Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 15,00 € a máte ho zadarmo.
 
15,00 €

RUKERI RWANDA OP BIO - čierny čaj

Kód: 1599

Jeden z najlepších afrických čajov chutí sladko karamelovo. Jeho praženej, plnej a autentickej chuti podľahnete raz dva. Organický čierny čaj Rukeri Rwanda OP pochádza z kopcov vlniacich sa nad jazerom Kivu. Tamojšie plantáže sú kvalitnými ortodoxnými čajmi preslávené, nie je teda divu, že po ich úrode je značný dopyt. Ak túžite po slnku, voľnosti a radosti, voľte lístky z Rukeri.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 15,00 € a máte ho zadarmo.
 
15,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Rwanda
Región
Región:
Rukeri
Chuť
Chuť:
Jemně karamelová
Pre deti
Pre deti:
od 16 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Čierny čaj Rukeri Rwanda OP sa rozvonia okamžite po zaliatí horúcou vodou. Jeho nálev bronzovej farby dáva tušiť, že nepôjde o žiadny "čajíček" - je skutočne silný, avšak nie horký alebo snáď nepríjemný. Práve naopak. Jemná stopa karamelu, príjemná podchuť praženia a celková harmonická nasládlosť z neho robí medzi čiernymi čajmi jasného favorita.

Pôvod čaju

Rwandskej čajové plantáže poskytujú kríkom čajovníkov čínskych (Camellia sinensis) podmienky doslova ideálne. Tropické podnebie, vulkanická pôda a celoročne dobre rozložené zrážky aj dostatok slnečných dní prospievajú súvislému narastaniu nových a nových lístkov. Plantáže sú situované do nadmorskej výšky okolo 1 800 m n. m., Viac ako 87 percent obrábanej plochy sa nachádza vo vysokohorských oblastiach.
Listy sú v prevažnej väčšine prípadov spracovávané ručne, najkvalitnejšie sorty potom tradičnými metódami. Jednou z nich je takzvaný cyklický zber jemných listov a púčikov. Takto sú často vyrábané populárne celolistové čaje. V krajine funguje 15 spracovateľských závodov s ročným objemom výroby cez 25 tisíc ton čaju. Plantáže sa rozkladajú na ploche 26 tisíc hektárov. Vďaka spomínaným prírodným podmienkam, ktoré vykazujú značnú stabilitu, patrí Rwandský čaj k úplne jedinečným a kvalitatívne veľmi konzistentným.

Záhrady v Rukeri sú súčasťou Sorwathe Ltd. Ide o rodinnú firmu, ktorú roku 1958 založil Joseph Wertheim. V Rwande zamestnáva asi 3 tisíc ľudí a každý rok vyprodukuje približne 3 milióny kilogramov vysoko kvalitného čierneho, zeleného, ​​oolongového, organického aj špeciálneho čaju, ktorý potom predáva na celom svete. Spoločnosť si veľmi zakladá na sociálnej zodpovednosti, jej filozofia sa opiera o záväzok voči Rwanďanom, takže okrem iného udržuje miestne cesty, stavia školy, založila lekársku kliniku a podieľa sa na zvyšovaní gramotnosti dospelých.

Rad rwandských čajov je pestovaný v režime organického poľnohospodárstva, rovnako ako tento Rukeri Rwanda OP. To znamená, že neprichádzajú do kontaktu s priemyselnými hnojivami ani ošetrujúcimi prípravky, ktoré by v nich zanechali stopy zdraviu škodlivých látok.

Čierny čaj assamského typu, akým Rukeri Rwanda OP BIO je, charakterizuje kvalitne zvinutý list s nízkym obsahom tipsov. Vyrába sa v niekoľkých krokoch. Na začiatku je samozrejme zber listov, ktoré sa nechávajú zvädnúť, pričom stratia asi 30 percent vlhkosti. Nasleduje takzvaná fixácia - naparovanie, alebo pečenie čaju. Vďaka nemu sa v listoch zastavia niektoré chemické procesy. Potom na rad prichádza fermentácia vedúca k zhnednutiu čaju a zosilneniu jeho chuťových vlastností. Potom je potreba čaj tvarovať (obvykle valcovaním) a usušiť. Vo finále sa čaj samozrejme triedi a balí.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

1. Čierny čaj Rukeri Rwanda OP BIO zalejte vriacou vodou v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl vody.
2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
3. Lúhujte 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ASSAM HATIMARA CTC BOP - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ASSAM HATIMARA CTC BOP - čierny čaj

Darujte všetko kafé svokre a oddajte sa tomuto klasickému čiernemu čaju. Svojimi účinkami za kávou nijako nezaostáva, navyše má schopnosť udržať vás sviežu a v dobrej nálade po dlhší čas. Assam Hatimara CTC BOP má skvostnú krémovo sladkú chuť. Získa si vás aj rýchlou prípravou. Objavte v sebe vášeň pre čaj! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
10,66 € /250 g 4,26 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 26. 4. 2021

DARJEELING FTGFOP1 - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DARJEELING FTGFOP1 - čierny čaj

Výnimočnosť máme radi asi všetci. Špeciality cielene vyhľadávame a najväčší dojem na okolie urobí ten, kto sa vyzná. S indickým Darjeelingom môžete v spoločnosti úplne ohromiť. Je totiž jedinečný nielen svojím pôvodom, ale aj chuťou a vôňou. Vyrába sa len z čajovníkov rastúcich vo vysokých horách, zberá ručne a nesie ochrannú známku. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG - čierny čaj

Keď ochutnáte, užasnete. Čierny čaj z rovníka je neuveriteľne svieži, silný a pikantný. V sopečnej pôde Sumatry sa rodí čaj s vyrovnaným chuťovým profilom, atraktívny v zime aj v lete. Čajomilcom je plantáž Bah Butong dobre známa. Rovnako ako pravidlo čajového vychutnávania: Pi svoj nápoj tak horúci a ochutený, aby si bol vždy obkolesený. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
8,64 € /250 g 3,46 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 26. 4. 2021

Prezerali ste


CHINA MILKY OOLONG PREMIUM
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CHINA MILKY OOLONG PREMIUM

Veľké balenia:
Malé balenia:
32,72 € /250 g 13,09 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 26. 4. 2021

MORINGA - prášok
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MORINGA - prášok

Veľké balenia:
Malé balenia:
10,78 € /250 g 4,31 € /100 g
Dodáme do pondelok, 26. 4. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »