Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

YI WU MOUNTAIN PU ERH - 357g

Kód: 1192
Hodnotenie: veľmi dobrá, 1 recenzia

Krásavec na prvý pohľad. Miláčik na prvé ochutnanie. Taká je limitovaná edícia čaju z hôr Yi Wu. Hovorí sa, že ešte v minulom storočí išlo o oblasť odrazenú od zvyšku zeme neprekonateľnými kilometrami púšte. Možno to sú jedinečné podmienky východnej Číny, čo dáva unikátnemu čaju mäkkú a príjemne zemitú chuť. Možno to sú ruky tamojších roľníkov a majiteľov čajových záhrad. Možno jeho päťročné zrenie. Posúďte sami...

33,49 € s DPH
27,91 € bez DPH
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 27. 5. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Zemitá
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Nadm.výška
Nadm.výška:
600 - 2000m

Zloženie

Červený čaj Pu Erh YI WU MOUNTAIN 100%

Nálev a chuť čaju

Päťročný I Wu Mountain Pu Erh sa radí medzi špičkovým čajom s veľmi príjemnou mäkkosťou. Nebýva zvyčajné, že by sa čajový nováčik do Pu Erhu okamžite zamiloval. V tomto prípade je to dosť možné. Chuť vykazuje pre Pu Erhy typickú zemitosť len natoľko, aby dokreslila ceľkový harmonický dojem. Záverečná sladkosť nápoja zostáva na jazyku po dlhý čas. Nálev má tmavú, až nepriehľadnú farbu.

Pôvod čaju

Nie je vôbec ľahké sa dopátrať pôvodu tohoto jedinečného Pu Erhu. Jeho pestovanie, zber, aj výrobné postupy sú chránené podobne prísne ako svetové vynálezy. Čo ale vieme, to vám radi prezradíme.

Táto mimoriadna edícia Pu Erhu je vyrobená z lístkov starých, divoko rastúcich čajovníkov. Nachádzajú sa v kopcoch Yi Wu Mountain, rozptýlené v nadmorskej výške 650 až 2023 metrov. Ich šklbanie totiž nie je žiadnou mechanickou záležitosťou, ale otázkou pohybu v strmom svahu zarastenej džungle, často nie príliš bezpečnej. Lístky sú veľmi starostlivo vyberané, šklbané, samozrejme ručne a zobrané na miesto spracovania.

Lístky sa pri výrobe Pu Erhu nechávajú krátko zvädnúť, potom je potrebné s prostredníctvom vysokej teploty zastaviť prirodzenú oxidáciu enzýmov, čajové listy stočiť a dosušiť. To ale zďaleka nie je všetko. Aby bol Pu Erh najlepším Pu Erhom, je potrebné suchý čaj navlhčiť, nahrnúť na hromady a nechať kvasiť. Vďaka kmeňom Aspergillus a ďalším, ktoré sa vyskytujú na listoch čajovníkov, môže čaj dozrievať až k vytúženej chuti a vôni. Niekedy to trvá pár dní, inokedy celé mesiace.

Nakoniec pristupujú výrobcovia k lisovaniu čaju do koláčov, hniezd alebo tehličiek. Aj v tejto fáz sa čaju ponechá dostatok času na zrenie. V prípade I Wu Mountain Pu Erh to bolo celých 5 rokov.

Účinky čaje

Pu Erh
Účinky honeybushu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Vyrežte alebo zlomte kus Pu Erhu tak veľký, aby sa zmestil 1 čajová lyžička a nalejte vriacou vodou. Pomer 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let

Štvorgramový maznáčik je medzi čajmi skutočným unikátom. Trvalo celých pätnásť rokov, než vyzrel a zaradil sa k najlepším čajom na svete. Pu Erh Mini Tou Cha je správnou voľbou pre čajových nadšencov a milovníkov hlbokých chutí a jemných nálevov. Kto sa napije, nestretne sa so žiadnou trpkosťou. V ústach sa mu rozvinie mierne sladké a mimoriadne bohaté teplo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
22,49 € /250 g 9,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 27. 5. 2022

BAN ZHANG MOUNTAIN - 357g - Pu Erh
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BAN ZHANG MOUNTAIN - 357g - Pu Erh

Limitovaná edícia unikátneho Pu Erhu stojí rozhodne za pozornosť. Ban Zhang Mountain bol vyrobený roku 2011, a to zo starých, divoko rastúcich čajovníkov. Úroda nie je ľahká. Je potrebné vyraziť do džungle a veľmi starostlivo vyberať najlepšie lístky. Prísne strážený výrobný postup ich premení na veľké ploché koláče, ktoré po práve patria k tomu najlepšiemu, čo môžete z Pu erhu ochutnať. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 27. 5. 2022
33,49 € s DPH

PU ERH BEENG CHA - 357g
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH BEENG CHA - 357g

Pozor: Toto je limitovaná edícia unikátneho Pu Erhu z provincie Yunnan. Zlisované listy starých divokých čajovníkov považujú ich prívrženci za úplne čajové nebo. Chuť týchto osobitých čajov si však žiada trochu vytrvalosti. Ale kto si na zvláštne zemitosť zvykne, už ich nikdy neopustí. Ploché koláče kvalitného Pu Erhu mu prinesú nielen potešenie, ale aj sviežosť a dobrú náladu. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 27. 5. 2022
31,80 € s DPH
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »