Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Bancha BIO - zelený čaj

Kód: 1776

Táto bancha nepatrí k práve typickým. Je totiž vyrobená z jemných čajových lístkov, takže vyniká sviežou chuťou a príjemnou sladkosťou. Japonská čajová záhrada na ostrove Kjúšú navyše hospodári v režime organického poľnohospodárstva, čo je ďalší dôvod, prečo jej úrodu ochutnať.

Veľké balenia:
Malé balenia:
32,60 € /250 g 13,05 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 5. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Japonsko
Región
Región:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Násladlá, Svieža
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
500m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Bancha BIO je čaj jemný, svieži a ľahko sladkastý. Nálev má svetlú, zelenožltú farbu, aróma pôsobí harmonicky a pekne. Ide teda o zelený čaj vhodný na celodenné popíjanie.

Odporúčame otestovať rôzne druhy prípravy, a to ako zaliatie horúcou vodou, tak macerovanie vo vode studenej. Budete milo prekvapení, aké chuťové nuansy Bancha BIO poskytuje.

Pôvod čaju

Typická bancha, ako ju obvykle máme možnosť spoznať, má veľké, pevné listy a chutí viac či menej zvieravo. Bancha BIO je iná. Robotníci ju totiž vyrobili z lístkov zozbieraných pred tým, než dosiahnu pre obvyklú banchu typické vlastnosti - sú menšie a jemnejšie. Tým pádom je aj chuť výsledného nálevu ľahšia a sladšia.

Takto netypicky pristúpili k tradičnej banchi v záhradách na juhu Japonska, konkrétne v provincii Kagoshima ležiacej na ostrove Kjúšú. Charakterizuje ju nadmorská výška okolo 500 metrov, zalesnené kopce a subtropické podnebie. Dni bývajú horúce, noci chladné a tlak vzduchu sa veľmi rýchlo mení. To všetko sú dôvody, prečo miestne plantáže po väčšinu roka zahaľujú hmly. Majitelia čajových záhrad ich vítajú, znemožňujú totiž prístup slnečných lúčov k čajovníkom a spomaľujú tak rast ich lístkov. Vďaka tomu sa v zelenej hmote môžu dlhší čas hromadiť aminokyseliny stojace za sladkou chuťou čaju.

Bancha býva zbieraná ručne, ale aj strojovo. Našklbané lístky musia zostať niekoľko hodín na slnku, aby zavädli. Na zastavenie oxidácie enzýmov využívajú v Japonsku typicky naparovanie – čaj krátko a opakovane vystaví pôsobeniu horúceho vzduchu. Nakoniec musí byť čaj usušený, vytriedený a zabalený.

Plantáže v Kagoshime produkujú čaje pod vlastnou značkou Kagoshima Green Tea. Zaručuje, že spĺňajú najvyššie štandardy,. Veľmi často ide o čaje pestované v režime organického poľnohospodárstva, teda bez využitia priemyselne vyrábaných hnojív a s ohľadom na ochranu životného prostredia.

Pokiaľ si chcete vychutnať zelený čaj Bancha BIO v celej jeho kráse, otestujte oba spôsoby prípravy – klasický (5 gramov čaju zalejte 250 mililitrami horúcej vody; pri použití vody s teplotou 90°C lúhujte 60-90 sekúnd, pri použití vody s teplotou 80°C lúhujte 30-60 sekúnd). Alebo zalejte 10 gramov čaju 1 litrom studenej vody a nechajte nápoj niekoľko hodín macerovať.

Účinky čaje

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 80-90 °C Doba prípravy 0,5-1,5 minuty Množstvo 5g na 250 ml

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj zalejte vodou o teplote 80 °C v pomere 5g čaju na 250ml vody, doba vylúhovania 30-60 sekúnd.
  2. Alebo ho môžete zaliať vodou o teplote 90 °C a nechať lúhovať 60-90 sekúnd.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAPAN BIO SENCHA - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN BIO SENCHA - zelený čaj

Jeden z najobľúbenejších japonských čajov, navyše v bio kvalite, je konečne tu! Sencha, čiže sekaný čaj, má prírodnú chuť a jemnú trpkosť. Skvele vyvážená aróma sa rozvinie najmä pri nižších teplotách lúhovania. Ak hľadáte zelený čaj na letné osvieženie, je Bio Sencha presne pre vás. Pri zaliatí vodou s 50-80 °C získate žltý nálev sladkej, ľahko trávnatej chuti. Chladená Sencha povzbudí a osvieži. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,65 € /250 g 5,85 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

CHINA LUNG CHING BIO - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA LUNG CHING BIO - zelený čaj

Chuť hlboká ako studňa a silná ako drak. Lung Ching, ako znie originálne meno, je mnohými považovaný za kráľa medzi čínskymi zelenými čajmi. Dodnes sa v tej najvyššej akosti podáva významným osobnostiam pri štátnických stretnutiach či venuje ako vzácny dar vyjadrujúci najhlbšiu úctu priateľom a rodine. Uvelebte sa teda pohodlne v kresle a nazrite sa šálkou tohto unikátneho čaju až na dno povestnej Dračej studne. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
45,30 € /250 g 18,10 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

JAPAN KUKICHA BIO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAPAN KUKICHA BIO

Hovorí sa "vidieť Neapol a zomrieť". My si to ale dovolíme upraviť na "vidieť japonský Neapol a dať si čaj". Presne tak sa totiž hovorí raju milovníkov japonských zelených čajov, prefektúre Kagoshima. Tamojšia Kukicha je povestná, keď ale pochádza naviac z organických plantáží drobných pestovateľov, potom Vás čaká ozajstná rarita medzi čajmi oplývajúca dokonalou chuťou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
47,00 € /250 g 18,80 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

Prezerali ste


Hario keramický prekvapkávač na kávu - biely
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Hario keramický prekvapkávač na kávu - biely

29,10 € s DPH
Dodáme do pondelok, 5. 12. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »