Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ALFALFA, LUCERNA (Medicago sativa) - prášok

Kód: 1317

V našich končinách ste ju nemohli nestretnúť. A napriek tomu možno neviete, že jej Arabi hovoria al-fal-fa, teda otec všetkého jedla. Lucernu pestovali už v starom Ríme, naraziť na ňu môžeme v ľudovej medicíne Indie a Číny. Dôvody jej popularity je potreba hľadať vo vysokom obsahu bielkovín, aminokyselín, minerálov a vitamínov. S ich prispením získate energiu a uľavíte telu od mnohých ťažkostí.

Veľké balenia:
Malé balenia:
8,95 € /250 g 3,58 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 2. 10. 2020
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Chuť
Chuť:
kvetovo sladkastá, trávnatá
Pre deti
Pre deti:
Nie

Zloženie

Lucerna 100%

Nálev a chuť byliny

Alfalfa má podobu svetlo zeleného prášku, ktorý sa podáva po lyžičkách. Možno ho primiešať do nápojov, šalátov alebo kaší (o izbovej teplote), chutí totiž príjemne sladkasto a len veľmi mierne trávovo.

Pôvod byliny

Pôvodný výskyt byliny nazývanej Alfalfa môžeme nájsť v Malej a Strednej Ázii. Odtiaľ sa rozšírila do Európy. Botanickým názvom lucerna (Medicago sativa) je rastlina z čeľade bôbovitých, dosahujúca výšku až 90 centimetrov. Túto viacročnú bylinu charakterizuje vzpriamená stonka, trojpočetné listy a tmavo fialové kvety. Plody, ktorými sú struky, obsahujú sploštené, svetlo hnedé semená. Má veľmi bohatý koreňový systém, vďaka ktorému odoláva dlhšiemu suchu. Celkom iste ste lucernu videli pozdĺž ciest, na remízkoch alebo krajoch poľa. Poľnohospodári ju pestujú ako plodinu slúžiacu akooby krmivo hospodárskych zvierat, ale pretože má zároveň schopnosť zlepšovať pôdu, využívajú ju aj ako takzvaný "podsev". Za zmienku rozhodne stojí, že v roku 2000 bola lucerna najviac kultivovanou rastlinou na svete. V roku 2006 predstavovala celosvetová produkcia 436 miliónov ton.

V Slovenskej republike sa lucerne občas hovorí aj lucinka, pretože jej semená v noci slabo svetielkujú. V arabských krajinách na ňu ale narazíte pod názvom a-FAC-facah alebo al-fal-fa. Čo by v preklade znamenalo niečo ako otec všetkého jedla alebo matka všetkých medikamentov.

Koho zaujíma história, tomu prezradíme, že z Ázie sa rozšírila najprv do Grécka, a to v roku 490 pred nl., keď Peržania napadli grécke územie. O účinkoch semien a klíčkov písali už staroveké ajurvédskej texty. A kultiváciu popisoval v 12. storočí Ibn al'-Awwam. V 16. storočí sa lucerna dostala do Ameriky. Dnes je táto bylina rozšírená nielen v pôvodnej Ázii, ale aj Severnej Amerike, Južnej Afrike, na Novom Zélande, v Austrálii a Anglicku.

Alfalfa je bohatá na chlorofyl, bielkoviny, vápnik, vitamíny skupiny B, vitamín C, D a E aj K. Ľudová medicína ju hojne využíva k celkovému posilneniu organizmu a ako prevenciu radu neduhov.

Účinky čaje

Alfalfa - Lucerna siata
Účinky Alfalfy - Lucerny siatej

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Návod na prípravu

  1. Nasypte 1 čajovú lyžičku byliny Alfalfa do pohára vody alebo džúsu.
  2. Užívajte na lačný žalúdok, najlepšie ráno.
  3. Prášok Alfalfa nemiešajte s teplými potravinami, znehodnotili by ste účinné látky.
Chuť a tóny:
Intenzita
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


SPIRULINA, prášok - bylina
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SPIRULINA, prášok - bylina

Nemá to listy ani korene. Nerastie to na plantážach ani vo vysokých horách. Napriek tomu sú účinky tohto organizmu nepopierateľné. O čom hovoríme? O Spiruline, sladkovodnej sinici, ktorú používali už Aztékovia. Ďalšiu z takzvaných zelených potravín si môžete rozmiešať v smoothie, jogurte alebo nátierke. Je krásne smaragdová a chutí trávovo sladkokyslo. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,82 € /250 g 5,93 € /100 g
Dodáme do piatku, 2. 10. 2020

DIVOZEL KVET ( Verbascum densiflorum ) - bylina
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DIVOZEL KVET ( Verbascum densiflorum ) - bylina

Výrazné žlté kvety divozelu sú na záhradách vítanou okrasou. V domácich lekárňach by mali mať svoje miesto taktiež. Jedna z najstarších liečiviek si už v staroveku získala povesť byliny nadpozemských účinkov. Pravdou zostáva, že kto kašle, bolia ho svaly, má reumu alebo ho trápia nehojace sa poranenia kože, siaha po kvetoch divozelu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,18 € /250 g 4,87 € /100 g
Dodáme do piatku, 2. 10. 2020

VRBOVKA VŇAŤ (Epilobium parviflorum) - bylina
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

VRBOVKA VŇAŤ (Epilobium parviflorum) - bylina

Niektoré byliny možno s čistým svedomím onačit za "mužské". Vrbovka medzi ne rozhodne patrí. Pomáha pánom pri ťažkostiach spojených s prostatou. Vňať vrbovky je bohatá na quercetin, sitosteroly, lektíny a ďalšie biologicky aktívne látky, ktoré prospievajú pri zápaloch, problémoch močového mechúra, zároveň takzvane čistia krv. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
6,77 € /250 g 2,71 € /100 g
Dodáme do piatku, 2. 10. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »