Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

BRAZÍLIA DESPALADA GREEN YERBA MATE

Kód: 882
Hodnotenie: vynikajúci, 2 recenzia

Škoda, že nemôžeme každému balíčku tejto krásavice z Paraná nasadiť zlatú korunku. Zaslúžila by si ju. Táto Yerba Maté je skutočnou princeznou. Vozíme ju rovno z plantáže a nikdy neodoláme, aby sme si hneď nenaplnili kalabasu a nepodľahli jej zemitej a predsa atraktívnej chuti. Mate Green Despalada sa výborne hodí pre tých, čo s nápojom juhoamerických indiánov zatiaľ len koketujú. Učaruje im svojou silou aj nehou zároveň.

Veľké balenia:
Malé balenia:
8,95 € /250 g 3,60 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Brazília
Región
Región:
Paraná
Chuť
Chuť:
Prírodné, Násladlá

Zloženie

Yerba Mate 100%

Nálev a chuť čaju

Toto Maté dáva svetlo žltý, iskrivý nálev typickej zemitej vône. Chuť je delikátnejšia než u Maté z iných plantáží, napriek tomu v nej prebleskuje ráznosť, príjemná natrpklosť a samozrejmá zemitosť.

Pôvod čaju

Despalada Green Yerba Maté sa "narodilo" v južnej Brazílii, presnejšie povedané v štáte Paraná ohraničenom na východe Atlantikom. Je o niečo menšia ako Rumunsko a prírodné podmienky mnohí tiež považujú za veľmi podobné.

Na území Paraná ležia pozostatky jedného z najvýznamnejších subtropických porastov vzácnych araukárií na svete. Západnú hranicu krajiny tvorí rieka Paraná, samotný štát možno geograficky rozdeliť na pobrežnú oblasť, pohoria a roviny. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 19 ⁰C. Podnebie charakterizujú subtropické horúce letá a suché zimy, v oblasti Curitiba tiež so snehovými zrážkami.

Maté, teda sušené lístky cezmíny paraguajskej (Ilex paraguariensis), začali ako prvé užívať indiáni z kmeňa Guarani v južnej časti Brazílie. S príchodom španielskych kolonizátorov zažilo popíjanie Maté veľký rozmach. V polovici 17. storočia po ňom jezuiti dokonca tak bažili, že sa im podarilo založiť nové plantáže. To vyvolalo vážne konkurenčné boje zavŕšené ich vyhnaním v roku 1770 a čiastočným rozpadom paraguajskej produkcie. Na prelome 19. a 20. storočia prevzala štafetu pestovania aj spracovania lístkov cezmíny paraguajskej Brazília. Dnes zásobuje svetový trh z 53 percent, nasleduje ju Argentína (37 percent) a Paraguaji (10 percent).

Ale späť k Despalada Green Yerba Maté. Je vyrobené z kríkov cezmíny paraguajskej, ktoré vyrástli na zatienených plantážach. Listy a vetvičky, ktoré boli zozbierané ručne, napumpovali farmári do veľkých vriec a nechali fermentovať. Proces je skončený krátkym zahriatím. Potom sa Yerba suší horúcim vzduchom v špeciálnych sušičkách, strihá a balí. Výsledný produkt obsahuje 95 percent lístkov a 5 percent vetvičiek.

Návod na tradičnú prípravu:

  1. Tradične sa Mate pripravuje v tzv. kalabase (vysušenej tekvicovej šupke) a pije sa horúce alebo chladené pomocou bombilly (kovovej soľničky).
  2. Do kalabasy nasypte 2-3 čajové lyžičky lístkov a prelejte mierne teplou vodou tak, aby lístky získali pevnú konzistenciu.
  3. Po niekoľkých minútach zalejte horúcou vodou a nechajte 3 minúty vylúhovať.
  4. Opatrne do kalabasy vsuňte bombillu a osviežujúci nápoj môžete pomaly popíjať. Aby sa do soľničky nedostali žiadne lístky, je na jej spodnom konci malé sitko. Nepripravujte príliš silný nálev, aby sa bombilla neupchala!
  5. Tento proces môžete z jednej dávky Mate opakovať až päťkrát. Vylúhujte však vždy maximálne 3 minúty. V prípade potreby použite na ochutenie cukor, citrón, pomaranč rum, koňak alebo mlieko.

Účinky čaje

Yerba Mate
Účinky kukichy

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1-2 čajové lyžičky na 200 ml

Návod na prípravu

  1. 1-2 lyžičky Mate nasypte do šálky (200 ml) a zalejte  70-80 °C horúcou vodou.
  2. Nechajte max. 3-5 minút lúhovať a potom sceďte. Čím dlhšie ho necháte lúhovať, tým je nálev povzbudivejší.
  3. Po 5 minútach však začína čaj horknúť.
  4. Z rovnakej dávky je možné pripraviť ešte ďalšie nálevy. Čaj možno ochutiť citrónom alebo javorovým sirupom.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

1. 1.

Hodnotenie: veľmi dobrá
Chuťovo veľmi jemné maté. Oveľa jemnejšie, ako som bol zvyknytý z iných druhov, predovšetkým z Argentíny. Pre výraznejšiu chuť ho treba dať viac, ale na kvalite mu to nič neuberá...

2. 3.

Hodnotenie: vynikajúci
Mám veľmi rád Yerba mate a musím povedať, že lepšiu chuť tohoto nápoja som asi ešte nenašiel.. celý týždeň sa teším na sobotné rána kedy vytiahnem obľúbenú bombillu a termosku a vychutnávam si túto lahodne horkú chuť. Zároveň je nasekané na ideálnu veľkosť a teda bombilla sa neupcháva. Určite odporúčam nie len pre milovníkov Yerba mate ale aj pre začiatočníkov.

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


YERBA MATE ELABORADO CON PALO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

YERBA MATE ELABORADO CON PALO

Čo vám ponúknu v Južnej Amerike? Či už zavítate do honosnej reštaurácie alebo chudobnej rodiny na okraji mesta, vždy vás pohostia teplým Mate. Zelený indiánsky poklad tam pred tým žuvali s lístkami koky. Pretože má skvelé povzbudzujúce schopnosti, používajú ho dnes aj na prípravu čaju. V Argentíne, Čile, Brazílii a Paraguaji sa stal národným nápojom. Možno sa zabýva aj u vás doma... Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
10,05 € /250 g 4,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

ROOIBOS
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROOIBOS

Správy o skvelej chuti a ohromných zdravotných účinkoch divokého Rooibosu sa šíria svetom. Z juhoafrického Cederbergu doputovali do Ameriky, Ázie aj Európy. Nenápadná bylina rastúca len na veľmi malom území dáva nápoj, ktorý síce nie je pravým čajom, ale k jeho popularite sa približuje míľovými krokmi. Ochutnajte - jeho podmanivému, decentnému kúzlu sa podlieha rýchlo! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
9,00 € /250 g 3,60 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

PU ERH std.
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PU ERH std.

Ešte zdravší, než sme dúfali. Ak vás zaujíma, ako vyzeral, chutil a voňal čaj pred dvetisíc rokmi, potom si dajte Pu Erh. Neponúkame žiadne archeologické vykopávky, ale čaj spracovávaný tou najtradičnejšou metódou. Tajomná dvojaká fermentácia dáva Pu Erhu čarovné schopnosti - požiera tuky, posilňuje imunitu, zaháňa depresie. Čo viac si priať. S Pu Erhom vás čaká skvelá budúcnosť! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,90 € /250 g 3,55 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »