Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

MATCHA CHINA - zelený čaj

Kód: 402
Hodnotenie: vynikajúci, 4 recenzia

Charakteristická chuť čínskeho čaju Matcha je v niečom bohatšia ako japonská Matcha, lebo má výraznejšiu a robustnejšie chuť. Celkovo je chuť plná a obsahuje v sebe bohatosť čínskeho regiónu. Matcha China sú len najkvalitnejšie lístky zeleného čaju, ktoré sa šetrne sušia a následne sa na pomaly otáčajúcich kamenných mlynoch rozomelú na prášok. Táto forma spracovania umožňuje, že si čaj Matcha zachováva všetky účinné látky.

Veľké balenia:
Malé balenia:
29,10 € /250 g 11,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Provinciia Yunnan
Chuť
Chuť:
Sladká, Jemná
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
1000m

Zloženie

Zelený čaj Matcha China 100%

Viac o čaji Matcha CHINA

Čínska Matcha je obdobou známejšieho japonského čaju Matcha, ktorý má rovnaké vlastnosti a veľmi podobnú charakteristiku. Vlastne sa jedná o pôvodnú oblasť čaju Matcha, ktorý bol odtiaľ do Japonska "vyvezený". Matcha je na rozdiel od ostatných zelených čajov rozomletá a konzumuje sa teda celá a nie len ako výluh. Vďaka tomu sa využívajú všetky účinné látky ako sú vitamíny, antioxidanty, minerály a vláknina. Využitie je až 15x vyššie ako u bežného zeleného čaju.

Vysoká koncentrácia L-theaninových aminokyselín a tiež uvedených vitamínov, antioxidantov, minerálov a vlákniny Vám dodá prirodzenú energiu, ktorá vydrží po dobu 3-6 hodín.

Podľa čínskych zdrojov (3.storočie n.l.) sa zelený čaj v tejto podobe užíval ako "liek" na liečbu opuchov, horúčky a množstva ďalších problémov. Niekedy okolo roku 1190 priviezol japonský budhistický mních čaj a jeho nový spôsob prípravy do Japonska a popíjal ho ako nápoj. Spôsob jeho prípravy bol podobný tomu dnešnému, rozomletý čajový prášok nasypal do horúcej vody a zmes sa rozmiešala.

Farba čaju Matcha:
Farba nápoja je smaragdovo zelená.

Chuť čaju Matcha:
Jemná a sladká, ale plnšia a robustnejšia ako Japonská Matcha, ale s jednoduchým náznakom trpkosti.

Spôsob spracovania:
Rozdiel v spracovaní čaju Matcha oproti ostatným zeleným čajom, je predovšetkým v období zberu. Tu cca 20 dní pred zberom sa čajové plantáže umelo zatienia sieťami, tak aby tieto eliminovali maximum prirodzeného svetla. Dôvod je jednak v snahe čo najviac priblížiť podmienky, v ktorých sa čaj pestoval v minulosti a predovšetkým preto, že čajové kríky Matcha takto začnú kompenzovať stratu zvýšením obsahu chlorofylu v listoch. Následne sa čaj ručne zbiera a najlepšie čajové lístky sa spracovávajú parením, sušením a narezaním pre čaj Matcha. Čajové lístky sa potom pomaly namelú na tradičných žulových kameňoch. Po celú dobu prípravy je celý proces starostlivo monitorovaný a musí spĺňať najprísnejšie normy.

Kvalita čaju Matcha:
Pre tento čaj sa používajú iba ručne zbierané lístky počas prvých zberov na jar (niekedy medzi aprílom a májom). Vďaka tomu sa jedná o najčerstvejší a úplne najkvalitnejší čaj. Sladkosť a jedinečná chuť tohto čaju je spôsobená prírodnými L-theaninovými aminokyselinami a rastlinnou vlákninou.

Čaj Matcha a zdravie:
Pitím zeleného čaju dochádza ku využívaniu antioxidantov, vitamínov, minerálov, vlákniny a ďalších zdraviu prospešných látok v úplne prirodzenej forme. Matcha všetky tieto látky obsahuje vo zvýšenej forme a navyše má veľké množstvo L-theanin, čo sú prírodné aminokyseliny. Všetky tieto látky pomáhajú udržiavať telo a ducha vo väčšej rovnováhe a dosahovať vyššie energie.

Čo je v porcii čaju Matcha:

  • Obsahuje polyfenoly epikatechín, epikatechingalát, epigalokatechin a katechín. Vďaka týmto látkam pôsobí čaj preventívne proti vzniku rakoviny, kardiovaskulárnych chorôb, infekcie, zubnému kazu a mnohým ďalším ťažkostiam.
  • Kofeín, polyfenoly (taníny), flavanoly, flavonoidy, teofylín a teobromín (príbuzné kofeínu), tuk, vosky, saponíny, éterické oleje, karotén, vitamíny C, B1, B2, B5, B10, B12, E. K, enzýmy, železité zlúčeniny, K, F, Na, Ca, Cu, Ni, Zn, stopové prvky a mnoho ďalších.
  • Triesloviny majú protizápalový účinok, upokojujú žalúdok a črevá, liečia sliznice dýchacích ciest pri prechladnutí. Teofylín povzbudzuje krvný obeh a uvoľňuje svalové kŕče. Tvorbe zubného kazu zabraňuje prítomný fluór. Sú výbornými antioxidantmi.
  • Testovaním ORAC bolo zistené, že 1 gram zeleného čaju matcha obsahuje 1384 jednotiek ORAC. Pri porovnaní s ovocím a zeleninou a taktiež s ostatnými prirodzenými antioxidantmi sa ukázalo, že Matcha v tomto obsahu veľmi vyniká.

ORAC = test kapacity odbúravania voľných radikálov. Vedecky riadený súbor experimentov vyvinutých ministerstvom poľnohospodárstva USA (USDA) a Tufts University na posúdenie antioxidačných vlastností potravín a nápojov. Výsledok testov ORAC pomáha štandardizovať, kvantifikovať a objektívne porovnávať antioxidačné vlastnosti rôznych potravín a nápojov.

Pôvodná príprava čaju Matcha je veľmi komplexný a zložitý rituál = Japonský tradičný čajový obrad, ktorý je veľmi úzko spojený s japonskou kultúrou. V takomto čajovom obrade ide o oveľa viac než o popíjanie čaju, jedná sa o komplexné estetický a spoločenský zážitok. Opísanie tohto čajového obradu je záležitosť skôr na knihu a jeho pochopenie na roky štúdia.

Účinky čaje

Matcha
Účinky matchy

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Návod na prípravu

  1. Pripravte si horúcu vodu, ktorá prešla varom a schladla na 70-80 °C.
  2. Do misky alebo pohára vsypte pol čajovej lyžičky čaju Matcha a zalejte pripravenou horúcou vodou (cca 1dcl).
  3. Pomocou metličky na čaj alebo elektrického šľahača na mlieko Matchu rozmiešajte a rozšľahajte.
  4. Riedka našľahaná pena po chvíli zhustne.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

21. 11.

Hodnotenie: vynikajúci
Dobrý deň, objednala som tento čaj prvýkrát a som nadšená. Je vynikajúci. Rovnaké je to s vašimi službami. Mala som v objednávke aj kávu a všetko prišlo perfektne zabalené, popísané a hlavne rýchlo. Prajem vám ďalších spokojných zákazníkov a sebe vaše dlhé trvanie. Iva

29. 8.

Hodnotenie: vynikajúci
Tak tento čaj je úplným prekvapením. Výrazná chuť je báječná. Dokonca som našla recept na zmrzlinu z tohto čaju, vyskúšala ju a mala s ňou obrovský úspech. Určite budem aj ďalej experimentovať v netradičnom využití tohto čaju. Vďaka za neho aj vaše inšpiratívne stránky. S pozdravom Káťa

28. 7.

Hodnotenie: vynikajúci
Dobrý deň. Konečne som ochutnala tento čaj, musím povedať, že je nad moje očakávanie dobrý. Jeho ďalšou výhodou sú bohaté zdravotné účinky, takže ho hodlám piť pravidelne natrvalo. Zistila som si, že jeho cena je priaznivejšie ako u iných dodávateľov, a to je veľké plus pre tento už tak perfektný obchod. Lída.

15. 4.

Hodnotenie: vynikajúci
Pokiaľ ide o čaj Matcha, tak patrím medzi "ortodoxný" čaju a trochu s obavami som tento čaj kúpila s inými na vyskúšanie. Musím povedať, že som nadšená. Chuť je mierne iná, ale plne sa vyrovná Japonské verziu Matcha a cena je neporovnateľná. Z opatrnosti som si kúpila len 100g, ale v ďalšej objednávke už kupujem 1kg balení. Naozaj odporúčam.

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru


BAMBUSOVÁ LYŽIČKA NA ČAJ MATCHA - CHASHAKU
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BAMBUSOVÁ LYŽIČKA NA ČAJ MATCHA - CHASHAKU

Lyžička Chashaku je nevyhnutnou súčasťou na prípravu čaju Matcha. Je vyrobená z prírodného bambusu a slúži na naberanie čaju Matcha. Viac detailov tovaru
5,80 € s DPH
Dodáme do piatku, 24. 5. 2024

METLIČKA NA ČAJ MATCHA - CHASEN
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

METLIČKA NA ČAJ MATCHA - CHASEN

Bambusová metlička Chasen (Casena), sa používa na tradičnej príprave japonského zeleného čaju Matcha. Viac detailov tovaru
18,90 € s DPH
Dodáme do piatku, 24. 5. 2024

TRADIČNÁ JAPAN MATCHA MISKA - CHAWAN
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TRADIČNÁ JAPAN MATCHA MISKA - CHAWAN

Miska Chawan (Čawan) je neoddeliteľnou súčasťou tradičnej prípravy japonského čaju Matcha. Originál MADE IN JAPAN. Viac detailov tovaru
22,70 € s DPH
Dodáme do piatku, 24. 5. 2024

Čajový teplomer v drevenom puzdre
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Čajový teplomer v drevenom puzdre

Skvelý pomocník na meranie teploty vody na prípravu sypaných čajov. Ak nedokážete odhadnúť presnú teplotu vody, ktorou by sa mali určité druhy sypaného čaju zalievať máme pre vás skvelú pomôcku a to čajový teplomer. Viac detailov tovaru
10,95 € s DPH
Dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


MASALA CHAI - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MASALA CHAI - čierny čaj

Indický čaj pre zahriatie oceníte pri očakávaní jari alebo za dlhých jesenných popoludní. Jeho špeciálne zloženie dokáže rozprúdiť krv, prehriať celé telo, povzbudiť imunitu a zahnať baktérie a vírusy. Je plný voňavého korenia, vďaka ktorému má veľmi netuctovú vôňu a ešte originálnejšiu chuť. Pravý Masala Chai môžete podľa ájurvédského receptu ochutiť mliekom, medom alebo trstinovým cukrom. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,60 € /250 g 5,85 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024

MATCHA JAPAN UGUISU BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MATCHA JAPAN UGUISU BIO - zelený čaj

Povedalo by sa – Matcha. Ale len sa poobzerajte, koľko rôznych variácií existuje. Každá chutí inak, každá bola vyrobená k inému účelu. Tato Matcha Japan Uguisu BIO patrí k exkluzívnym čajovým práškom určeným pre skutočné ceremónie. Jej jedinečnú, jemnú a sladkú chuť si najlepšie prežijete dlhým, kľudným popíjaním. Možno vás myšlienky odvejú do čajových záhrad japonskej Shizuoky, na miesta plnej zelene a ticha. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
105,60 € /250 g 42,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024

JAPONSKÁ MATCHA KIKYOU BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPONSKÁ MATCHA KIKYOU BIO - zelený čaj

Slová nestačia. Popísať v niekoľkých viet unikátnu chuť, jedinečnú vôňu a starostlivú výrobu púdrového zeleného čaju sa doteraz nepodarilo starým japonským majstrom ani súčasným Matcha milovníkom. Jej jasnú zelenú farbu skrátka musíte vidieť, jej rozmiešanie v horúcej vode si musíte užiť. Len potom je Matcha dokonalá. V tomto prípade Matcha BIO v prémiovej kvalite! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
82,25 € /250 g 32,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »