Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

RUKERI RWANDA OP BIO - čierny čaj

Kód: 1599

Jeden z najlepších afrických čajov chutí sladko karamelovo. Jeho praženej, plnej a autentickej chuti podľahnete raz dva. Organický čierny čaj Rukeri Rwanda OP pochádza z kopcov vlniacich sa nad jazerom Kivu. Tamojšie plantáže sú kvalitnými ortodoxnými čajmi preslávené, nie je teda divu, že po ich úrode je značný dopyt. Ak túžite po slnku, voľnosti a radosti, voľte lístky z Rukeri.

Veľké balenia:
Malé balenia:
11,46 € /250 g 4,58 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 27. 5. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Rwanda
Región
Región:
Rukeri
Chuť
Chuť:
Karamel
Pre deti
Pre deti:
od 16 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Čierny čaj Rukeri Rwanda OP sa rozvonia okamžite po zaliatí horúcou vodou. Jeho nálev bronzovej farby dáva tušiť, že nepôjde o žiadny "čajíček" - je skutočne silný, avšak nie horký alebo snáď nepríjemný. Práve naopak. Jemná stopa karamelu, príjemná podchuť praženia a celková harmonická nasládlosť z neho robí medzi čiernymi čajmi jasného favorita.

Pôvod čaju

Rwandskej čajové plantáže poskytujú kríkom čajovníkov čínskych (Camellia sinensis) podmienky doslova ideálne. Tropické podnebie, vulkanická pôda a celoročne dobre rozložené zrážky aj dostatok slnečných dní prospievajú súvislému narastaniu nových a nových lístkov. Plantáže sú situované do nadmorskej výšky okolo 1 800 m n. m., Viac ako 87 percent obrábanej plochy sa nachádza vo vysokohorských oblastiach.
Listy sú v prevažnej väčšine prípadov spracovávané ručne, najkvalitnejšie sorty potom tradičnými metódami. Jednou z nich je takzvaný cyklický zber jemných listov a púčikov. Takto sú často vyrábané populárne celolistové čaje. V krajine funguje 15 spracovateľských závodov s ročným objemom výroby cez 25 tisíc ton čaju. Plantáže sa rozkladajú na ploche 26 tisíc hektárov. Vďaka spomínaným prírodným podmienkam, ktoré vykazujú značnú stabilitu, patrí Rwandský čaj k úplne jedinečným a kvalitatívne veľmi konzistentným.

Záhrady v Rukeri sú súčasťou Sorwathe Ltd. Ide o rodinnú firmu, ktorú roku 1958 založil Joseph Wertheim. V Rwande zamestnáva asi 3 tisíc ľudí a každý rok vyprodukuje približne 3 milióny kilogramov vysoko kvalitného čierneho, zeleného, ​​oolongového, organického aj špeciálneho čaju, ktorý potom predáva na celom svete. Spoločnosť si veľmi zakladá na sociálnej zodpovednosti, jej filozofia sa opiera o záväzok voči Rwanďanom, takže okrem iného udržuje miestne cesty, stavia školy, založila lekársku kliniku a podieľa sa na zvyšovaní gramotnosti dospelých.

Rad rwandských čajov je pestovaný v režime organického poľnohospodárstva, rovnako ako tento Rukeri Rwanda OP. To znamená, že neprichádzajú do kontaktu s priemyselnými hnojivami ani ošetrujúcimi prípravky, ktoré by v nich zanechali stopy zdraviu škodlivých látok.

Čierny čaj assamského typu, akým Rukeri Rwanda OP BIO je, charakterizuje kvalitne zvinutý list s nízkym obsahom tipsov. Vyrába sa v niekoľkých krokoch. Na začiatku je samozrejme zber listov, ktoré sa nechávajú zvädnúť, pričom stratia asi 30 percent vlhkosti. Nasleduje takzvaná fixácia - naparovanie, alebo pečenie čaju. Vďaka nemu sa v listoch zastavia niektoré chemické procesy. Potom na rad prichádza fermentácia vedúca k zhnednutiu čaju a zosilneniu jeho chuťových vlastností. Potom je potreba čaj tvarovať (obvykle valcovaním) a usušiť. Vo finále sa čaj samozrejme triedi a balí.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

1. Čierny čaj Rukeri Rwanda OP BIO zalejte vriacou vodou v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl vody.
2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
3. Lúhujte 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KENIA GFOP MILIMA GOLDEN TIPPED - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KENIA GFOP MILIMA GOLDEN TIPPED - čierny čaj

Keď sa povie Keňa, vybaví si asi väčšina národné parky s nosorožcami, levy a slony. Rozšírme si obzory a ochutnajme spoločne kenský čaj. Má intenzívnu zvieravú chuť, ktorá sa rozvíja do ovocného nádychu s medovou linkou. Možno pocítime aj trošku čokolády a marhúľ. Kenia GFOP milimov Golden Tipped je horúci po tropickom slnku a svieži po dažďových pralesoch. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
14,86 € /250 g 5,94 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 27. 5. 2022

MOZAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MOZAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - čierny čaj

Farmári z mozambickej záhrady Monte Metilile stavili na organický spôsob pestovania čajovníkov a ich zber predčí všetky očakávania! Ortodoxný čierny čaj s jemne sladovou chuťou a ovocnými tónmi sa do vášho čajového srdca zapíše zlatým písmom. Mozambik sa totiž vracia medzi zásadných producentov kvalitného čaju. Nenechajte si to ujsť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

GRUZÍNSKY ČIERNY ČAJ MAGHALI ETSERI
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GRUZÍNSKY ČIERNY ČAJ MAGHALI ETSERI

Legendárny gruzínsky čaj zo seba pomaličky zhadzuje háv zabudnutia, a to len vďaka poctivej práci nových producentov, ktorí na prvé miesto kladú kvalitu a rešpekt k remeslu. Jedinečný dôkaz, že aj na prahu Európy možno vypestovať výnimočný čaj, ktorý však v sebe nezaprie čínske korene. Zabudnite na náhradky tohto fenoménu z Gruzínska a ochutnajte ten jediný, pravý. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
12,69 € /250 g 5,08 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do piatku, 27. 5. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »