Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

YI WU MOUNTAIN PU ERH - 357g

Kód: 1192
Hodnotenie: veľmi dobrá, 1 recenzia

Krásavec na prvý pohľad. Miláčik na prvé ochutnanie. Taká je limitovaná edícia čaju z hôr Yi Wu. Hovorí sa, že ešte v minulom storočí išlo o oblasť odrazenú od zvyšku zeme neprekonateľnými kilometrami púšte. Možno to sú jedinečné podmienky východnej Číny, čo dáva unikátnemu čaju mäkkú a príjemne zemitú chuť. Možno to sú ruky tamojších roľníkov a majiteľov čajových záhrad. Možno jeho päťročné zrenie. Posúďte sami...

33,75 € s DPH
28,15 € bez DPH
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Zemitá
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Nadm.výška
Nadm.výška:
600 - 2000m

Zloženie

Červený čaj Pu Erh YI WU MOUNTAIN 100%

Nálev a chuť čaju

Päťročný I Wu Mountain Pu Erh sa radí medzi špičkovým čajom s veľmi príjemnou mäkkosťou. Nebýva zvyčajné, že by sa čajový nováčik do Pu Erhu okamžite zamiloval. V tomto prípade je to dosť možné. Chuť vykazuje pre Pu Erhy typickú zemitosť len natoľko, aby dokreslila ceľkový harmonický dojem. Záverečná sladkosť nápoja zostáva na jazyku po dlhý čas. Nálev má tmavú, až nepriehľadnú farbu.

Pôvod čaju

Nie je vôbec ľahké sa dopátrať pôvodu tohoto jedinečného Pu Erhu. Jeho pestovanie, zber, aj výrobné postupy sú chránené podobne prísne ako svetové vynálezy. Čo ale vieme, to vám radi prezradíme.

Táto mimoriadna edícia Pu Erhu je vyrobená z lístkov starých, divoko rastúcich čajovníkov. Nachádzajú sa v kopcoch Yi Wu Mountain, rozptýlené v nadmorskej výške 650 až 2023 metrov. Ich šklbanie totiž nie je žiadnou mechanickou záležitosťou, ale otázkou pohybu v strmom svahu zarastenej džungle, často nie príliš bezpečnej. Lístky sú veľmi starostlivo vyberané, šklbané, samozrejme ručne a zobrané na miesto spracovania.

Lístky sa pri výrobe Pu Erhu nechávajú krátko zvädnúť, potom je potrebné s prostredníctvom vysokej teploty zastaviť prirodzenú oxidáciu enzýmov, čajové listy stočiť a dosušiť. To ale zďaleka nie je všetko. Aby bol Pu Erh najlepším Pu Erhom, je potrebné suchý čaj navlhčiť, nahrnúť na hromady a nechať kvasiť. Vďaka kmeňom Aspergillus a ďalším, ktoré sa vyskytujú na listoch čajovníkov, môže čaj dozrievať až k vytúženej chuti a vôni. Niekedy to trvá pár dní, inokedy celé mesiace.

Nakoniec pristupujú výrobcovia k lisovaniu čaju do koláčov, hniezd alebo tehličiek. Aj v tejto fáz sa čaju ponechá dostatok času na zrenie. V prípade I Wu Mountain Pu Erh to bolo celých 5 rokov.

Účinky čaje

Pu Erh
Účinky honeybushu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Vyrežte alebo zlomte kus Pu Erhu tak veľký, aby sa zmestil 1 čajová lyžička a nalejte vriacou vodou. Pomer 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

7. 12.

Hodnotenie: veľmi dobrá
Tento čaj som si kúpil aj na základe jeho popisu, no hlavne preto, lebo pochádza z  legendárnych hôr WU-YI. Chcel som vedieť ako chutí. Treba napísať, že čaj bol vylisovaný v roku 2015, patrí teda k tým mladším. Čo je aj cítiť, pretože jeho chuť a energia je ešte pomerne divokejšia. Koláč je zložený z veľmi kvalitných, menších lístkov s veľkým obsahom zlatistých tipsov. Lístky sú v koláči pomerne jemne zlisované, takže sa dajú o seba ľahko oddeliť aj prstami. Je vidieť, že sa už podľa ich vzhľadu jedná o kvalitný čaj. Čajový koláč má sám o sebe typickú balzamickú vôňu tmavých puerov. Je tu cítiť aj stopy škorice, datlí a korenia. Pri príprava čaju som použil 150ml gaiwan s cca asi 10g.lístkov. Vôňa lístkov je po úvodnom preliatí výrazná, silná a možno vzdialene pripomína slivkový lekvár. Prvý nálev som lúhoval cca 30s a použil som vodu okolo 95stupňov. Čaj je silný a ak by som na prvý nálev použil hneď vriacu vodu, má sklony sa príliš rýchlo vylúhovať. Je to treba ustrážiť. Druhý nálev je už najteplejšia voda s dobou lúhovania cca 15-20s. S ďalšími nálevmi sa doba lúhovania predlžuje. Celkovo mi čajovanie vyšlo na 6 kvalitných nálevov. Chuť čaju je silná, hutná s korenistou až ovocnou dochuťou, ktorá sa môže meniť v závislosti od prípravy čaju. Telo nálevu je hrubšie, teda nejde o plne vyzretý čaj. Naopak tento čaj má značný potenciál do budúcna, nakoľko sa rokmi jeho chuť zaoblí. Výborný čaj, pokiaľ hľadáte kvalitný tmavý puer z dobrej horskej oblasti. Osobne som sa s čajom zoznamoval postupne a až cca na piate čajovanie som vedel ako naň. Výborný, dynamický čaj s hutnou energiou, ktorý sa oplatí kúpiť na ďalšie zrenie, alebo aj na okamžitú spotrebu.

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPONSKÁ SENCHA MAKOTO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPONSKÁ SENCHA MAKOTO - zelený čaj

Do Japonska sa čaj dostal v 9. storočí. Budhistickí mnísi, ktorí ho priviezli z Číny, rozprávali legendu o cisárovi Shen Nung. Keď si vraj raz nad ohňom prevaroval vodu, nafúkal mu do nej vietor pár čajových lístkov. Cisára zaujala ich vôňa a vodu s lístočkami ochutnal. Bola vynikajúca! Osviežujúco, povzbudivá a chutná. Vyskúšajte, aký čaj dnes v Japonsku rastie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
19,45 € /250 g 7,80 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 19. 4. 2024

15% ZĽAVA
ROOIBOS
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROOIBOS

Správy o skvelej chuti a ohromných zdravotných účinkoch divokého Rooibosu sa šíria svetom. Z juhoafrického Cederbergu doputovali do Ameriky, Ázie aj Európy. Nenápadná bylina rastúca len na veľmi malom území dáva nápoj, ktorý síce nie je pravým čajom, ale k jeho popularite sa približuje míľovými krokmi. Ochutnajte - jeho podmanivému, decentnému kúzlu sa podlieha rýchlo! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
9,00 € /250 g 7,65 € /250 g 3,05 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 19. 4. 2024

HONEYBUSH BIO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

HONEYBUSH BIO

Honeybush miluje divoké svahy Kapského mysu, raduje sa z prímorského vánku prinášajúceho vlahu, oceňuje pravidelné požiare. Keď klíči, preráža si cestu nehostinným terénom, keď kvitne, šíri omamnú vôňu. Jediné, čo neznáša, sú chemické hnojivá a znečistené ovzdušie. A práve preto ho zbožňujeme. Prináša nám totiž prírodu v najrýdzejšej podobe. Nespútanú a tak krehkú. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,65 € /250 g 5,05 € /100 g
Dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »