Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Rooibos Superior Long Cut BIO

Kód: 1716

Prirodzene bezkofeínový a prírodne sladký. Rooibos by ste mali rozhodne vyskúšať. Patrí k čajom so značným nutričným prínosom a veľmi sympatickou chuťou. Môžu ho popíjať aj naozaj malé deti, pretože je jemný, nemá stimulačné účinky a obsahuje antioxidanty aj polyfenoly. BIO kvalita je zárukou absolútnej čistoty byliny. Stačí ochutnať a bude vám jasné, že toto je medzi Rooibosmi absolútna jednotka.

Veľké balenia:
Malé balenia:
9,45 € /250 g 3,80 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Južná Afrika
Región
Región:
Cederberg
Chuť
Chuť:
Násladlá, Jemná
Pre deti
Pre deti:
pro kojence
Zber
Zber:
Posledný zber
Nadm.výška
Nadm.výška:
457m - 762m
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Rooibos Superior Long Cut BIO 100%

Nálev a chuť čaju

Rooibos Superior Long Cut BIO je mimoriadne jemný, ľahký, až zamatový. Chutí samozrejme sladkasto, ako každý Rooibos, pri pozornej degustácii odhalíte aj orieškovú stopu. Nie nadarmo sa rooibosu hovorí "medový ker", práve med je v jeho chuti totiž dobre rozpoznateľný. Nálev má temne mahagónovú farbu.

Z rooibosu pripravíte skvelý horúci nápoj, ktorý je možné vyladiť mliekom, alebo cukrom a citrónom. Výborne ale rooibos chutí aj s kockami ľadu a čerstvým ovocím.

Pôvod čaju

Rooibos (Aspalathus linearis), slovensky čajovec alebo čajovníkovec, rastie iba v Južnej Afrike, konkrétne v juhozápadnom Kapsku. Botanicky je tento ker radený do čeľade bôbovitých, jeho kvet je skutočne podobný napríklad hrachoru, bôbu alebo hrachu. Rastliny dosahujú výšky okolo dvoch metrov, sú nápadné ihlicovitými lístkami. Svedčia im suché a piesčité pôdy, aby prosperovali, potrebujú periodické požiare, po ktorých obrážajú. Vysoký žiar prežívajú tiež semená. Čajovníkovce sú veľmi citlivé na čistotu životného prostredia, čo z nich, tiež kvôli požiadavkám na špecifické pôdne a svetelné podmienky, robí juhoafrický endemit - inde na svete ich možno pestovať len s mimoriadnymi ťažkosťami.

Kry sa zberajú staršie ako dva roky, a to strihaním celých vetvičiek v dĺžke približne pol metra. Je potrebné, aby boli jemne nasekané, zosypané na hromady a ponechané fermentácii. Prirodzený proces kvasenia spôsobí, že pôvodne zelený materiál získa krásnu mahagónovú farbu a v jeho chuti vynikne sladkosť až medovosť. Akonáhle dosiahne rooibos požadovaných senzorických parametrov, rozprestrú ho robotníci na betónové pláty a nechajú na slnku usušiť.

Rooibos je rastlinou známou rozhodne viac ako 300 rokov. V horách Cederbergu, kde vyrastá, je doložená jeho konzumácia domorodými krovákmi, ktorí ho užívali pri najrôznejších zdravotných problémoch. O jeho "znovuobjavenie" sa koncom 18. storočia postaral botanik Carl Humberg. Ale až začiatkom 20. storočia ho Afričania začali vyvážať. Dnes je vítanou variantou bylinných čajov a jeho celosvetová spotreba neustále rastie.

Pre úplnosť spomeňme, že rooibos je bohatý na antioxidanty, flavonoidy a aspalathin, látku s potenciálom zlepšovať metabolický syndróm.

Účinky čaje

Rooibos
Účinky rooibosu

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 8 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

  1. Rooibos Superior Long Cut BIO zalejte vodou s teplotou 100 °C v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 8 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


HONEYBUSH BIO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

HONEYBUSH BIO

Honeybush miluje divoké svahy Kapského mysu, raduje sa z prímorského vánku prinášajúceho vlahu, oceňuje pravidelné požiare. Keď klíči, preráža si cestu nehostinným terénom, keď kvitne, šíri omamnú vôňu. Jediné, čo neznáša, sú chemické hnojivá a znečistené ovzdušie. A práve preto ho zbožňujeme. Prináša nám totiž prírodu v najrýdzejšej podobe. Nespútanú a tak krehkú. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,65 € /250 g 5,05 € /100 g
Dodáme do utorka, 12. 12. 2023

ROOIBOS TEA SUPERGRADE BIO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROOIBOS TEA SUPERGRADE BIO

Žiadny kofeín, žiadne kalórie, žiadna trpkosť. Rooibos je čisté sladké potešenie, ktoré môžete naliať vašim drobcom aj prarodičom trpiacim nespavosťou. Mäkký a aromatický nálev uchváti každého. Naviac má vynikajúce zdravotné účinky a je v bio kvalite. Neexistuje dôvod, prečo ho nevyskúšať. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,80 € /250 g 5,95 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023

Rooibos zelený Long Cut BIO
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Rooibos zelený Long Cut BIO

Zelená im pristane a juhoafrické slniečko prospieva! O kom že je reč? Predsa o ručne zozbieraných lístkoch čajovca kapského, z ktorých sa pripravuje legendárny rooibos. Tento západokapský poklad bol pestovaný organickým spôsobom s dôrazom na rešpekt k prírode a jeho nasekané vetvičky s lístkami sa ponechali v podobe väčších častí. Alternatíva k zeleným čajom, ktorá neobsahuje teín, si uchováva všetky kúzla svojho známejšieho červeného brata a napriek tomu prináša nové… Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,75 € /250 g 5,90 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »