Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk

Prečo tovar od nás?

  • Doprava zadarmo od 40 €
  • Spokojných zákazníkov
  • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIOO čaji

7 vianočných darčekov pre milovníkov čaju:Čo vybrať, aby mali naozaj radosť 7 vianočných darčekov pre milovníkov čaju:Čo vybrať, aby mali naozaj radosť
13. 11. 2023 3 minúty čítanie
A je tu – čas radosti, pohody aj zdieľania. Ak máte v rodine, medzi kolegami alebo napríklad susedmi niekoho, kto si nedokáže deň predstaviť bez šálky čaju, práve teraz na Vianoce ho môžete príjemne prekvapiť. Vyberte mu darček presne na mieru. S naším čajovým sprievodcom to bude hračka. Čaká vás svet vôní a chutí, ktoré prinášajú nielen pokoj a relaxáciu, ale aj vianočné kúzlo a teplo domova.
ĽADOVÉ ČAJE: KTORÉ SÚ NAJLEPŠIE A AKO ICH PRIPRAVIŤ ĽADOVÉ ČAJE: KTORÉ SÚ NAJLEPŠIE A AKO ICH PRIPRAVIŤ
29. 6. 2020 3 minúty čítanie
Legenda hovorí, že prvý ľadový čaj pripravil pre návštevníkov americkej Svetovej výstavy upätý anglický gentleman. Predstavoval na nej najlepšie fermentované čaje, ale nikto ich v horúčave nechcel piť. Pobúrený buranstvom Američanov nahádzal do šálok ľadové kocky. A ajhľa - zrodil sa fenomén. Písal sa rok 1904 a ešte ďalších 100 rokov trvalo, než si ice tea prerúbal cestu späť do Európy.
ManuTea: Hrejivá sila čaju ManuTea: Hrejivá sila čaju
27. 12. 2019 2 minúty čítanie
Čo zahreje lepšie než kanvička dobrého čaju? Asi len vriaci bozk, napríklad valentínsky. Pokiaľ to pod nohami chrumká alebo aspoň čvachtá, je viac ako potrebné prehrievať sa vnútorne aj zvonka. Doplňovať hladinu radosti, povzbudzovať chuť k rozhodnutiam, ladiť obsah príjemností. To všetko dokáže čaj. Každá lyžička otvára cestu do teplých krajov. Ráčte vstúpiť.
Trojlístok bylín, o ktorých ste možno ešte nepočuli Trojlístok bylín, o ktorých ste možno ešte nepočuli
5. 9. 2019 4 minúty čítanie
Niekto im hovorí superpotraviny, iný ich nazýva zázraky prírody. O ich účinkoch vie ľudstvo zvyčajne veľmi dlho, ale až v poslednej dobe bývajú potvrdzované laboratórnymi výskumami a lekárskymi štúdiami. Či už vsádzate na znalosti dávnych Inkov alebo sa prikláňate k záverom Ajurvédy, túto trojicu bylín by ste nemali minúť.
Nechajte sa uniesť. Na miesta, kam jazdíme pre čaje Nechajte sa uniesť. Na miesta, kam jazdíme pre čaje
17. 8. 2019 2 minúty čítanie
Cestovanie za najlepšími čajmi sveta, ochutnávanie, vyjednávanie, transport, papierovanie. Na konci často aj niekoľkoročného hľadania ideálnej plantáže je voňavá šálka čaju, ktorú si užívame v pokoji domova, pri práci alebo u priateľov.
Nebojte sa čajových rituálov, vyskúšajte Gong Fu Cha Nebojte sa čajových rituálov, vyskúšajte Gong Fu Cha
24. 7. 2019 3 minúty čítanie
Spôsoby prípravy čaju sa vyvíjali a stále vyvíjajú. Je zaujímavé, že zatiaľ čo v Číne sa čajové rituály stále trochu obmieňajú, v iných krajinách sa postupy zakonzervovali.
Čajopis alebo voňavé cesty… po srí lanke Čajopis alebo voňavé cesty… po srí lanke
11. 7. 2019 3 minúty čítanie
Tretím cieľom našich potuliek čajovým svetom je tropický ostrov patriaci pôvodne káve. Ako sa stalo, že Srí Lanka, Cejlón alebo Šrí Lanka (podľa ľubovôle) presedlala z kávovníkov na čajovníky a čím vzdala tamojšiemu čaju poctu kráľovná Alžbeta II., Sa dočítate práve tu.
Čo je klitorie? Modrý čaj, o ktorom sa hovorí Čo je klitorie? Modrý čaj, o ktorom sa hovorí
18. 4. 2019 3 minúty čítanie
Rod, ktorého názov odporuje dobrému vkusu. Tak začiatkom 19. storočia počastovali niektorí botanici skupinu bylín, kríkov a lián s nápadnými kvetmi. Klitoria skutočne vzbudzuje pozornosť. Nielen tvarom oných kvetov, ale aj schopnosťou meniť farbu nápojov a zaujímavými liečivými účinkami.
Hloh má veľké srdce Hloh má veľké srdce
18. 3. 2019 2 minúty čítanie
Možno už ste ho stretli. Tŕnistý ker alebo malý stromček rastúci pri potoku, pod lesom, pokojne na susedovej záhrade. V máji sa obsype bielymi kvetmi, v októbri do diaľky svietia jeho červené plody. Meno dostal hloh obyčajný (Crataegus laevigata) podľa latinského krataigos, čo znamená silný, pevný.
ManuTea: Čajová energia na celý rok ManuTea: Čajová energia na celý rok
27. 3. 2018 2 minúty čítanie
Pripraviť sa – pozor – teraz! Telo volá po nadopovaní vitamínmi a antioxidantmi, duša si žiada viac nehy a zenu. Jar vystrkuje rožky.
Ako sa narodil čaj a kto ho potom ukradol Ako sa narodil čaj a kto ho potom ukradol
17. 1. 2018 2 minúty čítanie
Hneď po vode je čaj najobľúbenejším nápojom na svete. Jeho servírovanie a príprava sa v jednotlivých krajinách líši, rovnako rôzne sú preferencie toho, aký čaj kde pijú a ako si ho upravujú. Nech už sa ale podáva kdekoľvek, vždy znamená niečo výnimočné. Môžeme u neho meditovať, baviť sa s priateľmi, raňajkovať, pracovať, premýšľať...
Manutea: Čajové vianoce Manutea: Čajové vianoce
4. 12. 2017 2 minúty čítanie
Tá slasť! Za oknami chumelí, ideálne je taktiež tma. Vy máte všetko hotové. Alebo ste si jednoducho povedali, že dnes už padla. Sedíte v teple, pri nohách pradie kocúr, v krbe praskajú dubové polienka... Utópia? Ponorte nos do vône sypaných čajov, privrite oči, a sen sa mení na realitu.
Článkov na stranu: 12 24 72
z 2
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »