Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JAVA BOP1 PASIR MALANG - čierny čaj

Kód: 1126

Najľudnatejší ostrov sveta a jedna z turisticky najatraktívnejších destinácií. Jáva sa preslávila vďaka sopkám, národnému parku, vodnému paláci, vtáčím trhom alebo chrámovému komplexu. Jej čaj? Nie sú síce na vagóny, zato dosahuje príjemné kvality. Kto ho mal možnosť ochutnať, prirovnáva si jávsky čaj k Darjeelingu z druhého zberu. Je plný, korenený a krásne voňavý.

Veľké balenia:
Malé balenia:
7,10 € /250 g 2,85 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Jáva/Indonézia
Chuť
Chuť:
Silná
Pre deti
Pre deti:
od 15 rokov

Zloženie

Čierny čaj 100%

Nálev a chuť čaju

Nálev Java BOP1 Pasir Malang je iskerne jantárový, vôňa je pomerne výrazná a chuť plná, tak akurát trpká, s korenistou stopou a miernym dotykom citrusov.

Pôvod čaju

Pokiaľ sa pýtate, čo je vlastne Pasir Malang, aby ste vedeli, že ide o kopec na západe Jávy. Pokiaľ by ste ho hľadali, namierte si to na juh od Jakarty. Po zhruba 100 kilometroch pod ním sa zastavíte. Nečakajte ale žiadne veľhory. Pasir Malang dosahuje 933 metrov, je pomerne husto obývaný, osadený poľnohospodárskymi plodinami a pokrytý prirodzenou tropickou vegetáciou. Priemerná ročná teplota tu dosahuje 21 ⁰C, najteplejšie býva v októbri.

Za zmienku tiež stojí, že miestny čierny piesok poznajú pestovatelia bonsajov široko ďaleko. Pridáva sa k substrátu, lebo s ním je možné prikryť povrch zeminy. Dodá na reprezentatívny vzhľad a zároveň že vraj zabraňuje zarastaniu nádob s rastlinami burinou.

Ale vráťme sa k čaju. Na Jávu ho priviezli začiatkom 17. storočia Holanďania z Číny. Dôvodom bola ich túžba pestovať čaj pre export svojej zemi, kde bol mimoriadne obľúbený. Prvá továreň na spracovanie čajových lístkov bola postavená až v roku 1830. A na ústupu sa čajové plantáže ocitli po roku 1945, keď sa Jáva stala nezávislou zemou. Farmári vtedy vymenili čajovníky za zrejme výhodnejšími kávovníkmi.

Napriek tomu na Jáve niekoľko menších čajových plantáží zostalo. Úroda a spracovanie čajových lístkov komplikuje zlá infraštruktúra, zastaralé technológie a nízke mzdy. Lístky sú šúľané ručne, väčšina produkcie je určená pre export.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 2-3 minúty Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Čierny čaj zalejte vriacou vodou (100 °C), v pomere 1-1,5 čajovej lyžičky na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


CHINA  GUNPOWDER - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA GUNPOWDER - zelený čaj

Žiadne kalórie, veľa teínu, ľahká dymová chuť a vynikajúce účinky na zdravie. Taký je China Gunpowder, klasik medzi zelenými čajmi. Kto ho pije, je podľa Japoncov dlhoveký, podľa Američanov rýchlo zdravý a podľa nás stále veselý. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
6,20 € /250 g 2,50 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

CHINA  YUNNAN  FOP - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA YUNNAN FOP - čierny čaj

Nie je to žiadna veda. Komu je potrebné povzbudenie, nechá čierny čaj vylúhovať dve tri minútky. Kto hľadá upokojenie pre žalúdok a stimuláciu trávenia, zaleje čaj na páť minút . Či tak alebo tak, vždy dajte prednosť kvalite pred zľavou v supermarkete. Čierny čaj vám vašu pozornosť a čas venovaný príprave stokrát oplatí. Bude sa vám páčiť, voňať aj chutiť. Zvlášť, ak siahnete po čerstvom China Yunnan FOP! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
7,20 € /250 g 2,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

CEYLON ORANGE PEKOE - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CEYLON ORANGE PEKOE - čierny čaj

Dvoma slovami: čistý a svieži. Ceylon Orange Pekoe je esenciou toho najlepšieho, čo od čierneho čaju môžeme čakať. Veľmi jemný, vysoko kvalitný a mimoriadne povzbudzujúci. Klasika z provincie, kde sa čaj pestuje už od roku 1870, nesklame. Jemne pikantný čaj zahreje skrehnuté prsty a dodá energiu po túre zasneženou krajinou. Siahnite po ňom ale aj v sparnom letnom popoludní v meste - prinesie vám dobrú náladu a chuť do ďalšej práce. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
9,90 € /250 g 3,95 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »