teplota vody 95 °C, doba lúhovania 2 minúty.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN KUKICHA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KUKICHA - zelený čaj

Pod rákosovými sieťami, na úpätí stále aktívnej sopky, na ostrove sa subtropickou klímou. Tak rastú čajovníky, ktoré dali vzniknúť netradičnému, mimoriadne chutnému a zdravému, čaju. Kukicha, to nie sú klasické čajové lístky, ale stonky, steblá a vetvičky. Aj keď to pôvodne nikto nečakal, dávajú znamenitý svieži nálev kombinujúci krémovú sladkosť, ľahkú orechovosť a príjemnú horkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
34,20 € /250 g 13,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj

Robustné dlhé listy, jemná aróma, vysoký podiel antioxidantov - to je Bancha, zelený čaj, ktorý Japonci podávajú najčastejšie k jedlu. Môžete ho piť každý deň, neobsahuje totiž veľa teínu, jeho chuť je príjemná a účinky upokojujúce. Nikdy sa neomrzí. Spoznať Banchu je skrátka základ pre každého čajomilca. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
19,45 € /250 g 7,80 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024

MILK OOLONG
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MILK OOLONG

Mlieko, ako ho poznáme, je jemné, hladké, zamatové, sladké... Aký asi môže byť mliečny Oolong? Úplne rovnaký! Milk Oolong, pochúťka z Taiwanu, má nezvyčajne hebkú chuť a nasladlú arómu. Pestuje sa v úchvatnej prírode plnej rozoklaných kopcov a zelených strání. Jeho výrobe je venovaná maximálna pozornosť. Nie je teda divu, že patrí k vysoko ceneným sortám. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
23,15 € /250 g 9,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »