Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

China Da Hong Pao - oolong

Kód: 2115

Hovorí sa mu Veľké šarlátové rúcho alebo tiež Kráľ všetkých čajov. Oolong China Da Hong Pao patrí k najlepším, aké môžete ochutnať. Špičková sorta čiastočne fermentovaného čaju z čínskeho pohoria Wu Yi vás poteší silnou a vyváženou chuťou zakončenou tónmi ovocia a dreva. Čím viac nálevov, tým komplexnejšia aróma. V Číne tento skvost servírujú najvzácnejším hosťom. Koho pozvete vy?

Veľké balenia:
Malé balenia:
40,30 € /250 g 16,15 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Čína
Región
Región:
Fujian
Chuť
Chuť:
Ovocná, Silná, Vyvážená
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber

Zloženie

Oolong China Da Hong Pao 100%

Nálev a chuť čaju

China Da Hong Pao – oolong dáva po zaliatí horúcou vodou nálev krásnej žltoooranžovej až medenej farby a mimoriadne príjemnej, sviežo ovocnej vône. Chuť je možné popísať ako harmonickú, komplexnú a silnú. Nájdete v nej stopy ovocia, ktoré dopĺňajú ľahké drevité tóny.

Pôvod čaju

Popíjanie čaju China Da Hong Pao - oolong je ako prechádzka rozprávkou. Len si to predstavte… Vyrástol v pohorí Wuyi, ktoré leží na severozápade provincie Fujian. Je tak krásne, že bolo zapísané na zoznam UNESCO. Pretínajú ho dramatické údolia s divokými riekami, ohraničujú stĺpovité útesy, jeho východné partie dokonca rozsvecuje červená farba pieskovca. Vyraziť môžete do jeho hustých lesov, ale aj starovekých chrámov. A samozrejme, vždy narazíte na sviežo zelené čajové plantáže.

Naraziť môžete aj na tri veľmi vzácne čajovníky. Podľa legendy bol tento čaj pre svoje blahodárne účinky podávaný matke vládcu z dynastie Ming. Vtedy, v 14. storočí, ju zbavili vážnych ťažkostí a od tých čias sú dlhé listy oolongu považované za posvätné. Z pôvodných štyroch rastlín dnes ostali len tri, avšak vďaka starostlivému množeniu pomocou rezkov sa pestujú aj v niekoľkých okolitých záhradách. Tradičná a efektívna metóda umožnila rozšírenie rastlín s jedinečnou DNA, a tak si čaj z ich lístkov môžeme dnes dopriať aj my.

Čaj prezývaný Veľké šarlátové rúcho sa v Číne teší obrovskej úcte. Jeho zber je doslova ceremóniou, spracováva sa pod pozorným dohľadom a dopriať si ho môže len skutočne veľmi málo ľudí. Nielen preto, že pochádza z legendárnych čajovníkov, ale aj preto, že jeho množstvo je obmedzené.

Na záver krátko spomeňme, ako sa oolongy vlastne vyrábajú. Našklbané čajové lístky nechávajú robotníci najskôr krátko zavädnúť na slnku. Potom ich buď na veľkých ošatkách, alebo strojovo „prehadzujú“ tak, aby došlo k narušeniu ich štruktúry. Tým sa v listoch uvoľnia šťavy a spustí fermentácia. Takzvané vytriasanie zelene je potrebné niekoľkokrát opakovať až do chvíle, kedy je dosiahnutá krásna kvetinová vôňa. Aby sa proces fermentácie zastavil, je úroda vystavená vysokej teplote a hneď nato ochladená. Nakoniec sú lístky rolované alebo granulované a sušené.

Účinky čaje

Oolong
Účinky oolongu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 80-90 °C Doba prípravy 5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Oolong zalejte vodou s teplotou 80-90 °C, v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - čierny čaj

V čajových záhradách Assamu funguje zvláštne časové pásmo. Zaviedli ho v dobách britskej kolonizácie, aby miestni roľníci nezabúdali na predčasné svitanie a boli pripravení skoro ráno vyraziť za prácou. Tea Garden Time alebo Bagantime je posunutý o hodinu dopredu. Skúste si na kvalitný čierny čaj tiež ušetriť hodinku. Assam z Mokalbari je úplnou špičkou. Vašu pozornosť si rozhodne zaslúži. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
27,80 € /250 g 11,10 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024

CEYLON  HIGH GROWN OP - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CEYLON HIGH GROWN OP - čierny čaj

Výborná kvalita za super cenu - to je cejlónsky čierny čaj, ktorý sme objavili na našich cestách po najlepších čajových záhradách sveta. Rastie vysoko nad morom, zbiera sa ručne a charakterizuje ho nezameniteľná vôňa a decentná sladkosť. Príťažlivo elegantný Ceylon High Grow OP sa môže smelo zaradiť aj do vašich Top 10 čiernych čajov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,95 € /250 g 6,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024

CEYLON OP 1 PETTIAGALLA - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CEYLON OP 1 PETTIAGALLA - čierny čaj

Haló, haló! Privážame jemný, sladký a aromatický čierny čaj z Cejlónu. Pravá Ázia na váš stôl v najvyššej čerstvosti a za krásnu cenu. Užite si deň plný energie, inšpirácie a veselej mysle. Cejlónske čaje osviežia a zahrejú. Ich pitím predídete záludným chorobám aj zlej nálade. Kto kúpi, ten rozhodne neoľutuje. Koniec hlásenia! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
13,15 € /250 g 5,25 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 24. 5. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »