Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

LAPACHO MATTO GROSSO - prášok

Kód: 1616

Zdá sa, že brazílske pralesy sú nevyčerpateľným zdrojom zázračných rastlín. Jednou z nich je aj strom s názvom Pau d'Arc. Je neprehliadnuteľný vďaka prekrásnym fialovým kvetom, jeho hlavný tromf však na prvý pohľad neuvidíte. O vnútornej kôre tohto stromu spievali ódy už dávni Inkovia. Pomenovali ju lapacho, čo možno voľne preložiť ako "mať moc a silu". Trefnejšie pomenovanie si tento čaj-nečaj nemohol priať a my ho teraz prinášame aj v podobe jemného prášku.

Veľké balenia:
Malé balenia:
9,10 € /250 g 3,65 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 8. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Argentína
Región
Región:
Misiones
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
835 m

Zloženie

Lapacho Matto Gosso 100%

Farba a chuť nálevu

Odvar z rozomletej ​​kôry má hnedý odtieň. Vôňa vás prekvapí kombináciou dubového dreva a vanilky.

Pôvod Lapacha

Lapache pochádza z rovnomenného stromu s latinským pomenovaním Tabebuia impetiginosa. Hovorí sa mu tiež Strom bohov či trumpetový strom kvôli tvaru jeho kvetov. Názov Pau d'Arc so sebou priniesli až kolonisti z Portugalska. Znamená to lúk, pretože z tvrdého a odolného dreva tohto stromu sa vyrábali okrem iného aj tieto zbrane. Tabebuia impetiginosa rastie prevažne v centrálnej časti Južnej Ameriky a staroba niektorých stromov sa odhaduje až na 700 rokov.

Magickú silu vnútornej červenkastej kôry objavili pravdepodobne známi liečitelia dávnych čias, ktorým sa hovorilo kallawaya. Ich zástupcovia patrili medzi uznávaných ranhojičov kráľovskej rodiny v Inkskej ríši. Inkovia boli liečivou mocou lapacha fascinovaní a čoskoro vedomosti o jeho účinkoch rozšírili aj do ďalších častí Južnej Ameriky a oblasti Karibiku.

Približne pred štvrť storočím začali do tajov lapacha nazerať aj zástupcovia vedeckej obce. Mnoho výskumov potvrdilo vysoký obsah telu prospešných látok v čele s lapacholom, saponínmi a flavonoidmi. Zistili tak to, čo šamani vedeli už dávno. Lapacho má v sebe silu krotiť napríklad najrôznejšie baktérie a vírusy, tlmí bolesť a pomáha lepšie zvládať nepríjemné prejavy alergií.

Niet preto divu, že si obyvatelia juhoamerického kontinentu lapacha neskutočne vážia. Napríklad v Paraguaji je považovaný za národný strom. Aj samotný zber kôry prebieha veľmi opatrne, aby rastlina nedošla k úhone. Naškrabané lapacho je potom uložené do tmavej miestnosti, kde za pomoci prúdenia suchého vzduchu uschne a následne sa môže rozdrviť na pudrovitý prášok. Z neho možno potom ľahko pripraviť výluh pre vonkajšie použitie.

Účinky čaje

Lapacho
Účinky lapacha

Ukážka balenia bylín

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter bylín. Byliny sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci sú byliny mimoriadne náchylné a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu byliny a jej nálevu.

Návod na prípravu

Lapacho je spracované v potravinárskom štandarde, avšak podľa vyhlášky č.58 / 2018 Zz nesmie byť použité ako potravina. Lapacho predávame len ako surovinu na prípravu nálevu na vonkajšie použitie.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


LAPACHO MATTO GROSSO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

LAPACHO MATTO GROSSO

Pre juhoamerických indiánov je to strom Bohov. Botanici mu hovoria Tabebuia impetiginosa. A my si myslíme, že Lapacho je uzdravujúce drievko. Jeho preventívne účinky, schopnosť odvádzať z tela ťažké kovy, ničiť mikroorganizmy vyvolávajúce infekcie a liečiť kožné problémy a mykózy sú fantastické. Červená kôra vonia po vanilke, má zvieravú chuť a čarovnú moc. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,00 € /250 g 3,20 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 8. 6. 2023

LAPACHO S POMARANČOM A CITRÓNOM
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

LAPACHO S POMARANČOM A CITRÓNOM

Ešte ste nevyskúšali Lapacho? Ak stavíte na poklady amazonského pralesa, potom by ste mali odvar z kôry vysokého stromu, ktorú si pochvaľovali indiáni aj Vikingovia, zaradiť do pitného režimu. Doprajte si denne šálku alebo kanvicu, ale nikdy nenechávajte Lapacho v kontakte s hliníkovým riadom. Keď to dodržíte, získate príjemný nápoj s obdivuhodnými schopnosťami. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,20 € /250 g 5,70 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 8. 6. 2023

VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Mačací pazúr, Uncaria) - prášok
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Mačací pazúr, Uncaria) - prášok

Rovnako ako má mnoho názvov, má aj rad účinkov. Vilcacora, Mačací pazúr či Uňa de gato sa radí k prírodným antioxidantom a imunostimulantom, o ktorých výhodách vedeli už dávni Inkovia. Tropická popínavka s tŕňmi podobnými drápom mačky je čím ďalej viac populárna. Peruánsku bylinu poznajú vo svete veľmi dobre, v Európe sa o nej ešte len začína hovoriť. Treba dodať, že v samých superlatívoch. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
16,10 € /250 g 6,45 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do štvrtku, 8. 6. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »