Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

YI WU MOUNTAIN PU ERH - 357g

Kód: 1192
Hodnotenie: veľmi dobrá, 1 recenzia

Krásavec na prvý pohľad. Miláčik na prvé ochutnanie. Taká je limitovaná edícia čaju z hôr Yi Wu. Hovorí sa, že ešte v minulom storočí išlo o oblasť odrazenú od zvyšku zeme neprekonateľnými kilometrami púšte. Možno to sú jedinečné podmienky východnej Číny, čo dáva unikátnemu čaju mäkkú a príjemne zemitú chuť. Možno to sú ruky tamojších roľníkov a majiteľov čajových záhrad. Možno jeho päťročné zrenie. Posúďte sami...

33,16 € s DPH
27,63 € bez DPH
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Zemitá
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov
Nadm.výška
Nadm.výška:
600 - 2000m

Zloženie

Červený čaj Pu Erh YI WU MOUNTAIN 100%

Nálev a chuť čaju

Päťročný I Wu Mountain Pu Erh sa radí medzi špičkovým čajom s veľmi príjemnou mäkkosťou. Nebýva zvyčajné, že by sa čajový nováčik do Pu Erhu okamžite zamiloval. V tomto prípade je to dosť možné. Chuť vykazuje pre Pu Erhy typickú zemitosť len natoľko, aby dokreslila ceľkový harmonický dojem. Záverečná sladkosť nápoja zostáva na jazyku po dlhý čas. Nálev má tmavú, až nepriehľadnú farbu.

Pôvod čaju

Nie je vôbec ľahké sa dopátrať pôvodu tohoto jedinečného Pu Erhu. Jeho pestovanie, zber, aj výrobné postupy sú chránené podobne prísne ako svetové vynálezy. Čo ale vieme, to vám radi prezradíme.

Táto mimoriadna edícia Pu Erhu je vyrobená z lístkov starých, divoko rastúcich čajovníkov. Nachádzajú sa v kopcoch Yi Wu Mountain, rozptýlené v nadmorskej výške 650 až 2023 metrov. Ich šklbanie totiž nie je žiadnou mechanickou záležitosťou, ale otázkou pohybu v strmom svahu zarastenej džungle, často nie príliš bezpečnej. Lístky sú veľmi starostlivo vyberané, šklbané, samozrejme ručne a zobrané na miesto spracovania.

Lístky sa pri výrobe Pu Erhu nechávajú krátko zvädnúť, potom je potrebné s prostredníctvom vysokej teploty zastaviť prirodzenú oxidáciu enzýmov, čajové listy stočiť a dosušiť. To ale zďaleka nie je všetko. Aby bol Pu Erh najlepším Pu Erhom, je potrebné suchý čaj navlhčiť, nahrnúť na hromady a nechať kvasiť. Vďaka kmeňom Aspergillus a ďalším, ktoré sa vyskytujú na listoch čajovníkov, môže čaj dozrievať až k vytúženej chuti a vôni. Niekedy to trvá pár dní, inokedy celé mesiace.

Nakoniec pristupujú výrobcovia k lisovaniu čaju do koláčov, hniezd alebo tehličiek. Aj v tejto fáz sa čaju ponechá dostatok času na zrenie. V prípade I Wu Mountain Pu Erh to bolo celých 5 rokov.

Účinky čaje

Pu Erh
Účinky honeybushu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Vyrežte alebo zlomte kus Pu Erhu tak veľký, aby sa zmestil 1 čajová lyžička a nalejte vriacou vodou. Pomer 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

7. 12.

Hodnotenie: veľmi dobrá
Tento čaj som si kúpil aj na základe jeho popisu, no hlavne preto, lebo pochádza z  legendárnych hôr WU-YI. Chcel som vedieť ako chutí. Treba napísať, že čaj bol vylisovaný v roku 2015, patrí teda k tým mladším. Čo je aj cítiť, pretože jeho chuť a energia je ešte pomerne divokejšia. Koláč je zložený z veľmi kvalitných, menších lístkov s veľkým obsahom zlatistých tipsov. Lístky sú v koláči pomerne jemne zlisované, takže sa dajú o seba ľahko oddeliť aj prstami. Je vidieť, že sa už podľa ich vzhľadu jedná o kvalitný čaj. Čajový koláč má sám o sebe typickú balzamickú vôňu tmavých puerov. Je tu cítiť aj stopy škorice, datlí a korenia. Pri príprava čaju som použil 150ml gaiwan s cca asi 10g.lístkov. Vôňa lístkov je po úvodnom preliatí výrazná, silná a možno vzdialene pripomína slivkový lekvár. Prvý nálev som lúhoval cca 30s a použil som vodu okolo 95stupňov. Čaj je silný a ak by som na prvý nálev použil hneď vriacu vodu, má sklony sa príliš rýchlo vylúhovať. Je to treba ustrážiť. Druhý nálev je už najteplejšia voda s dobou lúhovania cca 15-20s. S ďalšími nálevmi sa doba lúhovania predlžuje. Celkovo mi čajovanie vyšlo na 6 kvalitných nálevov. Chuť čaju je silná, hutná s korenistou až ovocnou dochuťou, ktorá sa môže meniť v závislosti od prípravy čaju. Telo nálevu je hrubšie, teda nejde o plne vyzretý čaj. Naopak tento čaj má značný potenciál do budúcna, nakoľko sa rokmi jeho chuť zaoblí. Výborný čaj, pokiaľ hľadáte kvalitný tmavý puer z dobrej horskej oblasti. Osobne som sa s čajom zoznamoval postupne a až cca na piate čajovanie som vedel ako naň. Výborný, dynamický čaj s hutnou energiou, ktorý sa oplatí kúpiť na ďalšie zrenie, alebo aj na okamžitú spotrebu.
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PU ERH MINI TOU CHA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH MINI TOU CHA

Tradičný čínsky Pu Erh je pojem. Lisovaný, dodatočne fermentovaný čaj si získava priaznivcov tak ako v krajine svojho pôvodu, tak aj inde na svete. Jeho špecifická, zemitá chuť niekedy pripomínajúca vôňu lístia alebo machu, ho radí k čajom, ku ktorým je potrebné sa "prepiť". Avšak v prípade Pu Erh Mini Tou očakávajte zemitosť miernu, horkosť ľahkú a celkovú chuť v závere dokonca sladkastú. Opakovaním nálevu dosiahnete zaujímavých chuťových nuáns. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
13,50 € /250 g 5,40 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021

PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH MINI TOU CHA - stárí 15 let

Štvorgramový maznáčik je medzi čajmi skutočným unikátom. Trvalo celých pätnásť rokov, než vyzrel a zaradil sa k najlepším čajom na svete. Pu Erh Mini Tou Cha je správnou voľbou pre čajových nadšencov a milovníkov hlbokých chutí a jemných nálevov. Kto sa napije, nestretne sa so žiadnou trpkosťou. V ústach sa mu rozvinie mierne sladké a mimoriadne bohaté teplo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
22,27 € /250 g 8,91 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021

PU ERH BEENG CHA - 357g
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH BEENG CHA - 357g

Pozor: Toto je limitovaná edícia unikátneho Pu Erhu z provincie Yunnan. Zlisované listy starých divokých čajovníkov považujú ich prívrženci za úplne čajové nebo. Chuť týchto osobitých čajov si však žiada trochu vytrvalosti. Ale kto si na zvláštne zemitosť zvykne, už ich nikdy neopustí. Ploché koláče kvalitného Pu Erhu mu prinesú nielen potešenie, ale aj sviežosť a dobrú náladu. Viac detailov tovaru
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021
31,48 € s DPH
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »