Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO - zelený čaj

Kód: 1787

Možno ju poznáte ako „divokú hus“ alebo „vetvičkový čaj“. Kukicha je skutočne zvláštna, a to ako netypickým vzhľadom, tak exkluzívnou chuťou. Kúsky stoniek a vetvičiek organicky pestovanej, zatienenej senchi vás v šálke potešia jemnou trávnatou vôňou a sladkou chuťovou linkou. Bezpečne v nej spoznáte bájnu umami. Kukicha navyše obsahuje veľmi málo teínu, dopriavať si ju teda môžete po celý deň.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Svieža, Umami
Pre deti
Pre deti:
od 4 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
500m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Zelený čaj Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO 100%

Nálev a chuť čaju

Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO dáva nálev žltej až žltooranžovej farby, aróma je ľahká, akoby kvetinovo sladkastá. Chuti kraľuje umami, teda príjemná delikátnosť a lahodnosť. Celkovo pôsobí čaj veľmi príjemne, každý dúšok vyvoláva chuť na ďalšie degustovanie.

Pôvod čaju

O regióne Kagoshima sa hovorí, že je južnou bránou Japonska. Vánok z oceánu mu poskytuje subtropickú klímu, počasie je po celý rok mierne a vďaka vulkanickej činnosti pokrýva veľkú jeho časť vrstva sopečného popola. Hovoria mu shirasu. Prečo o ňom hovoríme v spojitosti s čajom? Pretože práve tento popol je bohatý na minerálne látky, ktoré čajovníky tak milujú. Rovnako ako početné zrážky a hmly, ktorých sa im na plantážach Kagoshimy bohato dostáva.

Prvé čajovníkov v Kagoshime vraj rástli už 700 rokov pred naším letopočtom, väčšiu pozornosť si ale získali začiatkom 17. storočia, kedy ich farmári cielene vysádzali na plantáže. To síce zvýšilo produkciu čaju, ale jeho kvalita dobrá nebola. K zmene došlo koncom 19. storočia. Poľnohospodári založili prvé združenie výrobcov čaju a postupne sa učili zlepšovať techniky jeho pestovania a spracovania, a to v slávnych čajových regiónoch Makinohara a Shizuoka. V polovici 20. storočia sa vrátili späť do Kagoshimy, predstavili nový kultivar čajovníku Yabukita (vyvinutý v Shizuoke) a kvalita ich produkcie začala strmo stúpať.

Dôkazom je Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO. Ide v podstate o stonky a vetvičky organicky pestovanej senchi, ktorá bola pred zberom navyše ešte zatienená. Vďaka tomu sa v jej listoch uchovalo maximum L-theanínu a ďalších látok zodpovedných za jedinečnú sladkosť výsledného nápoja. Aby farmári chuť kukichy ešte prehĺbili, spracovali ju pri vysokej teplote. Aróma je tak úplne famózna a chuť umami nemožno prehliadnuť.

Ak si myslíte, že kukicha vznikla úmyselne, mýlite sa. Ako veľa iných dobrých vecí, aj tento čaj je na svete trochu náhodou. Sušené vetvičky a stonky totiž na prípravu čaju použili chudobní roľníci akosi z núdze. Boli ale veľmi prekvapení, ako fantasticky chutia, a tak sa sláva kukichy rozšírila aj do sveta. Celý príbeh čaju kukicha vrátane jeho vplyvu na zdravie sme spísali v článku Kukicha – divoká hus z Japonska.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 80 °C Doba prípravy 1-1,5 minúty Množstvo 5g na 250 ml

Návod na prípravu

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »