Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk

Prečo tovar od nás?

  • Doprava zadarmo od 40 €
  • Spokojných zákazníkov
  • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIO4 KROKY, AKO SI MATCHU PRIPRAVIŤ S BEŽNÝM RIADOM

2. 5. 2016 2 minúty čítanie
Zelený čaj s predlhou históriou a prezložitou rituálnou prípravou opúšťa pomaly ale isto prítmie ortodoxných čajovní. Rady vyznávačov kvalitnej matchi sa rozširujú. Mnohí z nich si ju chcú nachystať v súkromí a čase, ktorý im vyhovuje. Kto k takému rozhodnutiu dospeje, má dve možnosti. Venovať roky štúdiu a zdokonaľovaniu sa v japonskom čajovom rituáli čanoju, alebo si matchu dopriať hneď.

Vybavenie na domácu prípravu Matchy

Jediné, čo vám môžeme poradiť je, aby ste matchu rozhodne vyskúšali. Najskôr napríklad jednoducho s vybavením, ktoré nájdete v kuchyni. Keď sa vám to bude páčiť, inšpiráciu hľadajte v knihách či videách o tom ako pripraviť Matchu.

Prečo matchu ochutnať – v skratke

Zlostný zelený púder je okrem iného skvelým povzbudzovačom. Takže tam, kde potrebujete podať duševný či telesný výkon sa uplatní náramne. Matchi prichádzajú na chuť ľudia kreatívni, s náročným zamestnaním, športovci, vyznávači zdravého životného štýlu, študenti... Skrátka tí, čo hľadajú zmyslové zážitky a uprednostňujú najvyššiu kvalitu. Čo sa chuti týka, ide o veľmi interesantnú záležitosť. Ľahko pikantná, ľahko zvieravá a nakoniec sladká matcha vás nenechá pri jednej šálke (teda miske). Ostrieľaní ochutnávači ľahko odlíšia Matchu japonskú od čínskej. Nielen podľa farby, ale aj arómy a chuti. Ak máte radi čaje v ich najprirodzenejšej podobe, ak hľadáte silný antioxidant a nápoj s detoxikačnými, protizápalovými a civilizačným chorobám predchádzajúcimi účinkami, voľte Matchu.

Ako matchu pripraviť – v rýchlosti

Všetko začína u nákupu. Kúpte si matchu kvalitnú, z overeného zdroja, kde vás podrobne informujú o jej pôvode. Potom zamierte do kuchyne.

  1. Pripravte si širšiu misku, čajovú lyžičku, elektrický šľahač na mlieko, horúcu vodu a utierku (my sme použili všetko z Ikei a vyhovovalo).
  2. Odoberte z balenia matchi ½ lyžičky a preosejte ju cez sitko do misky.
  3. Zalejte matchu 1 decilitrom vody s teplotou 75 ⁰C (pri bežných podmienkach sa na takú teplotu voda ochladí asi 2 minúty po ukončení varu).
  4. Ponorte šľahač a matchu napeňte.

To je všetko. Jediné úskalie, ktoré nás pri tejto príprave matchi postretlo, spočívalo v malom ponorení šľahača do čaju. Matcha bola razom na stole, múre aj košeli. Dajte si na to pozor a šľahajte radšej vo vyššej miske. Áno, z toho dôvodu vám preventívne odporúčame spomínanú utierku.

Dobre našľahaná matcha (naozaj stačí niekoľko sekúnd) zhustne a pokryje sa jemnou penou.

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »