Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PU ERH GREEN TUO CHA

Kód: 1470

Lisovaný čaj Pu Erh je ako krásny balíček, na ktorý ste sa dlho tešili. Drobný, do papiera zabalený kotúčik v tvare hniezda po zaliatí rozohrá tanec chutí a vôní, ktorému možno ľahko podľahnúť. Zelený variant nie je tak známy ako ten klasický čierny, napriek tomu si Vás jeho sladké kúzlo rýchlo podmaní.

Veľké balenia:
Malé balenia:
24,10 € /250 g 9,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Sladká, Plná
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Nadm.výška
Nadm.výška:
1200m - 2000m

Zloženie

Zelený čaj Pu erh Green Tuo Cha 100%

Nálev a chuť čaju

Nálev žltej farby s medovými tónmi má plnú a bohatú chuť, v ktorej dominuje prirodzená sladkosť s ovocnou stopou.

Pôvod čaju

Oblasť mohutných riek, veľhôr a čajovníkových plantáží, z ktorých pochádzajú čaje smelo sa radiace medzi tie najzaujímavejšie a najkvalitnejšie z celej Číny. Aj tak možno v skratke popísať provinciu Yunnan s mestskou prefektúrou Pchu-Er. Ako názov napovedá, práve z okolia tohto regiónu pochádzajú všetky čaje pomenované Pu Erh. Tie, ktoré sa pestujú mimo Yunnan, nesmú užívať toto označenie, hoci pochádzajú zo zhodnej odrody čajovníkov a vyrábajú sa rovnakými metódami.

Pre Pu Erh sa používa výhradne tzv. veľkolistý čajovník, ktorý rastie v tropickom pásme okolo rieky Lancang. Jedná sa o prastaré stromy, ktorým pestovatelia venujú osobitnú starostlivosť. Pri ručnom zbere sa z nich vyberú najmladšie lístky plné energie a chuti, ktoré sa nechajú zľahka zavädnúť a zmäknúť. V tejto fáze sa vlastne ešte jedná o zelený čaj Mao Cha, ktorý je základom pre Pu Erh.

Potom prichádza na rad riadené zastavenie oxidácie. V skorších dobách sa lístky sušili na slnku, avšak kvôli rozmarom počasia sa postupne prešlo k panviciam. Prehriate lístky nesmú byť úplne vysušené, pretože by sa počas následného tvarovania a lisovania mohli polámať. Tvary môžu byť rozličné, Pu Erh Green Tuo Cha je napríklad formovaný do malých mištičiek, ktoré pripomínajú vtáčie hniezdo.

Klasický Pu Erh v čiernej (Shou) variante sa následne ešte dodatočne spracováva, pre ten zelený (Sheng) však už nastal čas sušenia a zrenia. To umožňuje harmonizáciu a rozvoľnenie chutí a vôní a hrá spoločne s prostredím, v ktorom je uskladnený, významnú úlohu v celkovej kvalite čaju. Zrelý a správne uskladnený Sheng Pu Erh je žiadaný medzi znalcami aj zberateľmi a niektoré kúsky môžu mať nepredstaviteľnú hodnotu.

Predtým bol tento čaj výhradne určený pre členov cisárskej rodiny a každý čajový majster si starostlivo strážil svoje výrobné tajomstvo. A je tomu tak aj dodnes, preto môžu byť chuťové rozdiely značné. Ak však s ochutnávaním Pu Erhu začínate, svieži a príjemne sladkastý Pu Erh Green Tuo Cha pre Vás bude ten pravý prechod od zelených čajov k tým lisovaným.

Účinky čaje

Pu Erh
Účinky honeybushu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3 minúty Množstvo půl hnízda na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Pu Erh zalejte 90 °C vodou, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PU ERH MINI TOU CHA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH MINI TOU CHA

Tradičný čínsky Pu Erh je pojem. Lisovaný, dodatočne fermentovaný čaj si získava priaznivcov tak ako v krajine svojho pôvodu, tak aj inde na svete. Jeho špecifická, zemitá chuť niekedy pripomínajúca vôňu lístia alebo machu, ho radí k čajom, ku ktorým je potrebné sa "prepiť". Avšak v prípade Pu Erh Mini Tou očakávajte zemitosť miernu, horkosť ľahkú a celkovú chuť v závere dokonca sladkastú. Opakovaním nálevu dosiahnete zaujímavých chuťových nuáns. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let

Štvorgramový maznáčik je medzi čajmi skutočným unikátom. Trvalo celých pätnásť rokov, než vyzrel a zaradil sa k najlepším čajom na svete. Pu Erh Mini Tou Cha je správnou voľbou pre čajových nadšencov a milovníkov hlbokých chutí a jemných nálevov. Kto sa napije, nestretne sa so žiadnou trpkosťou. V ústach sa mu rozvinie mierne sladké a mimoriadne bohaté teplo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
24,05 € /250 g 9,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 19. 4. 2024

15% ZĽAVA
CHINA KEKECHA - žltý čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA KEKECHA - žltý čaj

Že ste o žltom čaji nikdy nepočuli? Niet divu. Aj v jeho domovine sa jedná o nesmierne vzácny druh čiastočne fermentovaného čaju. Kvôli jeho dokonalej chuti si ho v Číne rozmaznávajú, a tak sa do sveta dostane len nepatrný zlomok. Kekecha je skutočný zážitok, ktorý sa nedá prirovnať k žiadnemu inému čaju, a my sme veľmi potešení, že môžeme túto raritu ponúknuť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
42,95 € /250 g 36,50 € /250 g 14,60 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »