Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

RUKERI RWANDA OP BIO - čierny čaj

Kód: 1599

Jeden z najlepších afrických čajov chutí sladko karamelovo. Jeho praženej, plnej a autentickej chuti podľahnete raz dva. Organický čierny čaj Rukeri Rwanda OP pochádza z kopcov vlniacich sa nad jazerom Kivu. Tamojšie plantáže sú kvalitnými ortodoxnými čajmi preslávené, nie je teda divu, že po ich úrode je značný dopyt. Ak túžite po slnku, voľnosti a radosti, voľte lístky z Rukeri.

Veľké balenia:
Malé balenia:
11,35 € /250 g 4,54 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Rwanda
Región
Región:
Rukeri
Chuť
Chuť:
Karamel
Pre deti
Pre deti:
od 16 rokov
Zber
Zber:
Posledný zber
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Nálev a chuť čaju

Čierny čaj Rukeri Rwanda OP sa rozvonia okamžite po zaliatí horúcou vodou. Jeho nálev bronzovej farby dáva tušiť, že nepôjde o žiadny "čajíček" - je skutočne silný, avšak nie horký alebo snáď nepríjemný. Práve naopak. Jemná stopa karamelu, príjemná podchuť praženia a celková harmonická nasládlosť z neho robí medzi čiernymi čajmi jasného favorita.

Pôvod čaju

Rwandskej čajové plantáže poskytujú kríkom čajovníkov čínskych (Camellia sinensis) podmienky doslova ideálne. Tropické podnebie, vulkanická pôda a celoročne dobre rozložené zrážky aj dostatok slnečných dní prospievajú súvislému narastaniu nových a nových lístkov. Plantáže sú situované do nadmorskej výšky okolo 1 800 m n. m., Viac ako 87 percent obrábanej plochy sa nachádza vo vysokohorských oblastiach.
Listy sú v prevažnej väčšine prípadov spracovávané ručne, najkvalitnejšie sorty potom tradičnými metódami. Jednou z nich je takzvaný cyklický zber jemných listov a púčikov. Takto sú často vyrábané populárne celolistové čaje. V krajine funguje 15 spracovateľských závodov s ročným objemom výroby cez 25 tisíc ton čaju. Plantáže sa rozkladajú na ploche 26 tisíc hektárov. Vďaka spomínaným prírodným podmienkam, ktoré vykazujú značnú stabilitu, patrí Rwandský čaj k úplne jedinečným a kvalitatívne veľmi konzistentným.

Záhrady v Rukeri sú súčasťou Sorwathe Ltd. Ide o rodinnú firmu, ktorú roku 1958 založil Joseph Wertheim. V Rwande zamestnáva asi 3 tisíc ľudí a každý rok vyprodukuje približne 3 milióny kilogramov vysoko kvalitného čierneho, zeleného, ​​oolongového, organického aj špeciálneho čaju, ktorý potom predáva na celom svete. Spoločnosť si veľmi zakladá na sociálnej zodpovednosti, jej filozofia sa opiera o záväzok voči Rwanďanom, takže okrem iného udržuje miestne cesty, stavia školy, založila lekársku kliniku a podieľa sa na zvyšovaní gramotnosti dospelých.

Rad rwandských čajov je pestovaný v režime organického poľnohospodárstva, rovnako ako tento Rukeri Rwanda OP. To znamená, že neprichádzajú do kontaktu s priemyselnými hnojivami ani ošetrujúcimi prípravky, ktoré by v nich zanechali stopy zdraviu škodlivých látok.

Čierny čaj assamského typu, akým Rukeri Rwanda OP BIO je, charakterizuje kvalitne zvinutý list s nízkym obsahom tipsov. Vyrába sa v niekoľkých krokoch. Na začiatku je samozrejme zber listov, ktoré sa nechávajú zvädnúť, pričom stratia asi 30 percent vlhkosti. Nasleduje takzvaná fixácia - naparovanie, alebo pečenie čaju. Vďaka nemu sa v listoch zastavia niektoré chemické procesy. Potom na rad prichádza fermentácia vedúca k zhnednutiu čaju a zosilneniu jeho chuťových vlastností. Potom je potreba čaj tvarovať (obvykle valcovaním) a usušiť. Vo finále sa čaj samozrejme triedi a balí.

Účinky čaje

Čierny čaj
Účinky čierneho čaja

Ukážka balenia čaju

Pevný alumíniový obal so zipsom, ktorý umožní po otvorení opakovateľné uzatváranie. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter čaju. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavretý, aby odolával vlhkosti, svetlu a cudzím pachom. Na tieto tri veci je čaj mimoriadne náchylný a majú veľký vplyv na výslednú kvalitu nápoja.

Príprava čaju

Teplota 100 °C Doba prípravy 3-5 minút Množstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

Návod na prípravu

1. Čierny čaj Rukeri Rwanda OP BIO zalejte vriacou vodou v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl vody.
2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
3. Lúhujte 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkosť
Množstvo teínu
Kvalita
Opakované zaliatie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manutea.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Uvarte si tibetský čaj Uvarte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minúty čítanie

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - čierny čaj

Keď sme sa dozvedeli o vynikajúcich vlastnostiach tohto Darjeelingu, museli sme ho ochutnať. A pretože je skvelý a úplne unikátny, nakúpili sme ho dosť aj pre vás. Keď dôjde, okamžite vyrážame k nášmu indickému dodávateľovi pre čerstvú várku. Silverhill predstavuje kvalitnú triedu prvého jarného zberu s mliečnou oblasťou a štipkou povznášajúcej pikantnosti. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
9,86 € /250 g 3,95 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021

MOZAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MOZAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - čierny čaj

Farmári z mozambickej záhrady Monte Metilile stavili na organický spôsob pestovania čajovníkov a ich zber predčí všetky očakávania! Ortodoxný čierny čaj s jemne sladovou chuťou a ovocnými tónmi sa do vášho čajového srdca zapíše zlatým písmom. Mozambik sa totiž vracia medzi zásadných producentov kvalitného čaju. Nenechajte si to ujsť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
7,83 € /250 g 3,13 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021

MOZAMBIK GBOP MONTE METILILE BIO - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MOZAMBIK GBOP MONTE METILILE BIO - čierny čaj

Pod najvyššou horou Mozambiku, ktorá je domovom rozmanitých rastlín aj živočíchov, obnovujú miestni farmári dávno zaniknuté čajové záhrady. Jednou z takých je Monte Metilile. Čajovníky pestuje v režime organického poľnohospodárstva, zber je teda BIO a navyše neuveriteľne lahodný. Doprajte si aj vy ortodoxný africký zlomkový čaj najvyššej triedy s veľkým množstvom zlatistých tipsov! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
7,83 € /250 g 3,13 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do stredy, 27. 10. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »