Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Gruzínsky zelený čaj Gantiadi

Kód: 2036

Vitajte vo svete gruzínskeho čaju, ktorý prináša chuť a vôňu regiónu Guria. Jeho záhrady produkujú lístky skutočne nádherné. Ako by nie, keď sa rozkladajú v kopcoch s výnimočnými klimatickými podmienkami. Čajovníky rastú bez chémie, farmári ich šklbú ručne, skoro ráno. Tento zelený čaj je jemný ako tamojší vánok a čistý ako gruzínske jazerá.

Veľké balenia:
Malé balenia:
15,40 € /250 g 6,15 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Gruzínsko
Región
Región:
Guria
Chuť
Chuť:
Prírodné, Násladlá
Pre deti
Pre deti:
od 12 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Gruzínsky zelený čaj Gantiadi chutí po zaliatí horúcou vodou ľahko, sladkasto a mierne trpko. V aróme môžete rozpoznať varený mangold. Nálev má svetlú, jasnú farbu.

Pôvod čaju

História gruzínskeho čaju siaha až do roku 1809, kedy knieža Mamia V Gurieli, posledný vládca Gurského kniežatstva na západe Gruzínska, objednal prvé semienka čajovníka (Camellia sinensis). Urobil tak zásadný krok na ceste Gruzínska medzi špičkových čajových producentov.

Región Guria je známy jedinečnou mikroklímou, v ktorej sa spája vysokohorský vzduch s morskými vánkami, čo vytvára optimálne podmienky pre rast čajových kríkov. Čaj pestovaný v miestnych horách je množený iba semenami, čo prispieva k jeho komplexnej chuti a výraznej vôni. Krátke vegetačné obdobie, ktoré kvôli studeným zimám trvá iba sedem mesiacov, poskytuje čajovým rastlinám čas na regeneráciu a získanie sily.

Je dôležité zdôrazniť, že čajovníky rastú v Gruzínsku bez použitia chemických hnojív alebo pesticídov a všetok zber je vykonávaný ručne. Táto starostlivosť a tradičný spôsob spracovania lístkov dávajú čaju vo výsledku jedinečné vlastnosti, ktoré ich výrazne odlišujú od bežných ázijských čajov.

Účinky čaje

Ajurvéda znamená v doslovnom preklade "náuka o živote" a jedná sa o najstarší celistvý lekársky systém o zdravom spôsobe života. Vznik tejto náuky do starodávneho obdobia indických posvätných písiem a prvý spis sa objavil okolo 1. tisícročia pred našim letopočtom.

Byliny a koreniny sú základom ajurvédskej medicíny a sú tiež základom našich ajurvédskych zmesí.

Ajurvédska medicína

Princípy ajurvédskeho lekárstva rozšírili do všetkých kútov celého známeho sveta. Na základe tejto náuky vznikali školy a systémy prírodného lekárstva. Ajurvéda je preto označovaná za "matku všetkých liečebných systémov". Ajurvéda považuje človeka za celistvý, nedeliteľný a vzájomne prepojený komplex tela, ducha a mysle. Nezameriava sa na prejavy chorôb, ale hlavne na príčiny vzniku energetickej nerovnováhy, ktorá predchádza každej chorobe. Snaží sa obnoviť v ľudskom organizme prirodzený stav harmónie.

Z troch kozmických kvalít (Gun) povstalo päť živlov prírody - éter, vzduch, oheň, voda a krajiny - ktoré sa v tele človeka prejavujú vo forme troch základných energetických princípov (dos) - Váta, Pitta a Kapha. Každá ľudská bytosť sa rodí s jedinečným pomerom týchto energií, ktoré sa podieľajú na utváraní našej fyzickej a psychickej charakteristiky a sily. V priebehu života sa z rôznych príčin ich pomerné zastúpenie odchyľuje od pôvodného stavu, čo sa potom odráža na našej psychike a zdravotnom stave. Myšlienky, pocity, strava, životný štýl a prostredie, v ktorom sa pohybujeme - to všetko ovplyvňuje túto vyváženosť či nerovnováhu.

Zelený čaj
Účinky zeleného čaju

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 85 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj zalejte vodou o teplote 80 °C, v pomere 1 čajovú lyžičku na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba vylúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - čierny čaj

Už podľa názvu je jasné, že tento čaj patrí medzi svetovú špičku. Vyrástol vo vysokých horách, bola mu venovaná výnimočná starostlivosť a je vyrobený z najkvalitnejších lístkov. Nepálsky čierny čaj má delikátnu, mäkkú a jemne kvetinovú príchuť. Presne na neho platí príslovie: Dobrého pomenej. Jeho ročná produkcia absolútne nestačí pokryť dopyt. A my sme radi, že vám ho môžeme ponúknuť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
23,85 € /250 g 9,55 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024

EARL GREY - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EARL GREY - čierny čaj

Stará dobrá a osvedčená klasika. Čierny Earl Grey patrí v mnohých rodinách k nevyhnutnému inventáru. Ste zvedaví, prečo ho milujú ľudia od Manchestru po Tokio? Prečo sa každé ráno rozvonia v miliónoch kuchýň? My to vieme. Má totiž vynikajúcu chuť a mimoriadnu povzbudzujúcu schopnosť. Nech už si ho uvaríte ráno alebo na poludnie, vždy urobí radosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
10,55 € /250 g 4,20 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024

CHINA  GUNPOWDER - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA GUNPOWDER - zelený čaj

Žiadne kalórie, veľa teínu, ľahká dymová chuť a vynikajúce účinky na zdravie. Taký je China Gunpowder, klasik medzi zelenými čajmi. Kto ho pije, je podľa Japoncov dlhoveký, podľa Američanov rýchlo zdravý a podľa nás stále veselý. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
6,20 € /250 g 2,50 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 19. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »