Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ĽAHKOSŤ POVZBUDENIA - bylinná zmes

Kód: 1080

Ako vánok. Ako vlnka. Ako mach. Dodať energiu nežným pohladením nevie kdekto. Skúste to s čajom Ľahkosť povzbudenia. Nasypali sme dohromady Mate a Pu Erh, ktoré obsahujú teín a zeleninu s bylinkami, ktoré obsahujú všetko ostatné. Vitamíny, antioxidanty, minerálne látky...vône a chute. Vznikla krásna, sladkokyslá kompozícia bylinkového čaju. Aby pohladila a povzbudila.

Veľké balenia:
Malé balenia:
12,85 € /250 g 5,15 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Chuť
Chuť:
Citrón, Ananás, Guava

Zloženie

Yerba Mate, Červený čaj Pu Erh, Žihľava, Kúsky mrkvy, Aloe Vera 2, Červená repa, Aróma, Kvety slezu, Kvety slnečnice

Nálev a chuť čaju

Bylinná zmes Ľahkosť povzbudenia dáva po zaliatí horúcou vodou červený nálev. Chutí ako kombinácia sladkého a kyslého tropického ovocia (to sladké prevláda).

Pôvod čaju

Zelené Yerba Mate je zárukou schopnosti vzpružiť. Žihľava prináša schopnosť očistiť, aloe vera zahojiť. A takto by sme mohli pokračovať. Všetky ingrediencie sypaného čaju Ľahkosť povzbudenia svojím konzumentom prospieva na telo aj na dušu.

Spomínané Yerba Mate je populárne predovšetkým v Južnej Amerike. Pre miestnych indiánov ide o nápoj priateľstva s veľa priaznivými zdravotnými účinkami. Vyrába sa z lístkov a vetvičiek cezmíny paraguajskej, stálezelených stromov rastúcich na brehoch potokov a riek dažďového pralesa. Pôvodné rozšírenie zasahuje do Brazílie, Argentíny, Paraguaji a Uruguaji. Cezmíny sa dnes pestujú aj v Afrike alebo na Havaji. Listy sú strihané aj s vetvičkami, pracovníci ich napchajú do vriec a nechajú fermentovať. Akonáhle uznajú, že je proces dostatočný, zber prudko zohrejú. Ďalším krokom výroby Yerba Mate je sušenie, strihanie na menšie kúsky, triedenie a balenie.

Žihľavu, na rozdiel od cezmíny paraguajskej, bežne ju vidíme v našich zemepisných šírkach. Bylinkári o nej hovoria ako o kráľovnej, pretože jej uplatnenie je naozaj široké. Žihľavy rastú na severnej pologule, ale dnes už aj v Južnej Amerike. Dobre sa im darí na okrajoch lúky alebo poliach. Zbierajú sa listy, ktoré sa pozvoľne sušia. 

Aloe vera je prízemný sukulent používaný doslova tisíc rokov. Prvý krát ju popísal až Carl Linné, a to v roku 1753. Vyskytuje sa v suchých a teplých oblastiach Stredomoria, v južnej Číne, Indii, Afrike a Južnej Amerike. Pôvodne rástla len v povodí Nílu. Aloe vera má značný historický význam (ako liečivá rastlina bola vyobrazená už v časoch raného Egypta na kamenných múroch v Údolí kráľov). Vďaka obsahu latexu, veľa vitamínov, esenciálnych aminokyselín, minerálnych látok a antioxidantov je využívaná ako aj v tradičnom liečiteľstve Číny, Indie, Arábie, tak aj v modernom farmaceutickom aj kozmetickom priemysle.

Účinky čaje

Yerba Mate
Účinky kukichy
Pu Erh
Účinky honeybushu
Žihľava
Účinky žihľavy

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 6-10 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čaj zalejte vodou s teplotou 100 °C, v pomere 1 čajovú lyžičku na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 6-10 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PROTI CHRÍPKE A PRECHLADNUTIU - bylinný čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PROTI CHRÍPKE A PRECHLADNUTIU - bylinný čaj

Hapčí! Ako sa skracujú dni a znižuje teplota, pribúda červených nosov. Niekedy nepomôžu ani teplé čiapky a dlhé šály. Potom prichádza k slovu moc byliniek. Naše baby vedeli, že na horúčku je baza, na kašeľ skorocel a na nádchu mäta. My sme sa nimi inšpirovali a namiešali čaj Na prechladnutie. Do pochmúrnej jesene značka ideál. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
13,20 € /250 g 5,25 € /100 g
Dodáme do stredy, 20. 12. 2023

BYLINNÁ ZMES OSPALÁ HLAVA - bylinný čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BYLINNÁ ZMES OSPALÁ HLAVA - bylinný čaj

Dali ste si príjemný kúpeľ? Spočítali všetky ovečky? Premysleli úlohy na druhý deň? Ak spánok nie a nie prísť, najskôr je čas siahnuť po bylinkách. Upokojujúcá medovka, uvoľňujúcí nana mäta a regenerujúcí harmanček vás pošlú do ríše snov jedna dve. Ráno privítate svieži, oddýchnutí a plní energie. Neveríte? To ste asi neskúsili čaj Ospalá hlava. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,10 € /250 g 5,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023

STÁLA MLADOSŤ - BYLINNÁ ZMES
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

STÁLA MLADOSŤ - BYLINNÁ ZMES

Kto by ho nechcel. Ostať večne svieži a plní elánu túžia tridsiatníci aj tí skorej narodení. Elixír nekonečnej mladosti neobjavil ani osobný lekár Rudolfa II. A že sa Tadeáš Hájek z Hájku veľmi snažil. Trochu sme sa jeho konaním inšpirovali. Nás "elixír" síce neobsahuje 77 bylín, ako to je v tajnom recepte, a ani kvapku alkoholu. Môžete si ho dopriať celý deň. Čas nezastavíte. Omladzujúci úsmev na tvári ale zaručene získate. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,80 € /250 g 5,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »