Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

MATCHA JAPAN UGUISU BIO - zelený čaj

Kód: 1168

Povedalo by sa – Matcha. Ale len sa poobzerajte, koľko rôznych variácií existuje. Každá chutí inak, každá bola vyrobená k inému účelu. Tato BIO Uguisu Matcha Lose patrí k exkluzívnym čajovým práškom určeným pre skutočné ceremónie. Jej jedinečnú, jemnú a sladkú chuť si najlepšie prežijete dlhým, kľudným popíjaním. Možno vás myšlienky odvejú do čajových záhrad japonskej Shizuoky, na miesta plnej zelene a ticha.

Čerstvý čaj dodáme do piatku, 20. 9. 2019
UPS Dodáme do 20. 9. 2019 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 20. 9. 2019 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 23. 9. 2019 1,79 €
Veľké balenia:
300,77 € s DPH
151,31 € s DPH
91,08 € s DPH
Malé balenia:
45,91 € s DPH
26,29 € s DPH
6,80 € s DPH
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Shizuoka
Chuť
Chuť:
sladká, jemná
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Nadm.výška
Nadm.výška:
400 - 540m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Zelený čaj Japan MATCHA 100%

Nálev a chuť čaju

Pripravte sa na skutočnú delikátnosť. Uguisu Matcha BIO je sladkastá, ale zároveň tajomne chutná. Nie nadarmo na ňu v Japonsku používajú slovo umami. Zvláštna chuť kyseliny glutámovej, ktorá vyvolá túžbu po ďalšom dúšku, môžete nájsť i v niektorých syroch alebo mäse. Jemná Matcha ostane po našľahaní vo vode svieže zelená, hladina sa pokryje hustou penou.

Pôvod čaju

Čajové záhrady v  prefektúre Shizuoka patrí k celosvetovo presláveným. Nielen preto, že produkujú celých 40 percent zeleného čaju Japonska a sú vďačným cieľom mnoho turistov i skutočných znalcov čaju. Hlavne vďaka svojej histórii  odvíjajúca sa od roku 1241, keď tam boli vysadené prvé semienka čajovníkov. Zrejme vtedy sa zrodil fenomén jedinečných zelených čajov, ich popíjanie baví milióny ľudí denne.

Samotnú prefektúru Shizuoka rozkladajúcu sa na pobreží Tichého oceánu, ovplyvňuje vlhké subtropické podnebie. Shizuoka leží v oblasti seizmicky aktívnej. Každých 100-150 let ju postihnú veľmi silné otrasy. Viac než 10 percent rozlohy zaberajú prírodné parky. Západ oblasti je ohraničená vysokými horami, východ užším pobrežím a sever posvätnou horou Fuji. Práve na jej úpätí boli založené čajové záhrady, o nich sa po stáročia starajú  celé rodiny.

Presný výrobný postup Matchi sa ťažko dozvieme. Jeho tajomstvo zostane súčasťou kultúry miestnych roľníkov. S istotou ale môžeme povedať, že ešte pred tím, než vôbec dôjde na ruční šklbanie čajových lístkov, zatieňujú majitelia svoje plantáže rákosovými rohožami. Ku kríkom sa tak dostane veľmi málo svetla, jej listy sú tím pádom krehkejšie, zelenšie a bohatší na chlorofyl i žiadajúce aminokyseliny. Zbierajú sa len najmladšie lístky, a to ručne. Usuší sa, zbaví žiliek a stonkou a rozmelú na čajový prášok. Pôvodne boli používané kamenné mlyny. Tradiční výrobcovia na nich vsádza dodnes. Žiadny dômyselný stroj nie je schopný umlieť čaj tak šetrne a zároveň jemne.

Uguisu Matcha Lose BIO je podľa názvu výnimočná tiež certifikátom BIO kvality. Čajovníky ani samotný čaj neprišli do kontaktu s priemyslovými hnojivami alebo chemickými postrekmi. Najvyššia akosť je tu stopercentne zaručená.

Matchu pripravujte našľahaním v miske. Pri ceremoniálu Cha-no-yu sa používa  špeciálna nádoba. Veľmi dôležité je Matchu vyšľahať až do peny. Popíja sa bez cedenia. Všetky zdraviu prospešné látky zostanú v nápoji.

Pre tých, ktorí si chcú skutočne lahodnú ceremoniálnu Matchu vychutnať v podmienkach bežnej kuchyne, sme pripravili článok v Magazíne.

Účinky čaje

Matcha
Účinky matchy

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy rozšľahať Množstvo 0,5 čajovej lyžičky na 1dl

Návod na prípravu

  1. Pripravte si horúcu vodu, ktorá prešla varom a schladla na 75°C.
  2. Do misky alebo pohára vsypte jednu čajovú lyžičku čaju Matcha a zalejte pripravenou horúcou vodou (cca 1dcl).
  3. Pomocou metličky na čaj alebo elektrického šľahača na mlieko Matchu rozmiešajte a rozšľahajte.
  4. Riedka našľahaná pena po chvíli zhustne.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru


TRADIČNÁ JAPAN MATCHA  MISKA - CHAWAN
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TRADIČNÁ JAPAN MATCHA MISKA - CHAWAN

Miska Chawan (Čawan), je neoddeliteľnou súčasťou tradičnej rípravy japonského čaju matcha. MADE IN JAPAN. Viac detailov tovaru
Dodáme do piatku, 20. 9. 2019
22,74 € s DPH

TRADIČNÁ JAPAN MATCHA MISKA - CHAWAN
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TRADIČNÁ JAPAN MATCHA MISKA - CHAWAN

Miska Chawan (Čawan) je neoddeliteľnou súčasťou tradičnej prípravy japonského čaju Matcha. Originál MADE IN JAPAN. Viac detailov tovaru
Dodáme do piatku, 20. 9. 2019
22,00 € s DPH

TRADIČNÁ JAPAN MATCHA MISKA BIELA - CHAWAN
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TRADIČNÁ JAPAN MATCHA MISKA BIELA - CHAWAN

Miska Chawan (Čawan), je neoddeliteľnou súčasťou tradičnej prípravy japonského čaju Matcha. Originál MADE IN JAPAN. Viac detailov tovaru
Dodáme do piatku, 20. 9. 2019
14,87 € s DPH

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN KUKICHA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KUKICHA - zelený čaj

Pod rákosovými sieťami, na úpätí stále aktívnej sopky, na ostrove sa subtropickou klímou. Tak rastú čajovníky, ktoré dali vzniknúť netradičnému, mimoriadne chutnému a zdravému, čaju. Kukicha, to nie sú klasické čajové lístky, ale stonky, steblá a vetvičky. Aj keď to pôvodne nikto nečakal, dávajú znamenitý svieži nálev kombinujúci krémovú sladkosť, ľahkú orechovosť a príjemnú horkosť. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 20. 9. 2019
Veľké balenia:
88,38 € s DPH
45,14 € s DPH
27,34 € s DPH
Malé balenia:
14,05 € s DPH
8,26 € s DPH
2,78 € s DPH

JAPONSKÁ MATCHA KIKYOU BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPONSKÁ MATCHA KIKYOU BIO - zelený čaj

Slová nestačia. Popísať v niekoľkých viet unikátnu chuť, jedinečnú vôňu a starostlivú výrobu púdrového zeleného čaju sa doteraz nepodarilo starým japonským majstrom ani súčasným Matcha milovníkom. Jej jasnú zelenú farbu skrátka musíte vidieť, jej rozmiešanie v horúcej vode si musíte užiť. Len potom je Matcha dokonalá. V tomto prípade Matcha BIO v prémiovej kvalite! Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 20. 9. 2019
Veľké balenia:
233,78 € s DPH
117,84 € s DPH
70,97 € s DPH
Malé balenia:
35,83 € s DPH
20,62 € s DPH
5,52 € s DPH
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »