Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

LAPACHO MATTO GROSSO - prášok

Kód: 1616

Zdá sa, že brazílske pralesy sú nevyčerpateľným zdrojom zázračných rastlín. Jednou z nich je aj strom s názvom Pau d'Arc. Je neprehliadnuteľný vďaka prekrásnym fialovým kvetom, jeho hlavný tromf však na prvý pohľad neuvidíte. O vnútornej kôre tohto stromu spievali ódy už dávni Inkovia. Pomenovali ju lapacho, čo možno voľne preložiť ako "mať moc a silu". Trefnejšie pomenovanie si tento čaj-nečaj nemohol priať a my ho teraz prinášame aj v podobe jemného prášku.

Veľké balenia:
Malé balenia:
9,10 € /250 g 3,65 € /100 g
Dodáme do stredy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Argentína
Región
Región:
Misiones
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
835 m

Zloženie

Lapacho Matto Gosso 100%

Farba a chuť nálevu

Odvar z rozomletej ​​kôry má hnedý odtieň. Vôňa vás prekvapí kombináciou dubového dreva a vanilky.

Pôvod Lapacha

Lapache pochádza z rovnomenného stromu s latinským pomenovaním Tabebuia impetiginosa. Hovorí sa mu tiež Strom bohov či trumpetový strom kvôli tvaru jeho kvetov. Názov Pau d'Arc so sebou priniesli až kolonisti z Portugalska. Znamená to lúk, pretože z tvrdého a odolného dreva tohto stromu sa vyrábali okrem iného aj tieto zbrane. Tabebuia impetiginosa rastie prevažne v centrálnej časti Južnej Ameriky a staroba niektorých stromov sa odhaduje až na 700 rokov.

Magickú silu vnútornej červenkastej kôry objavili pravdepodobne známi liečitelia dávnych čias, ktorým sa hovorilo kallawaya. Ich zástupcovia patrili medzi uznávaných ranhojičov kráľovskej rodiny v Inkskej ríši. Inkovia boli liečivou mocou lapacha fascinovaní a čoskoro vedomosti o jeho účinkoch rozšírili aj do ďalších častí Južnej Ameriky a oblasti Karibiku.

Približne pred štvrť storočím začali do tajov lapacha nazerať aj zástupcovia vedeckej obce. Mnoho výskumov potvrdilo vysoký obsah telu prospešných látok v čele s lapacholom, saponínmi a flavonoidmi. Zistili tak to, čo šamani vedeli už dávno. Lapacho má v sebe silu krotiť napríklad najrôznejšie baktérie a vírusy, tlmí bolesť a pomáha lepšie zvládať nepríjemné prejavy alergií.

Niet preto divu, že si obyvatelia juhoamerického kontinentu lapacha neskutočne vážia. Napríklad v Paraguaji je považovaný za národný strom. Aj samotný zber kôry prebieha veľmi opatrne, aby rastlina nedošla k úhone. Naškrabané lapacho je potom uložené do tmavej miestnosti, kde za pomoci prúdenia suchého vzduchu uschne a následne sa môže rozdrviť na pudrovitý prášok. Z neho možno potom ľahko pripraviť výluh pre vonkajšie použitie.

Účinky čaje

Lapacho
Účinky lapacha

Ukážka balenia bylín

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter bylín. Byliny sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci sú byliny mimoriadne náchylné a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu byliny a jej nálevu.

Návod na prípravu

Lapacho je spracované v potravinárskom štandarde, avšak podľa vyhlášky č.58 / 2018 Zz nesmie byť použité ako potravina. Lapacho predávame len ako surovinu na prípravu nálevu na vonkajšie použitie.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GOLDEN YUNNAN - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOLDEN YUNNAN - čierny čaj

Čo by ste si vzali na pustý ostrov? Hrubú knižku, chudú peňaženku alebo voňavý a sladký čierny čaj? Naša voľba je jasná - nič by nám pri stroskotaní nechýbalo viac, ako šálka skvostného nápoja z najtradičnejšej čínskej provincie. Až s nami budú zmietať vysoké vlny, vlasy rozhádže divoký vietor a dážď zbičuje naše ramená, potom si naplníme kanvičku zlatistým mokom a zase bude dobre... Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
15,00 € /250 g 6,00 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023

DARJEELING GREEN - zelený čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DARJEELING GREEN - zelený čaj

"Kvety sú všade. Dni sú chladné a slnko sa s nami snáď hrá na schovávačku, "opísal pred sto rokmi svoje rodisko básnik, skladateľ a maliar Rabíndranáth Thákur. Áno, vyjadril sa tak o nádhere Darjeelingu, horského strediska s úchvatnou prírodou a čajovými záhradami siahajúcimi až za obzor. Vydajte sa s nami do Západného Bengálska. Jeho skvelý čaj si rýchlo zamilujete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
22,30 € /250 g 8,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023

ROOIBOS
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROOIBOS

Správy o skvelej chuti a ohromných zdravotných účinkoch divokého Rooibosu sa šíria svetom. Z juhoafrického Cederbergu doputovali do Ameriky, Ázie aj Európy. Nenápadná bylina rastúca len na veľmi malom území dáva nápoj, ktorý síce nie je pravým čajom, ale k jeho popularite sa približuje míľovými krokmi. Ochutnajte - jeho podmanivému, decentnému kúzlu sa podlieha rýchlo! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
9,00 € /250 g 3,60 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 20. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »