Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PU ERH GREEN TUO CHA

Kód: 1470

Lisovaný čaj Pu Erh je ako krásny balíček, na ktorý ste sa dlho tešili. Drobný, do papiera zabalený kotúčik v tvare hniezda po zaliatí rozohrá tanec chutí a vôní, ktorému možno ľahko podľahnúť. Zelený variant nie je tak známy ako ten klasický čierny, napriek tomu si Vás jeho sladké kúzlo rýchlo podmaní.

Veľké balenia:
Malé balenia:
24,10 € /250 g 9,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 6. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Sladká, Plná
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Nadm.výška
Nadm.výška:
1200m - 2000m

Zloženie

Zelený čaj Pu erh Green Tuo Cha 100%

Nálev a chuť čaju

Nálev žltej farby s medovými tónmi má plnú a bohatú chuť, v ktorej dominuje prirodzená sladkosť s ovocnou stopou.

Pôvod čaju

Oblasť mohutných riek, veľhôr a čajovníkových plantáží, z ktorých pochádzajú čaje smelo sa radiace medzi tie najzaujímavejšie a najkvalitnejšie z celej Číny. Aj tak možno v skratke popísať provinciu Yunnan s mestskou prefektúrou Pchu-Er. Ako názov napovedá, práve z okolia tohto regiónu pochádzajú všetky čaje pomenované Pu Erh. Tie, ktoré sa pestujú mimo Yunnan, nesmú užívať toto označenie, hoci pochádzajú zo zhodnej odrody čajovníkov a vyrábajú sa rovnakými metódami.

Pre Pu Erh sa používa výhradne tzv. veľkolistý čajovník, ktorý rastie v tropickom pásme okolo rieky Lancang. Jedná sa o prastaré stromy, ktorým pestovatelia venujú osobitnú starostlivosť. Pri ručnom zbere sa z nich vyberú najmladšie lístky plné energie a chuti, ktoré sa nechajú zľahka zavädnúť a zmäknúť. V tejto fáze sa vlastne ešte jedná o zelený čaj Mao Cha, ktorý je základom pre Pu Erh.

Potom prichádza na rad riadené zastavenie oxidácie. V skorších dobách sa lístky sušili na slnku, avšak kvôli rozmarom počasia sa postupne prešlo k panviciam. Prehriate lístky nesmú byť úplne vysušené, pretože by sa počas následného tvarovania a lisovania mohli polámať. Tvary môžu byť rozličné, Pu Erh Green Tuo Cha je napríklad formovaný do malých mištičiek, ktoré pripomínajú vtáčie hniezdo.

Klasický Pu Erh v čiernej (Shou) variante sa následne ešte dodatočne spracováva, pre ten zelený (Sheng) však už nastal čas sušenia a zrenia. To umožňuje harmonizáciu a rozvoľnenie chutí a vôní a hrá spoločne s prostredím, v ktorom je uskladnený, významnú úlohu v celkovej kvalite čaju. Zrelý a správne uskladnený Sheng Pu Erh je žiadaný medzi znalcami aj zberateľmi a niektoré kúsky môžu mať nepredstaviteľnú hodnotu.

Predtým bol tento čaj výhradne určený pre členov cisárskej rodiny a každý čajový majster si starostlivo strážil svoje výrobné tajomstvo. A je tomu tak aj dodnes, preto môžu byť chuťové rozdiely značné. Ak však s ochutnávaním Pu Erhu začínate, svieži a príjemne sladkastý Pu Erh Green Tuo Cha pre Vás bude ten pravý prechod od zelených čajov k tým lisovaným.

Účinky čaje

Pu Erh
Účinky honeybushu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3 minúty Množstvo půl hnízda na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Pu Erh zalejte 90 °C vodou, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let

Štvorgramový maznáčik je medzi čajmi skutočným unikátom. Trvalo celých pätnásť rokov, než vyzrel a zaradil sa k najlepším čajom na svete. Pu Erh Mini Tou Cha je správnou voľbou pre čajových nadšencov a milovníkov hlbokých chutí a jemných nálevov. Kto sa napije, nestretne sa so žiadnou trpkosťou. V ústach sa mu rozvinie mierne sladké a mimoriadne bohaté teplo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
24,05 € /250 g 9,65 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 6. 6. 2023

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g

Čo je malé, to je milé. V prípade tohto pu-erhu je však potrebné dodať, že tiež výborné a telu aj mysli prospievajúce. Praktická mini varianta je tak akurát do kanvičky, bez nutnosti zložitého váženia a lámania povestných čajových diskov. Ochutnajte poklad z Yunnanu, ktorý Vás hravo presvedčí, že starnutie môže byť niekedy viac než žiaduce. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
23,45 € /250 g 9,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 6. 6. 2023

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM

Prémiovú kvalitu spoznáte nielen podľa mena, ale predovšetkým podľa chuti. Pokiaľ si pripravíte Pu Erh Mini Toucha Gold Premium, čaká vás špecificky zemitá chuť s veľmi jemnými podtónmi machu a vôňou jesenného lístia. Prím v nej však hrá sušené ovocie a umami, spoznať môžete hrozienka. Celkovo pôsobí sladkasto a nevšedno. Možno vás v prvej šálke trochu prekvapí, ale s každou ďalšou ho budete viac a viac milovať. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,45 € /250 g 6,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 6. 6. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »