Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk

Prečo tovar od nás?

  • Doprava zadarmo od 40 €
  • Spokojných zákazníkov
  • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIOČAJOVÉ CHUDNUTIE PODĽA VEDCOV, BYLINKÁROV A MANUÁKOV

22. 1. 2018 3 minúty čítanie
Chudnete? Asi ako každý, že? Odľahčiť jedálniček, znovunadobudnúť energiu a zbaviť sa pár centimetrov v páse túžime nielen po Vianociach, ale taktiež pred letom, po návrate z dovolenky alebo pred plesovou sezónou. Byť fit a v pohode je príjemné. Avšak bez zmeny režimu sa chudnutie zvyčajne nekoná. Čaje a čajové zmesi môžu s nadbytočnými kilogramami pomôcť. Ako všade, aj tu existujú nejaké "ale".

1. Ako to vidia vedci

Štúdií potvrdzujúcich prospešnosť konzumácie zelených, čiernych, červených, žltýchbylinkových aj ovocných čajov existuje celý rad. V posledných rokoch sa čaj objavuje dokonca v oficiálnych stratégiách chudnutia USA.

ČIERNE ČAJE POHĽADOM SUSANNE HENNINGOVEJ

Američania venujú veľkú pozornosť čajom zeleným a čiernym. Práve ich vplyv na metabolizmus opísala na jeseň 2017 Susanne Henningová z Kalifornskej univerzity: "Naše nové poznatky naznačujú, že čierny čaj môže prostredníctvom špecifického mechanizmu pôsobiaceho na mikroflóru čreva prispieť k dobrému zdraviu a strate telesnej hmotnosti." Stoja za tým polyfenoly, ktoré dokážu ovplyvňovať črevné baktérie - zvyšujú rast "priateľských" črevných baktérií a vytvárajú metabolity, ktoré pomáhajú pri regulácii metabolizmu energie v pečeni. "Výsledky naznačujú," píše Henningová, "že ako zelené, tak čierne čaje sú účinnými probiotikami, látkami indikujúcimi rast prospešných mikroorganizmov v tráviacom trakte."

ZELENÉ ČAJE V TEXTE KRISA GUNNARSA

Pokiaľ chcete čísla, venujme pozornosť textu, ktorý v lete 2017 vydal Kris Gunnars na serveri Healthline.com. Kompiláciou radu vedeckých poznatkov (odkazy na niektoré z nich nájdete pod článkom) došiel okrem iného k záveru, že zelený čaj pomáha mobilizovať tukové bunky tak, aby uvoľňovali tuk do krvného riečišťa a sprístupnili ho orgánom ako zdroj energie. Najviac sa na celom procese podieľa kofeín a katechniny. Konkrétne Epigallocatechin gallate (EGCG). Opakovane sa podľa Gunnarsa ukazuje, že konzumácia zeleného čaju zvyšuje spaľovanie tukov. Napríklad muži, ktorí užívali zelený čaj pri cvičení, spálili o 17 percent viac tuku ako tí, ktorí cvičili bez čaju. Funguje to dokonca aj v pokoji - zvyčajne sa uvádza zvýšenie spaľovania po vypití šálky zeleného čaju o 3-4 percentá, niektoré výskumy hovoria o 8 percentách. Jedna štúdia pracovala so 60 obéznymi osobami, ktoré po 3 mesiacoch popíjania zeleného čaju stratili priemerne 3,3 kg tuku na osobu.

2. Ako to vidia bylinkári

Fakt, že čaje pomáhajú od mnohých neduhov a ťažkostí, je ľudstvu známy tisíce rokov. Potreba očisty a zhadzovania nadbytočného tuku pretrváva od čias, čo sa človek prvýkrát precpal mamutom. Ľudoví liečitelia vsádzajú na najrôznejšie byliny, k detoxikačným účelom odporúčajú samozrejme popíjať aj čaje z listov čajovníka čínskeho. A to v mnohých formách spracovania. Informácie o účinkoch pravidelnej a dlhodobej konzumácie čajov nájdeme ako v čínskej medicíne, tak Ajurvede a mnohých ďalších liečebných smeroch. Prvé dochované zmienky o fytoterapii sú datované do čias starovekého Egypta, pozitívny vplyv zeleného čaju na zdravie opísal v roku 1191 zenový mních Eisai. Peruánski indiáni si v časoch nedostatku potravy vedome znižovali chuť k jedlu popíjaním Yerba Maté. Extrakty z bylín využil na podporu trávenia švajčiarsky lekár, filozof a alchymista Paracelsus. Nezabudnime ani na známe recepty pre jarnú očistu rakúskej bylinkárky Marie Treben.

Za zmienku tiež stojí, že podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je fytoterapia praktizovaná trikrát až štyrikrát častejšie ako klasická medicína.

3. Ako to vidíme my

Manuáci fandia pestrosti, prvotriednej kvalite a zdravému rozumu. Takže je jasné, že vo veci zamykania chladničky a prešívania gombíkov nechávame na každom, akou cestou pôjde. Vedecké výskumy aj tisícročné skúsenosti predkov dnes a denne potvrdzujú, že spoliehať sa v otázke chudnutia len a len na čajovanie, nemusí vytúžené efekty prinášať rýchlo a zaručene. Stačí ale málo. Ísť svojim očakávaniam trochu viac oproti.

Keď zvolíte správny čaj, získate skvelého parťáka, ktorý dodá elán urobiť zmeny, zmierni chuť do jedla, rozhýbe metabolizmus a ešte zabezpečí ideálny pitný režim. To všetko je pri pozvoľnom a prirodzenom znižovaní váhy potreba.

Ktorý je ten najsprávnejší, zistíte čoskoro sami. Ochutnajte ovocnú zmes s jahodami, ktoré podporujú vylučovanie kyseliny močovej. Vyskúšajte bylinky, ktoré zaženú hlad. Dajte šancu Pu Erhu, ktorý naštartuje zažívanie a zatočí s tukovými bunkami. Alebo si doprajte čajový zážitok s Matchou plnou antioxidantov, ktoré vás dostanú do tempa.

Keď pridáte pravidelný pohyb, dostaví sa nielen kondička, ale taktiež pozitívna myseľ a krásne telo. Naplánujte si aspoň trikrát týždenne hodinovú prechádzku v rýchlejšom tempe. Zajednajte si kurz jogy. A pred aj po tréningu ovlažte telo čajom na chudnutie.

Keď si odpustíte sirupy, medy a šťavy, veľmi skoro prepadnete jedinečnej chuti čistého čaju. Zelenéhooolongu alebo bylinného. Ako bonus nezaťažíte organizmus zbytočnými cukrami a pomôžete svojej hlave zbaviť sa závislosti na sladkom. A až si raz za čas pridáte k veľkému hrnčeku čaju napríklad naložené brusnice s dulou, vychutnáte si každú molekulu prírodného maškrtenia na sto percent.

 

VYBRANÉ ČAJE NA CHUDNUTIE

Zdroje:

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »